11 اردیبهشت 1402

رمان دیده نشده گابریل گارسیا مارکز سال آینده منتشر می شود

وجود En Agosto Now Vemos نویسنده کلمبیایی (در ماه اگوست همدیگر را خواهیم دید) فقط یک شایعه بود اما اکنون طرفداران گابو آن را خواهند خواند.

مدت‌ها شایعاتی منتشر شده بود مبنی بر اینکه یک شاهکار ادبی کامل که هرگز توسط مردم ندیده است، هنوز می‌تواند در گاوصندوق غبارآلود که توسط خانواده نویسنده فقید نگهداری می‌شود یا در آرشیو او در دانشگاه تگزاس در قفل و کلید قرار داشته باشد. روز جمعه انتشارات پنگوئن رندوم هاوس تایید کرد که یک رمان منتشرنشده گابریل گارسیا مارکز - با عنوان در ماه اگوست همدیگر را خواهیم دید - نه تنها وجود دارد، بلکه در سال 2024 در قفسه های آمریکای لاتین عرضه خواهد شد.

تبریز امروز:

گابریل گارسیا مارکز

لوک تیلور در بوگوتا
به گزارش گاردین مدت‌ها شایعاتی منتشر شده بود مبنی بر اینکه یک شاهکار ادبی کامل که هرگز توسط مردم ندیده است، هنوز می‌تواند در گاوصندوق غبارآلود که توسط خانواده نویسنده فقید نگهداری می‌شود یا در آرشیو او در دانشگاه تگزاس در قفل و کلید قرار داشته باشد.

روز جمعه انتشارات پنگوئن رندوم هاوس تایید کرد که یک رمان منتشرنشده گابریل گارسیا مارکز - با عنوان En Agosto Nos Vemos، (در ماه اگوست همدیگر را خواهیم دید) - نه تنها وجود دارد، بلکه در سال 2024 در قفسه های آمریکای لاتین عرضه خواهد شد.

«نه؟! کتاب گابریل گارسیا مارکز؟ خوان مورنو بلانکو، استاد دانشگاه دل واله در کالی، کلمبیا، که در اخبار گم شده بود، گفت. من شایعاتی در مورد برخی از نسخه های خطی شنیده بودم، اما چیزی بیش از شایعات. یک کتاب کامل؟!»


از سال 1999 که گارسیا مارکز داستان کوتاهی را در مجله کلمبیایی کامبیو منتشر کرد، گمانه‌زنی‌ها پیرامون این عنوان منتشر نشده است.

داستان آنا ماگدالنا باخ، زن میانسالی که در حین بازدید از یک جزیره گرمسیری برای گذاشتن گل بر مزار مادرش، رابطه ای عاشقانه دارد، ظاهراً اولین فصلی بود که مارکز روی آن کار می کرد.

اما پس از مرگ نویسنده مشهور بین‌المللی که با محبت به نام گابو در سال 2014 درگذشت، اعتقاد بر این بود که این اثر دیده نمی‌شود زیرا تصور می‌شد خانواده‌اش از انتشار یک اثر ناتمام ناراحت هستند.

جیمی آبلو، مدیر بنیاد گابو، گفت: «تاکنون موضع این دو فرزندش این بود که این کتاب منتشر نخواهد شد. "به نظر می رسد آنها پس از خواندن دست نوشته نظر خود را تغییر دادند!"

رودریگو و گونزالو گارسیا بارشا، فرزندان گارسیا مارکز، روز جمعه گفتند که آنها این اثر را بسیار ارزشمند می‌دانند تا از کلمبیا و جهان گسترده‌تر که به شدت تحت تأثیر داستان‌های رئالیسم جادویی مارکز مورد تحسین قرار گرفته است، پنهان بماند.

«ما یکدیگر را در ماه اگوست خواهیم دید، نتیجه آخرین تلاش برای ادامه خلق در برابر باد و جزر و مد بود. تقریباً 10 سال پس از مرگش، یک بار دیگر آن را خواندیم، متوجه شدیم که متن مزیت‌های بسیار و بسیار لذت‌بخشی دارد و چیزی مانع از لذت بردن از برجسته‌ترین آثار گابو نمی‌شود: ظرفیت او برای اختراع، شعر زبان، روایت جذاب، درک او از انسان و علاقه‌اش به تجربیات و اتفاقات ناگوارش، به‌ویژه در عشق، احتمالاً موضوع اصلی تمام کارهای اوست.»

از جمله جزئیات معدود منتشر شده این است که کتاب شامل پنج بخش جداگانه با محوریت آنا ماگدالنا است و در مجموع حدود 150 صفحه خواهد داشت. هنوز نسخه انگلیسی آن اعلام نشده است.


گابو ترجمه‌شده‌ترین نویسنده اسپانیایی زبان در جهان است و میراث ادبی او الهام‌بخش آثاری از Midnight’s Children تا Encanto دیزنی است.

معروف‌ترین رمان او، 100 سال تنهایی، تاریخ خانواده بوئندیا در شهر خیالی ماکوندو را روایت می‌کند و به عنوان یکی از تأثیرگذارترین آثار در قانون زبان اسپانیایی در نظر گرفته می‌شود.

گارسیا مارکز این توانایی را داشت که به وضوح زیبایی بی‌نظیر کلمبیا را در آثارش به تصویر بکشد و در عین حال تاریخ غم‌انگیز و خونین درگیری‌های چرخه‌ای آن را به تصویر بکشد.

با گذشت زمان، اهمیت کار او بیشتر می شود. آریل کاستیلو، استاد دانشگاه دل آتلانتیکو در بارانکیلا و کارشناس برجسته آثار گارسیا مارکز، می‌گوید مانند داستایوفسکی، جویس و سروانتس، او سبک و دیدگاه منحصربه‌فردی برای دیدن جهان داشت که بر کل جهان تأثیر گذاشته است.

میراث گارسیا مارکز در هیچ کجا به اندازه کشور زادگاهش کلمبیا قابل مشاهده نیست. کاستیلو می گوید که نویسنده ملت آند را در نقشه ادبی قرار داد اما دیدگاه خود را نیز تغییر داد.

گابو با تولید برخی از محبوب‌ترین رمان‌های جهان، عقده حقارت کلمبیا را از بین برد و همچنین تصویر این کشور را از دریای کارائیب، جایی که گارسیا مارکز در آن متولد شد، تغییر داد. این منطقه مدت‌هاست که به خاطر اینکه از نظر فرهنگی پایین‌تر است مورد تحقیر قرار می‌گرفته است، اما گابو فرهنگ منحصربه‌فرد و زیبایی طبیعی آن را روشن کرده است.

کاستیو گفت: «دو فرهنگ کلمبیایی وجود دارد: یکی قبل از گابریل گارسیا مارکز و دیگری بعد از آن.

بیوگرافی گابریل گارسیا مارکز برای فروش در نمایشگاه کتاب بوگوتا.
صد سال تنهایی، اما نسخه اول گم شده در عرض یک هفته پیدا شد
ادامه مطلب
اگرچه این اعلامیه غیرمنتظره هیجان را برانگیخته است، اما بحث های انتقادی در مورد اینکه آیا کار ناتمام باید پس از مرگ منتشر شود نیز ایجاد کرده است.

بلانکو می‌گوید: مارکز همیشه به افراد نزدیک خود اعتماد می‌کرد و قبل از انتشار هر چیزی با دقت نظر می‌داد، بنابراین ما در منطقه مشکل‌دار هستیم.

خوان گابریل واسکز، نویسنده کلمبیایی تحسین شده، گفت: «برای من این یک خبر عالی است. شما باید بدانید که چگونه آن را بخوانید: این یک کار تمام شده نیست و گارسیا مارکز یک صنعتگر بسیار دقیق بود. اما ما می توانیم از آن به همان اندازه که هست لذت ببریم: یک کار ناتمام از یک هنرمند بزرگ. دلیلی برای محرومیت وجود ندارد
ما از این لذت.»

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت