14 بهمن 1399

رقص گرد کودکان بدور چشمه ی شهر

عکس و مجسمه هایی برای حفظ یادی از جنگ و نبرد

عکس امانوئل اوزیریخین صحنه ای تاریک از یک چشمه در استالینگراد است. موضوع این تصویر کلاسیک از کودکان در حال رقص خوروود ، رقص دایره ای رایج در روسیه ، ممکن است یک بار معصومیت و زندگی عادی را در مرکز استالینگراد پیش بینی کند. چشمه کودکان در میدانی درست روبروی ایستگاه اصلی قطار استالینگراد ایستاده بود و با پیام خود برای آینده ای سرشار از استقبال بازدید کنندگان مطرح می شود. عکس اوزریخین آن تصویر معصومیت را زیر و رو کرد و فواره را به تفسیری درباره جنگ تبدیل کرد. در پس زمینه شهری است که اکنون در شعله های آتش و پر از آوار است ، ویران شده توسط ماه ها بمباران . میدان شهر که همواره با عابرین پیاده شلوغ است ، خالی دیده می شود .

تبریز امروز:

کودکان خوروود

عکسی از چشمه توسط "امانوئل اوزیریخین" در 23 آگوست 1942 ، ویرانی جنگ استالینگراد را با کنار هم قرار دادن صحنه ای روحانی از رقصیدن کودکان در اطراف تمساح بازیگوش و ساختمانهای بمباران شده و در حال سوختن شهر در پس زمینه ، منتقل می کند.

مجسمه کودکان  در حال رقص در ولگاگراد

این فواره که به طور رسمی "Children’s Khorovod" نامیده می شود ، به معنای واقعی کلمه "رقص گرد کودکان" است. این چشمه پس از جنگ جهانی دوم مرمت شد و در دهه 1950  ماکت در سایت اصلی نصب شده است. در جایی که نسخه اصلی آن قبل از جنگ - در مقابل ایستگاه قطار واقع شده بود - این چشمه یادمان چهل هزار نفر نفر از ساکنان استالینگراد (اکنون به نام ولگوگراد شناخته شود) را در 23 اوت 1942 در جنگ کشته شدند یادآوری می کند. ماکت دیگری در نزدیکی آسیاب آرد واقع شده است و هر دو ماکت برای 23 آگوست 2013 ، به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد نبرد استالینگراد ، بازسازی شدند.

مجسمه های کودکان خوروود

این بنای یادبود از یک افسانه روسی متشکل از شش کودک است که از روسیه به آفریقا رفته اند و توسط آدمخوار " بارمالی" ، که به نوبه خود توسط یک تمساح بلعیده شد ، خورده شده اند، آدم خوار بارمالی می گوید ؛ در حالی که در شکم تمساح هستم ، من قول داده ام که زیبایی بیشتری داشته باشم ، بنابراین خواهش می کنم که آزاد شوم. او سپس نسبت به کودکان ، همچنین یک نانوا دوستانه تر و  مهربانتر شد.

مجسمه کودکان خوروود در استالینگراد

مشهورترین عکس " امانوئل اوزیریخین" صحنه ای تاریک از یک چشمه در استالینگراد است. موضوع این تصویر کلاسیک از کودکان در حال رقص خوروود ، رقص دایره ای رایج در روسیه ، ممکن است یک بار معصومیت و زندگی عادی را در مرکز استالینگراد پیش بینی کند. چشمه کودکان در میدانی درست روبروی ایستگاه اصلی قطار استالینگراد ایستاده بود و با پیام خود برای آینده ای سرشار از استقبال بازدید کنندگان مطرح می شود. عکس اوزریخین آن تصویر معصومیت را زیر و رو کرد و فواره را به تفسیری درباره جنگ تبدیل کرد. در پس زمینه شهری است که اکنون در شعله های آتش و پر از آوار است ، ویران شده توسط ماهها بمباران . میدان شهر که همواره با عابرین پیاده شلوغ است ، خالی دیده می شود.

بخشی از شعر
بچه های کوچک!
برای هیچ چیز از جهان
به آفریقا نرو
برای قدم زدن در آفریقا!
در آفریقا ، کوسه ها ،
در آفریقا ، یک گوریل ،
در آفریقا ، بزرگ اند
تمساح های شیطانی
آیا گاز می گیری ،
کتک می زنی و اذیت می کنی ؟
نرو ، فرزندان من ،
در آفریقا.
در آفریقا ، خطر ...
در آفریقا ، خطر ...،
در آفریقا افتضاح است
بار-ما-لی!
او در آفریقا می دود
و یک بچه می خورد -
زشت ، بد ، حریص  بارمالی !!!!

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت