28 مرداد 1401

بوریگانگا ، گردشی بر روی رودخانه

داکا ، بنگلادش

برای هزاران سال، رودخانه بوریگانگاراه نجات شهر داکا در بنگلادش بوده است. این رودخانه قبل از اتصال به خلیج بنگال یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان داکا را تغذیه می کند.

تبریز امروز:

 

برای هزاران سال، رودخانه  بوریگانگاراه نجات شهر داکا در بنگلادش بوده است. این رودخانه قبل از اتصال به خلیج بنگال یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان داکا را تغذیه می کند.

امروز، یک سفر کوتاه با کشتی به هر بازدید کننده ای با منظره غم انگیز پاداش می دهد. بوی شدید غیر قابل تحمل، آب سیاه و زباله های شناور. تخلیه بی رویه زباله های جامد و سمی توسط صنایع و خانوارها، بوریگانگا را به یکی از آلوده ترین رودخانه های جهان تبدیل کرده است.

ساکنان حاشیه رودخانه به عفونت های ناشی از آب و بیماری های پوستی مبتلا می شوند. علاوه بر این، به دلیل آلودگی و تغییرات آب و هوایی، جریان رودخانه کاهش یافته است.

دولت بنگلادش متوجه شد که آلودگی رودخانه هزینه اقتصادی بالایی دارد. رودخانه نمی توانست به عنوان مسیر حمل و نقل مورد استفاده قرار گیرد و بیماری های مبتلا به ساکنان باید درمان می شد.

این برای راه اندازی یک پروژه چند میلیونی برای پاکسازی رودخانه Buriganga کافی بود.
از سال 2008، اداره آب داکا در تلاش است تا آب را از رودخانه جامونا بیاورد تا جریان آب را افزایش دهد. علاوه بر این، دولت در تلاش است تا تمام زباله های جامد انباشته شده در بستر رودخانه را حذف کند.

ابتکار فقر-محیط زیست از سازمان آب پشتیبانی فنی می کند تا اطمینان حاصل کند که پروژه به روشی سازگار با محیط زیست انجام می شود، که شامل جوامع محلی می شود و زیرساخت های ساخته شده در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت می کند. به عبارت دیگر، برای اطمینان از پایداری و عادلانه بودن پروژه.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت