خبر های ویژه

2 دی 1402

نمایش مجسمه های ریچارد هانت

آقای هانت، پسر بخش جنوب شیکاگو، در سال 1955 زمانی که در مراسم تشییع جنازه امت تیل، جوان سیاهپوست شیکاگوئی که در همسایگی ریچارد هانت بزرگ شد و توسط مردان سفید پوست شکنجه و کشته شد، شرکت کرد، 19 ساله بود. جسد او هنگام بازدید از می سی سی پی مثله شد، قتلی که به شعله ور شدن جنبش حقوق مدنی کمک کرد. آن تجربه هولناک تأثیری بر زندگی حرفه ای ریچارد هانت داشت و او را وادار کرد تا با جوشکاری و آهنگری مواد دور ریخته شده ، هنر را تجربه کند. کار او در اوایل مورد تحسین قرار گرفت. دو سال پس از تشییع جنازه امت، در حالی که آقای هانت هنوز در مدرسه انستیتوی هنر شیکاگو دانشجو بود، موزه هنر مدرن نیویورک یکی از مجسمه‌های او را خریداری کرد که یک اثر فولادی به نام «آراکن» بود.

تبریز امروز:

ریچارد هانت، مجسمه‌سازی که فضاهای عمومی را متحول کرد، در ۸۸ سالگی درگذشت
او در طول حرفه ای که به گفته او با شرکت در مراسم تشییع جنازه امت تیل شکل گرفت، اینستالیشن های فزاینده ای از هنر عمومی تولید کرد.

 ریچارد هانت - Richard Hunt

عکس سیاه و سفید کلوزآپ از آقای هانت جوان که در کنار یک مجسمه فلزی که تداعی کننده شاخ گاو است ایستاده است. او یک ژاکت مخملی و عینک با قاب تیره به چشم می‌زند و یک دستش را بالا آورده و دستش بخشی از کار را گرفته است.
ریچارد هانت با مجسمه خود "Longhorn" در سن آنتونیو در سال 1959. او در کوچه پس کوچه ها به دنبال ضایعات فلزی می گشت یا قطعات باقی مانده از تصادفات اتومبیل را برای استفاده در هنر خود برمی داشت.
ریچارد هانت، مجسمه ساز پرکار که اثر فلزی سر به فلک کشیده او به ستون اصلی هنر عمومی آمریکا تبدیل شد و فعالیت 70 ساله اش توجه روسای جمهور از لیندون بی. جانسون تا باراک اوباما را به خود جلب کرد، روز شنبه در خانه خود در شیکاگو درگذشت. او 88 سال داشت.

این مرگ توسط استودیوی ریچارد هانت و زندگی نامه نویس او، جان اوت، تایید شد. علت مرگ اعلام نشد.

آقای هانت، پسر بخش جنوب  شیکاگو، در سال 1955 زمانی که در مراسم تشییع جنازه امت تیل، جوان سیاهپوست شیکاگوئی که در همسایگی ریچارد هانت بزرگ شد و توسط مردان سفید پوست شکنجه و کشته شد، شرکت کرد، 19 ساله بود. جسد او هنگام بازدید از می سی سی پی مثله شد، قتلی که به شعله ور شدن جنبش حقوق مدنی کمک کرد. آن تجربه هولناک تأثیری بر زندگی حرفه ای ریچارد هانت داشت و او را وادار کرد تا با جوشکاری و آهنگری مواد دور ریخته شده ، هنر را تجربه کند.

کار او در اوایل مورد تحسین قرار گرفت. دو سال پس از تشییع جنازه امت، در حالی که آقای هانت هنوز در مدرسه انستیتوی هنر شیکاگو دانشجو بود، موزه هنر مدرن نیویورک یکی از مجسمه‌های او را خریداری کرد که یک اثر فولادی به نام «آراکن» بود.

در سال 1964، ریچارد هانت یک هنرمند مهمان در ییل شد. در سال 1968، پرزیدنت جانسون او را به عضویت شورای ملی هنر منصوب کرد. و در سال 1971، زمانی که او 35 سال داشت، موزه هنر مدرن بیش از 70 اثر ریچارد هانت را در یک نمایشگاه  به نمایش گذاشت.

File:Richard Hunt Arachne 1956 MoMA.jpg - Wikipedia

ریچارد هانت اولین مجسمه ساز آفریقایی-آمریکایی بود که در سال 1971 در موزه هنرهای مدرن یک نگاه به گذشته داشت. مجسمه ریچارد هانت با عنوان Arachne 
در ارزیابی هنر آقای هانت در آن سال، منتقد هیلتون کرامر در نیویورک تایمز نوشت: «در واقع تعداد بسیار کمی از مجسمه‌سازان آمریکایی از نسل آقای هانت وجود دارند که مجموعه‌ای از آثار مشابه را در مراحل اولیه رشد خود خلق کرده باشند.»

اما از آنجایی که او در شیکاگو مستقر بود، نه نیویورک، آقای کرامر افزود، "شهرت او در اینجا به یک خارجی شبیه مانده است."

مجسمه‌های ریچارد هانت ترکیبی از تکنیک‌های کلاسیک بود که در موسسه هنر پیشرفت کرده بود، جایی که او از کودکی شروع به شرکت در کلاس‌ها با لحیم کاری و جوشکاری خودآموز کرد. او با استفاده از روش‌های غیرمعمول آن زمان، در کوچه پس‌کوچه‌ها به دنبال ضایعات می‌گردید یا قطعات باقی‌مانده از تصادف‌های اتومبیل را برای استفاده در هنر خود جمع‌آوری می‌کرد.

از او نقل شده است که می‌گوید: «مجسمه‌سازی بیانیه‌ای نیست، بلکه صدایی از مردم و برای مردم من است – بیش از همه، یک پارچه غنی. در کل، پویایی مردم آفریقایی آمریکایی».

به گفته استودیوی او، ریچارد هانت به خاطر آثار هنری سر به فلک کشیده اش که بیش از 160 مورد از آنها در سراسر کشور به نمایش گذاشته شده است، شناخته شد. اینها عبارتند از "Swing Low"، یک اثر 1500 پوندی از برنز جوش داده شده که از سقف موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکایی آفریقایی تبار اسمیتسونیان آویزان شده است، و "فرم های پرواز"، اثری باشکوه از فولاد ضد زنگ جوش داده شده در خارج از فرودگاه بین المللی میدوی شیکاگو. . آثار دیگری از او در مکان‌هایی مانند باغ مجسمه در کانزاس، موزه در کنتاکی و خانه بازی در میشیگان نصب شده‌اند.

ریچارد هانت-Richard Hunt

"Swing Low" آقای هانت از سقفی در لابی اصلی موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکایی آفریقایی تبار اسمیتسونیان در واشنگتن آویزان است. 
اثری که به تازگی تکمیل شده است، که پرنده ای را در حال پرواز از یک کتاب به تصویر می کشد، قرار است پس از افتتاح آن مرکز در مرکز ریاست جمهوری اوباما در شیکاگو به نمایش درآید. باراک اوباما در روزهای قبل از مرگ ریچارد هانت را ملاقات کرد، ریچارد هانت را "یکی از بزرگترین هنرمندان شیکاگو" نامید. براندون جانسون، شهردار شهر، در بیانیه‌ای گفت که این مجسمه‌ساز «تأثیر محو نشدنی بر شهر و جهان ما» گذاشته است.

ریچارد هاوارد هانت در 12 سپتامبر 1935 در شیکاگو متولد شد و اولین فرزند از دو فرزند کلئوفوس هاوارد هانت، آرایشگر و اتوریا اینز هندرسون هانت، کتابدار بود. او در ابتدا به هنر علاقه مند شد و اغلب از موزه های شیکاگو بازدید می کرد و در آنجا مجذوب آثار آفریقایی می شد. او در نوجوانی شروع به شرکت در کلاس‌های مدرسه جونیور موسسه هنر شیکاگو کرد.

از ریچارد هانت دخترش سیسیلیا هنرمند و خواهرش ماریان باقی مانده اند.

ریچارد هانت می‌گوید که حضور او در مراسم تشییع جنازه تیل تقریباً 70 سال پیش به ایجاد مسیر حرفه‌ای او کمک کرد. او نیز مانند امت، یک نوجوان سیاه‌پوست اهل شیکاگو بود که گاهی برای دیدار اقوام به جنوب سفر می‌کرد. از او نقل شده است که آنچه برای امت اتفاق افتاد «ممکن است برای من هم اتفاق بیفتد».

آقای اوت، زندگی نامه نویس، گفت: «این واقعاً لحن را برای کل زندگی هنری او ایجاد کرد، که واقعاً بر بازنمایی آزادی و آزادی به تمام معنا متمرکز بود.

حتی زمانی که کارش توجه مجموعه داران آثار هنری و رهبران سیاسی را به خود جلب کرد، ریچارد هانت بیشتر دوران بزرگسالی خود را با خوابیدن روی تشکی روی کف استودیوی خود در شیکاگو گذراند که فاقد تلویزیون، امکانات رفاهی کمی بود و انبوهی از ضایعات فلزی که با آن همراه بود. او و همکارانش می ساختند.

richard hunt - ریچارد هانت

 

ریچارد هانت در سال 1994 در استودیوی خود در شیکاگو روی قطعه ای با عنوان "فانتزی فلینتلاک یا وعده زور" کار می کرد. اعتبار... استودیو ریچارد هانت

تمام شده "فانتزی فلینتلاک یا وعده زور.

ساختمان استودیویی که او در سال 1971 به دست آورد، در یک خیابان مسکونی پردرخت در بخش مرفه شمال شیکاگو ترکیب می‌شود. اما در داخل، فضای سقف بلندی که پستی برای تامین انرژی خطوط ریلی مرتفع شهر بود، یک موزه زنده است.

در کنار مجسمه‌های نیمه‌ساز و یادگاری‌های حرفه‌ای‌اش، ریچارد هانت تا سال جاری به خوبی به کار خود ادامه داد و بر گروهش نظارت داشت که چشم‌اندازش را برای نصب‌های هنری عمومی انجام دهند. آقای اوت گفت که یکی از آخرین قطعات او یک مدل مجسمه برای بنای یادبود امت تیل است.

آقای اوت گفت، برنامه این است که همکاران ریچارد هانت نسخه بزرگی از آن قطعه را تکمیل کنند، که در نهایت در خارج از خانه دوران کودکی امت، تنها با فاصله ی  دو بلوک از محل تولد آقای هانت، نمایش داده خواهد شد.

میچ اسمیت یک خبرنگار ملی در شیکاگو برای روزنامه تایمز است 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت