خبر های ویژه

5 بهمن 1398

قبیله هازابه ، آخرین قبیله شکارچی تانزانیا + ویدئو

انسان هایی سوژه انسان شناسی عصرها

قبیله هازابه ، که در حوالی دریاچه ایاسی زندگی می کنند ، آخرین شکارچیان جمع کننده تانزانیا را تشکیل می دهند. این قوم استثنایی ، یک موضوع نادر انسان شناسی واقعی است که دانشمندان ، بویژه زبان شناسان را متحیر می کند ، که سالهاست سعی در رمزگشایی به اصطلاح کنجکاویی خود برمی آیند.

تبریز امروز:

قبایل هازابه ، که در حوالی دریاچه ایاسی زندگی می کنند ، آخرین شکارچیان جمع کننده تانزانیا را تشکیل می دهند. این قوم استثنایی ، یک موضوع نادر انسان شناسی واقعی است که دانشمندان ، بویژه زبان شناسان را متحیر می کند ، که سالهاست سعی در رمزگشایی به اصطلاح کنجکاویی خود برمی آیند.

تاریخچه این قوم کاملاً مبهم است ، مطمئناً امروز هازابه ها به چند صد تقلیل یافته اند ، آنها به گروه های کوچک تقسیم می شوند و در کلبه های متوسط ​​زندگی می کنند که به سادگی با شاخه های درختان ساخته شده اند و در اردوگاه های استتار شده در بوته ساوانا مستقر می شوند. . آنها آداب و رسوم اجدادی خود را تقریباً دست نخورده نگه می دارند. همیشه از روی آوردن به کشاورزی و دامداری امتناع ورزیده اند. و عشایری هستند ، آنها همیشه در جستجوی انواع توت ها ، ریشه های خوراکی ، میوه های وحشی و بازی مانند بابون ها و آنتالوپ ها هستند که با کمان و پیکان آغشته به سمی که از انواع مارهاگرفته می شود ، شکار می کنند که در این منطقه به وفور دیده می شود.

 

امروزه سنت های هازابه و سرزمین های آنها که همیشه در آن زندگی کرده اند ، مورد تهدید تمدن مدرن قرار گرفته است ، که به زیستگاه اجدادی آنها حمله می کند که خطرناک برای برهم زدن تعادل اجتماعی است. مقامات محلی با این جوامع مخالفند تا جایی که امروز علما و مطبوعات تانزانیا این زنگ هشدار را مطرح می کنند: آخرین "بوشمن ها" ، مردان ساوان ، در میان باستانی ترین قوم آفریقا ، دارندگان یک میراث فرهنگی غیرقابل ارزیابی در خطر از بین رفتن هستند. به نام پیشرفت!

Image result for hadzabe

این روستا با ریتم های زندگی اش که با طلوع و غروب خورشید ، نیازهای مادی روزانه شکار و جمع آوری ، ابزار شکار ابتدایی ، لباس و اشیاء زینتی بدن ، به دوران پیش از تاریخ بازمی گرداند. آنچه که در حالت خاص روشن کردن آتش با مالیدن چوب بلند نماد آن می گردد.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت