30 خرداد 1400

ایوب قره و کسب رتبه 9 از هشت در مسابقه

داستان کوتاه

ایوب همکلاسی "درس نخوان" ما بود ، روخوانی کتاب فارسی برایش بسیار مشکل بود و گاه ناممکن ! اصلا نمی توانست محیط و پیرامون مثلث و دایره و سایر اشکال هندسی را محاسبه کند و یا تمرین حل کند ، او کلا چیزی را یاد نمی گرفت ، واقعا یک معمای پیچیده بود البته خودش برای خودش ! قد وهیکلش درشت بود ، سینه اش بزرگ تر نسبت به بدنش ، تقریبا انسان های نخستین یا تیپ سینه ی ستبر گوریل را مجسم می کرد. یک نوعی گوز و خمیدگی در پشتش دیده می شد ! اما چون دائم، درحال دویدن در ورزشگاه باغشمال بود همه فکر می کردند این بدن خمیده هم جزوی از ورزیدگی است . او بجای درس خواندن ، به ورزش در مدرسه مشغول بود و مدرسه راهنمایی تحصیلی شاه حسین ولی نیز برای اینکه عنوان قهرمانی ورزشی را داشته باشد ، چندان حساسیتی برای تحصیل او به خرج نمی داد. مسئولین مدرسه نمراتش را کادویی کرده بودند و ناظم مدرسه و معلم ورزش از دیگران معلم ها برایش نمره می خواستند!

تبریز امروز:

کسب رتبه 9 از 8 نفر

 

ایوب همکلاسی "درس نخوان " ما بود ، روخوانی کتاب فارسی برایش بسیار مشکل بود و گاه ناممکن ! اصلا نمی توانست محیط و پیرامون مثلث و دایره و سایر اشکال هندسی را محاسبه کند و یا تمرین حل کند ، او کلا چیزی را یاد نمی گرفت ، واقعا یک معمای پیچیده بود البته خودش برای خودش !

قد وهیکلش درشت بود ، سینه اش بزرگ تر نسبت به بدنش ، تقریبا انسان های نخستین یا تیپ سینه ی ستبر گوریل را  مجسم می کرد. یک نوعی گوز و خمیدگی در پشتش دیده می شد ! اما چون دائم، درحال دویدن در ورزشگاه باغشمال بود همه فکر می کردند این بدن خمیده هم جزوی از ورزیدگی است .

او بجای درس خواندن ، به ورزش در مدرسه مشغول بود و مدرسه راهنمایی تحصیلی شاه حسین ولی  نیز برای اینکه عنوان قهرمانی ورزشی را داشته باشد ، چندان حساسیتی برای تحصیل او به خرج نمی داد.

مسئولین مدرسه نمراتش را کادویی کرده بودند و ناظم مدرسه و معلم ورزش از دیگران  معلم ها برایش نمره می خواستند!  

پوستش تیره و سیاه بود و به " ایوب قره " مشهور شده بود ! آنچه که در تبریز قدیم بسیار متداول هم بود! افراد بجای نام فامیلی خود ، با لقبشان مورد خطاب واقع می شدند!

بالاخره یک سال قبل از انقلاب ، روز موعود فرا رسید ؛ مسابقه دو میدانی در باغشمال تبریز بین مدارس دوره راهنمایی تبریز برگزار گردید!

جمعی از هم مدرسه ای ها و هم کلاسی ها هم برای تماشای مسابقه رفته بودند ، فردای روز مسابقه،  وقتی همکلاسی ها نتایج مسابقه را پرسیدند ؛ پاسخ  بچه هایی که برای تماشا به مسابقه رفته بودند؛ این طور بود ! "ایوب قره " از بین  8 نفر مقام نهم را کسب کرد!

دیگر این خیلی خنده دار و تعجب برانگیز شده بود ، 9 از هشت !؟ بلی ! اما چطور؟

هیچ چی ! ایوب در اوایل  دویدن خسته شده بود و نتوانسته بود؛ مسابفه را ادامه دهد و بنابراین برگشته بود و در مسیر خلاف و به سمت نقطه ی استارت می دویده است و به آرامی در حالیکه دستانش را بالابرده و به تماشاچی ها تکان می داده ، درنهایت خود را به خط آغاز رسانیده بود !

و این بود که  بچه ها به او دارنده رتبه 9 از 8 را داده بودند ..........

 

توفیق وحیدی آذر

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت