خبر های ویژه

18 فروردین 1399

تصویر پزشک زن بر روی دینار + ویدئو

تونس

بانک مرکزی تونس از اسکناس های جدید با تصویر یک پزشک زن توحیده بن شیخ به افتخار یک سازنده تاریخ زن در پزشکی این کشور رونمایی کرد. این بانک اعلان کرد که 10 پول جدید دینار تونس شامل تصویر خانم پزشک "توحیده بن شیخ " ، اولین زنی است که آن را به ارز این کشور وارد کرده است. توحیده بن شیخ ، متولد 1909 در سال 2010 گذشت. او اولین زن مسلمان بود که در قرن بیستم در شمال آفریقا پزشک شد و به دلیل فعالیت خود در زمینه بهداشت زنان و تخصص در زنان و زایمان بسیار مشهور است.

تبریز امروز:

 

به گزارش افریقا نیوز ،  بانک مرکزی تونس ، پنجشنبه گذشته ، 26 مارس ، از اسکناس های جدید با تصویر یک پزشک زن توحیده بن شیخ  به افتخار یک سازنده تاریخ زن در پزشکی این کشور رونمایی کرد.

این بانک اعلان کرد که 10 پول جدید دینار تونس شامل تصویر خانم پزشک "توحیده  بن شیخ " ، اولین زنی است که آن را به ارز این کشور وارد کرده است.

توحیده بن شیخ ، متولد 1909 در سال 2010 گذشت. او اولین زن مسلمان بود که در قرن بیستم در شمال آفریقا پزشک شد و به دلیل فعالیت خود در زمینه بهداشت زنان و تخصص در زنان و زایمان بسیار مشهور است.


در سال 1928 ، او اولین زنی شد که لیسانس دبیرستان را دریافت کرد و در نهایت متخصص زنان و زایمان شد ، و فعالیتهای مربوط به پیشگیری از بارداری را انجام داد .

این اسکناس جدید از روز  جمعه ، 27 مارس به عنوان اسکناس رسمی به بازار عرضه شد و در کنار اسکناس های دیگر کشور گردش می کند. این کشور از سکه و اسکناس استفاده می کند. در حال حاضر سکه های 5 ، 10 ، 20 ، 50 و 500 و 1 ، 5 و 10 دینار در گردش است. با توجه به اسکناس ها 5 ، 10 ، 20 و 50 دینار وجود دارد.

بانک مرکزی در بیانیه ای اظهار داشت که این اسکناس جدید دارای چندین ویژگی امنیتی است از جمله:

علامتی از طریق تصویر خانم دکتر توحیده بن شیخ و شماره 10 که هنگام مشاهده از طریق نور قابل مشاهده است.
یک پدیده امنیتی پنجره ای که وقتی به یک نور نگاه می شود ، مداوم به نظر می رسد اما در غیر این صورت ناپیوسته است.
دایره ای در گوشه بالا سمت چپ که دارای عدد 10 است که بسته به زاویه دید ، رنگ را تغییر می دهد.
دینار تونس معمولاً مخفف DT است ، اگرچه کلمه "دینار" که بعد از شماره قرار می گیرد نیز پذیرفته می شود. واردات و صادرات دینار در تونس ممنوع است. هر ساله به هر تونسی اجازه داده می شود قبل از عزیمت از کشور مبلغ 6000 دینار به ارز خارجی مبادله کند.


ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت