26 دی 1400

هامپی، شهر دیرین معابد و زندگی در هند+ ویدئو

سفری در هند

الهه پارواتی در الهیات هندو گرفته شده است. طبق اساطیر، دوشیزه پارواتی (که تناسخ همسر قبلی شیوا، ساتی است) تصمیم می گیرد با شیوا زاهد تنها ازدواج کند. پدر و مادرش از خواسته او مطلع می شوند و او را دلسرد می کنند، اما او به دنبال خواسته خود می رود. شیوا در مدیتیشن یوگا گم شده است و از دنیا غافل است. پارواتی برای بیدار کردن او و جلب توجه او از خدایان درخواست کمک می کند.............الهه پارواتی در الهیات هندو گرفته شده است. طبق اساطیر، دوشیزه پارواتی (که تناسخ همسر قبلی شیوا، ساتی است) تصمیم می گیرد با شیوا زاهد تنها ازدواج کند. پدر و مادرش از خواسته او مطلع می شوند و او را دلسرد می کنند، اما او به دنبال خواسته خود می رود. شیوا در مدیتیشن یوگا گم شده است و از دنیا غافل است. پارواتی برای بیدار کردن او و جلب توجه او از خدایان درخواست کمک می کند.

تبریز امروز:

 

هامپی یک سایت میراث جهانی یونسکو واقع در شرق مرکزی کارناتاکا، هند است.

هامپی پایتخت امپراتوری ویجایاناگارا در قرن چهاردهم بود.نوشته های به جا مانده از مسافران ایرانی و اروپایی، به‌ویژه پرتغالی‌ها، می‌گویند که هامپی شهری مرفه، ثروتمند و باشکوه در نزدیکی رودخانه تونگابهادرا، با معابد، مزارع و بازارهای تجاری متعدد بود. در سال 1500 پس از میلاد، هامپی-ویجایاناگارا دومین شهر بزرگ جهان در دوران قرون وسطی پس از پکن، و احتمالاً ثروتمندترین شهر هند در آن زمان بود که بازرگانان را از ایران و پرتغال جذب می کرد. امپراتوری ویجایاناگارا توسط ائتلافی از سلاطین مسلمان شکست خورد. پایتخت آن در سال 1565 توسط ارتش های سلطنتی فتح، غارت و ویران شد، پس از آن هامپی در ویرانه باقی ماند.

ویرانه های هامپی که در کارناتاکا در نزدیکی شهر مدرن هوساپته واقع شده است در 4100 هکتار (16 مایل مربع) پراکنده شده است و توسط یونسکو به عنوان یک "سایت محکم و باشکوه" با بیش از 1600 بقایای باقی مانده از آخرین هندوی بزرگ توصیف شده است. پادشاهی در جنوب هند که شامل «قلعه‌ها، ویژگی‌های کنار رودخانه، مجتمع‌های سلطنتی و مقدس، معابد، زیارتگاه‌ها، تالارهای ستون‌دار، مانداپاها، سازه‌های یادبود، سازه‌های آبی و غیره است». هامپی پیش از امپراتوری ویجایاناگارا است، در رامایانا و پوراناهای هندوئیسم به عنوان پامپا دیوی تیرتا کشترا ذکر شده است. هامپی همچنان یک مرکز مذهبی مهم است که معبد ویروپاکشا، صومعه فعال مرتبط با آدی شانکارا و بناهای تاریخی مختلف متعلق به شهر قدیمی را در خود جای داده است.

 

هامپی در سواحل رودخانه تونگابهادرا در بخش شرقی کارناتاکا مرکزی در نزدیکی مرز ایالتی با آندرا پرادش واقع شده است. 376 کیلومتر (234 مایل) از بنگالورو، و 165 کیلومتر (103 مایل) از هابلی است. نزدیک‌ترین ایستگاه راه‌آهن در هوسپت، ۱۳ کیلومتر (۸.۱ مایل) و نزدیک‌ترین فرودگاه در ۳۲ کیلومتری (۲۰ مایل) فرودگاه جیندال ویجایانگار در توراناگالو است که به بنگالورو متصل است. اتوبوس ها و قطارهای شبانه نیز هامپی را با گوا و بنگالور وصل می کند. 140 کیلومتری (87 مایلی) جنوب شرقی سایت‌های باستانی بادامی و آیهوله است.

مترادف Hampi - که به طور سنتی با نام های Pampa-kshetra، Kishkindha-kshetra یا Bhaskara-kshetra شناخته می شود، از پامپا، نام دیگر الهه پارواتی در الهیات هندو گرفته شده است. طبق اساطیر، دوشیزه پارواتی (که تناسخ همسر قبلی شیوا، ساتی است) تصمیم می گیرد با شیوا زاهد تنها ازدواج کند. پدر و مادرش از خواسته او مطلع می شوند و او را دلسرد می کنند، اما او به دنبال خواسته خود می رود. شیوا در مدیتیشن یوگا گم شده است و از دنیا غافل است. پارواتی برای بیدار کردن او و جلب توجه او از خدایان درخواست کمک می کند. ایندرا کامادوا - خدای میل، عشق اروتیک، جاذبه و محبت هندو را می فرستد تا شیوا را از مراقبه بیدار کند. کاما به شیوا می رسد و تیری از آرزو پرتاب می کند. شیوا چشم سومش را در پیشانی باز می کند و کاما را به خاکستر می سوزاند. پارواتی امید یا عزم خود را برای پیروزی بر شیوا از دست نمی دهد. او شروع به زندگی مانند او می کند و به همان فعالیت ها می پردازد - زهد، یوگین و تاپاسیا - او را بیدار می کند و علاقه اش را به خود جلب می کند. شیوا با پارواتی به شکل مبدل ملاقات می کند و سعی می کند او را دلسرد کند و نقاط ضعف و مشکلات شخصیتی شیوا را به او بگوید. پارواتی از گوش دادن خودداری می کند و بر عزم خود پافشاری می کند. شیوا سرانجام او را می پذیرد و با هم ازدواج می کنند. کاما بعداً پس از ازدواج شیوا و پارواتی به زندگی بازگردانده شد. به گفته استالا پورانا، پارواتی (پامپا) سبک زاهدانه و یوگینی خود را در تپه هماکوتا، که اکنون بخشی از هامپی است، دنبال کرد تا پیروز شود و شیوا زاهد را به زندگی خانه  بازگرداند.  شیوا را پامپاپی (به معنای شوهر پامپا) نیز می نامند. رودخانه نزدیک تپه Hemakuta به رودخانه پامپا معروف شد. کلمه سانسکریت Pampa به کلمه کانادایی Hampa تبدیل شد و محلی که پارواتی شیوا را دنبال می کرد به نام Hampe یا Hampi شناخته شد.

این مکان یک مکان زیارتی اوایل قرون وسطی بود

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت