4 اردیبهشت 1401

پشت آب و تالاب های کرالا

سفری به هند

تالاب‌های کرالا مجموعه‌ای منحصربه‌فرد از رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و کانال‌های به هم پیوسته (طبیعی و مصنوعی) با طول کل هزار مایل هستند. آنها جاذبه اصلی توریستی در ایالت کرالا هستند و معمولاً با قایق های خانگی یا قایق های تور کاوش می شوند. در این ویدئو - یک سفر دریایی کامل روز/شب با قایق خانگی از کولام به دریاچه آشتامودی و یک سفر یک روزه با قایق از کولام به آلپپی (آلاپوزا) انجام می شود.

تبریز امروز:

 

تبریز امروز: تالاب‌های کرالا مجموعه‌ای منحصربه‌فرد از رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و کانال‌های به هم پیوسته (طبیعی و مصنوعی) با طول کل هزار مایل هستند. آنها جاذبه اصلی توریستی در ایالت کرالا هستند و معمولاً با قایق های خانگی یا قایق های تور کاوش می شوند. در این ویدئو - یک سفر دریایی کامل روز/شب با قایق خانگی از کولام به دریاچه آشتامودی و یک سفر یک روزه با قایق از کولام به آلپپی (آلاپوزا) انجام می شود. 

تالاب و پشت آب های کرالا شبکه‌ای از تالاب‌ها و دریاچه‌های شور هستند که به موازات سواحل دریای عرب (معروف به ساحل مالابار) در ایالت کرالا در جنوب هند، و همچنین کانال‌ها، رودخانه‌ها و ورودی‌های بهم پیوسته، یک سیستم هزارتویی تشکیل شده توسط بیش از 900 کیلومتر  آبراه، و گاهی اوقات در مقایسه با خلیج آمریکایی را نشان می دهد این شبکه شامل پنج دریاچه بزرگ است که توسط کانال‌های مصنوعی و طبیعی به هم متصل شده‌اند که توسط 38 رودخانه تغذیه می‌شوند و تقریباً نیمی از طول ایالت کرالا را در بر می‌گیرند. پس‌آب‌ها توسط امواج و جریان‌های ساحلی تشکیل شده‌اند که جزیره‌های حائل کم‌تری را در سرتاسر دهانه‌های بسیاری از رودخانه‌هایی که از دامنه گات‌های غربی سرازیر می‌شوند، تشکیل می‌دهند. در میان این چشم انداز تعدادی شهرک و شهر وجود دارد که به عنوان نقطه شروع و پایان سفرهای دریایی پشت آب عمل می کنند. در کرالا 34 پس‌آب وجود دارد. از میان آن، 27 مورد یا نزدیک‌تر به دریای عرب یا موازی با دریا واقع شده‌اند.] 7 تای باقیمانده مسیرهای ناوبری داخلی هستند.

آب‌های پس‌آب دارای یک اکوسیستم منحصربه‌فرد هستند: آب شیرین رودخانه‌ها با آب دریا از دریای عرب تماس می یابد . یک رگبار در نزدیکی تانمیر موک کوم ساخته شده است، بنابراین از ورود آب نمک دریا به اعماق داخل جلوگیری می شود و آب شیرین را دست نخورده نگه می دارد. چنین آب شیرین به طور گسترده برای اهداف آبیاری استفاده می شود. بسیاری از گونه های منحصر به فرد آبزیان از جمله خرچنگ ها، قورباغه ها و گل ها، پرندگان آبی مانند درنا، شاه ماهی، دارتر و باکلان، و حیواناتی مانند سمور و لاک پشت در و در کنار آن زندگی می کنند. درختان نخل، درختچه‌های پاندانوس، گیاهان برگ‌دار و بوته‌های مختلف در کنار آب‌های پس‌آب رشد می‌کنند و رنگ سبزی به چشم‌انداز اطراف می‌دهند.

 

موسیقی متن : Gopal - Mystic Journey - 06 - Life Flows On

 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت