6 مرداد 1401

اوزون گول طرابزون

کاوه وحیدی آذر

اوزون گول دریاچه ای است که در جنوب شهر طرابزون در منطقه چایکارا در استان ترابزون ترکیه واقع شده است. اوزونگول همچنین نام روستایی در ساحل دریاچه است. در طول سال ها، دریاچه زیبا، روستای آن و دره اطراف آن به جاذبه های گردشگری محبوب تبدیل شده اند. این دریاچه در فاصله 99 کیلومتری از مرکز شهر ترابزون و 19 کیلومتری از مرکز ناحیه چایکارا قرار دارد. در اثر لغزش زمین که بستر رودخانه را به یک سد طبیعی تبدیل کرد، شکل گرفت.

تبریز امروز:

Uzungöl-اوزون گول- کاوه وحیدی آذر -Kaveh Vahidi Azar
اوزون گول در طرابزون ترکیه قرار دارد،  مختصات آن 40°37′9″ شمالی 40°17′42″E مختصات: 40°37′9″ شمالی 40°17′42″ شرقی می باشد.

Uzungöl-اوزون گول-Turkey-  کاوه وحیدی آذر-Kaveh Vahidi Azar
اوزون گول  دریاچه ای است که در جنوب شهر طرابزون در منطقه چایکارا در استان طرابزون ترکیه واقع شده است. اوزونگول همچنین نام روستایی در ساحل دریاچه است. در طول سال ها، دریاچه زیبا، روستای آن و دره اطراف آن به جاذبه های گردشگری محبوب تبدیل شده اند. این دریاچه در فاصله 99 کیلومتری از مرکز شهر طرابزون و 19 کیلومتری از مرکز ناحیه چایکارا قرار دارد. در اثر لغزش زمین که بستر رودخانه را به یک سد طبیعی تبدیل کرد، شکل گرفت.

Uzungöl-اوزون گول-Turkey-  کاوه وحیدی آذر-Kaveh Vahidi Azar

این منطقه بیشتر به دلیل محیط طبیعی خود مشهور است. دریاچه و روستا که در دره ای بین کوه های مرتفع واقع شده اند، در ابتدا غیرقابل دسترس به نظر می رسند. جنگل‌های کوهستانی اطراف و مه که گاهی اوقات شب‌ها دریاچه را فرا می‌گیرد نیز به مناظر می‌افزاید.

رونق گردشگری در سال های اخیر سرمایه گذارانی را به خود جذب کرده است که تعدادی هتل، رستوران و فروشگاه  در روستا افتتاح کردند. زیرساخت های حمل و نقل نیز بهبود یافته است. 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت