19 شهریور 1399

طراحی شهر ؛ بدون لحاظ حدود تراکم و ترافیک ! + ویدئو

وقتی خودروهای متوقف حریم عبور و مرور شهروند را تصاحب می کنند.

راننده خودروی متوقف در سمت چپ ناگهان به طرف دست راست خیابان حرکت می کند و ماشینی که مسیر باریک خود را از میان دو ماشین متوقف انتخاب کرده ، تحت تاثیر حرکت ناگهانی او پا روی ترمز می گذارد و یک برخورد جزیی بوجود می آید .راننده ماشین متوقف مدعی تخلف از سوی راننده در حال حرکت است و می گوید چرا دقت نکرده و سر و صدا بالا می رود ......... فرهنگ، مهندسی و نظارت و کنترل می توانند نقش موثری در ترافیک داشته باشند . در محلی که امکان احداث پارکینگ برای تمام ساکنین نبوده است ، شاید لازم می بود طراحی بر اساس ساختمان های کم مرتبه و تک واحدی انجام می گرفت . خیابان باریک است و در پارکینگ بحد کافی برای ماشین ها جا وجود ندارد.

تبریز امروز:

 

 راننده خودروی متوقف در سمت چپ ناگهان به طرف دست راست خیابان حرکت می کند و ماشینی که مسیر باریک خود را از میان دو ماشین متوقف انتخاب کرده ، تحت تاثیر حرکت ناگهانی او  پا روی ترمز می گذارد و یک برخورد جزیی بوجود می آید .راننده ماشین متوقف مدعی تخلف از سوی راننده در حال حرکت است و می گوید چرا دقت نکرده و سر و صدا بالا می رود .......

 ***

 فرهنگ، مهندسی و نظارت و کنترل می توانند نقش موثری در ترافیک داشته باشند . در محلی که امکان احداث پارکینگ برای تمام ساکنین نبوده است ، شاید لازم می بود طراحی بر اساس ساختمان های کم مرتبه و تک واحدی انجام می گرفت . خیابان باریک است و در پارکینگ بحد کافی برای ماشین ها جا وجود ندارد. 

 

مکانیزم نظارت و کنترل حساسیت چندانی از خود نشان نداده است و بنابر این یک خیابان عمومی تبدیل به پارکینگ شده است، طراحی تراکم و جانمایی ساختمان ها  در شهر و مهندسی خطای آن و کنار بودن دستگاه های نظارت و خطای فرهنگ در تعدی به حریم شهروند دست در دست هم داده اند که خودرو ها خیابان عمومی را به پارکینگ تبدیل کنند  و محلی که گنجایش بلند مرتبه سازی را نداشت ، با انبوه ساکنین و ماشین ها پر شود ....

 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت