خبر های ویژه

2 دی 1402

ریچارد هانت، مجسمه‌ساز شیکاگو، که هنر عمومی بزرگی را در استودیوی شگفت‌انگیز خود خلق کرد، در ۸۸ سالگی درگذشت.

ریچارد هانت مجسمه ساز مشهور جهان روز شنبه در شیکاگو درگذشت. او 88 سال داشت. در سال 2021، هانت 50 سال را در استودیوی خود جشن گرفت - در یک پست الکتریکی سابق با ابعاد بزرگ که به آزمایشگاهی برای کارهای فلزی به یاد ماندنی او تبدیل شد. او به مجلات گفته بود که استودیو هر چیزی را که می‌خواست داشت: «نور سقفی، سقف‌های بلند، جرثقیل برای جابجایی وسایل. اگر قرار بود یک استودیوی مجسمه سازی طراحی کنید، بهتر از این نمی توانستید انجام دهید.» فیلمبرداران تنوع بی پایان کارهای موجود در استودیوی او را دوست داشتند. سندان، ابزار، اشیاء یافت شده، مدل های مقیاس برای کارهای بزرگتر و ضایعات فلزی همه جا وجود داشت. فیلمبرداران گفتند که می‌توانند روزها را در آنجا بگذرانند و تماشا کنند .

تبریز امروز:


ریچارد هانت مجسمه ساز مشهور جهان روز شنبه در شیکاگو درگذشت. او 88 سال داشت.

در سال 2021، هانت 50 سال را در استودیوی خود جشن گرفت - در یک پست الکتریکی سابق با ابعاد بزرگ که به آزمایشگاهی برای کارهای فلزی به یاد ماندنی او تبدیل شد.

او به مجلات گفته بود که استودیو هر چیزی را که می‌خواست داشت: «نور سقفی، سقف‌های بلند، جرثقیل برای جابجایی وسایل. اگر قرار بود یک استودیوی مجسمه سازی طراحی کنید، بهتر از این نمی توانستید انجام دهید.»

فیلمبرداران تنوع بی پایان کارهای  موجود در استودیوی او را دوست داشتند. سندان، ابزار، اشیاء یافت شده، مدل های مقیاس برای کارهای بزرگتر و ضایعات فلزی همه جا وجود داشت.  فیلمبرداران گفتند که می‌توانند روزها را در آنجا بگذرانند و تماشا کنند .

داخل استودیوی ریچارد هانت در سال 2021. (مارک ویتالی / اخبار WTTW)

این ساختمان در سال 1909 برای شرکت راه‌آهن شیکاگو ساخته شد و در اینجا بود که هانت از سال 1971 چکش کاری، آسیاب و جوشکاری کرد و آثار هنری ساخت که به مجموعه‌های مؤسسه اسمیتسونیان و مؤسسه هنر شیکاگو رسید.

این هنرمند گفته بود  که خلاقیت های او "گفتگویی بین من، تکنیک و مواد است. کنار هم قرار دادن چیزها چیزی پویا و سه بعدی را نشان می دهد.

او گفت که نقاشی‌ها را فقط از یک زاویه می‌توان دید. مجسمه سازی را می توان از همه طرف تجربه کرد و خود را به طرق مختلف نشان می دهد.

در سال 2015، از کیوریتورها خواستیم که کار انتزاعی را توصیف کنند. دانیل شولمن، متصدی کتاب، در مورد اینکه چگونه هانت «اشکال گرانش را با حس حرکت خلق کرد» صحبت کرد. آنها تقریباً شبیه یک باله هستند. در این قطعات رقص وجود دارد.»

نائومی بکویث، متصدی نمایشگاه، سپس با MCA شیکاگو، گفت: "او در کار خود یک چالش همیشگی پیدا کرده است: چگونه چیزی به این سنگینی، صنعتی را تحمل کنیم - چگونه آن را زنده، ارزشمند و غنایی جلوه دهیم؟"

ریچارد هانت در سال 1935 متولد شد و در وودلاون و انگلوود، بعنوان پسر یک آرایشگر و اولین کتابدار سیاه پوست شیکاگو بزرگ شد. او در مرکز هنر جامعه ساوث ساید درس خواند، در سال 1957 از مدرسه موسسه هنر فارغ التحصیل شد و معلم شد.

اما وقتی متوجه شد که در استودیوی هنری بیشتر از کلاس درس در آمد کسب می کند، تدریس را ترک کرد و کار پربار خود را آغاز کرد.

مجسمه ساز ریچارد هانت و گزارش WTTW News مارک ویتالی در سال 2021 تصویر شده است. (مارک ویتالی / اخبار WTTW)
مجسمه ساز ریچارد هانت و گزارش WTTW News مارک ویتالی در سال 2021 تصویر شده است. (مارک ویتالی / اخبار WTTW)

او در جامعه هنری محبوب شد و به مهربانی معروف بود. هانت همیشه مهربان، سخاوتمند و خنده دار بود. 

آثار هانت را می‌توان در خارج از فرودگاه میدوی، در خیابان 37 و خیابان لنگلی در برونزویل که به ایدا بی. ولز ادای احترام می‌کند، و در کتابخانه منطقه‌ای وودسون، در میان جاهای دیگر، مشاهده کرد.

او بیش از 100 اثر عمومی از جمله یادبود مارتین لوتر کینگ در ممفیس، تنسی ساخت. مجسمه او "پرنده کتاب" به سفارش بنیاد اوباما ساخته شده است و در باغ مرکز ریاست جمهوری اوباما قرار خواهد گرفت.

و تمام آثار هنری درست در استودیوی بزرگ ریچارد هانت در مقابل پارک جونکیل در نزدیکی پردیس DePaul خلق شدند. اگر فضایی که او این آثار عمومی را در آن خلق کرد حفظ می شد و به روی عموم باز می شد چه هدیه ای بود.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت