خبر های ویژه

آگاهی افکار عمومی از مسائل اساسی کشور، زمینه ساز فعال شدن جوانانِ صاحب فکر و اصحاب اندیشه و خِرد

1 فروردین 1402

سه اصله نهال

15 اسفند 1401

روایت شکست نقشه منطقه‌ای آمریکا به‌وسیله تفکر بسیجی و پرچمداری حاج قاسم سلیمانی

5 آذر 1401

رفتار پدرانه با همه،سلوک مردمی، مقابله با شبهات و تبیین مبانی انقلاب بویژه عدالت

5 مرداد 1401

یکشنبه اول ماه رمضان خواهد بود

12 فروردین 1401

اگر اجازه قطع بازوهای قدرت ملی داده می‌شد امروز کشور با خطرات بزرگ مواجه بود

19 اسفند 1400

کسی که زندگی اشرافی دارد یا دم از تسلیم می‌زند نمی‌تواند به انقلاب پایبند باشد

28 بهمن 1400

اگر مدیران کارآمد، پرتلاش و دلسوز از این ظرفیت‌ها استفاده صحیح کنند، یقیناً وضع چندین برابر متفاوت خواهد شد.

10 بهمن 1400

می‌توان برای همه مشکلات کشور راه‌حل علمی پیدا کرد

1 آذر 1400

شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود

30 اسفند 1399

دو هدف دشمن در جنگ نرم؛ «شکستن زنجیره تواصی» و «وارونه نمایی از حقایق»

21 اسفند 1399

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

4 اسفند 1399

علاج دردهای مزمن کشور در انتخابات پر شور و انتخاب صحیح و اصلح است

29 بهمن 1399

هنر فرصت‌سازي از تهديد

24 دی 1399

رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم:

19 دی 1399

از عراق ابومهدي تا عراق الکاظمي

13 دی 1399

24 دی 1399

هنر فرصت‌سازي از تهديد

....در کنار تقويت قدرت دفاعي، ما به تقويت قدرت سياسي و حضور قدرتمندانه در صحنه سياست منطقه‌اي و بين‌المللي نيازمنديم. جمهوري اسلامي ايران، هرگز قدرت دفاعي را براي سرکوب کردن ديگران نمي‌خواسته و نمي‌خواهد ولي از اين قدرت باارزش براي پيشبرد سياست‌هاي مسالمت‌آميز با همسايگان نيز به درستي استفاده نکرده است. اين ناکامي به دليل ضعف دستگاه ديپلماسي نيست بلکه به خاطر اختلافات داخلي و ناهماهنگي‌هاي فرسايشي است. شرايط پيش آمده در اثر زمين خوردن ترامپ، فرصت‌ خوبي است براي ما که از تهديدهاي ايجاد شده توسط اين ياغي بين‌المللي، فرصت بسازيم. ما اين هنر را داريم به اين شرط که جنگ قدرت را کنار بگذاريم.

تبریز امروز:

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت ، هيچ انسان عاقلي نمي‌تواند دونالد ترامپ را که حضورش در جايگاه رياست جمهوري آمريکا يک تهديد براي جهان بود، يک فرد عادي بداند. شايد تعبير «ياغي» که يکي از دولتمردان کشورمان درباره ترامپ بکار برده، کاملاً رسا باشد و ابعاد وجودي اين فاسد‌ترين رئيس‌جمهور آمريکا را بنماياند.
براي منطقه خاورميانه و به‌ويژه ايران، اقدامات ترامپ يک تهديد جدي است. او متأسفانه موفق شد جريان خطرناک عادي‌سازي روابط ميان چند کشور عربي با رژيم صهيونيستي را به راه بياندازد و مغرب و سودان و امارات و بحرين را به اين مسير ذلت‌بار بکشاند. از بين رفتن قبح اين اقدام، هدف اصلي ترامپ و همدستان او بود که عملي شد و راه را براي شکسته‌ شدن بسياري از سدها و برداشته شدن موانع باز کرد. ما نمي‌توانيم با کم‌اهميت جلوه دادن اين واقعه، تهديدي که ترامپ و همکاران ياغي او در دولت آمريکا براي ملت‌ها و کشورهاي منطقه ازجمله جمهوري اسلامي ايران پديد آورده‌اند را ناديده بگيريم. اکنون، جاسوس‌هاي اسرائيلي در بسياري از کشورهاي عربي ازجمله در همسايگي ما پرسه مي‌زنند، منابع اطلاعاتي رژيم صهيونيستي در حال فعاليت‌هاي خرابکارانه عليه ايران و ساير کشورهاي منطقه هستند، حتي روسپي‌هاي اعزامي از اسرائيل به امارات و بحرين و لابد تا چند روز ديگر به سودان و مغرب در تلاش براي تخريب فرهنگ و اخلاق مردم اين کشورها هستند و از اين رهگذر درصدد تحقق اهداف پليد صهيونيست‌ها در اين کشورها و در منطقه برخواهند آمد.
دولت آل‌سعود نيز در عين حال که هنوز بطور رسمي عادي‌سازي رابطه با رژيم صهيونيستي را اعلام نکرده، ولي بيش از کشورهائي که به عادي‌سازي پيوسته‌اند، با اين رژيم غاصب و نامشروع و اشغالگر رابطه دارد. طراحي توطئه‌ها در اطاق فکر مشترک آمريکا، عربستان و رژيم صهيونيستي انجام مي‌شود، اجراي آنها برعهده موساد است و هزينه‌ها را آل‌سعود تأمين مي‌کند.
ترور سردار قاسم سليماني، بزرگ‌ترين خيانت دونالد ترامپ به ملت‌هاي منطقه بود که در چارچوب توطئه‌ مشترک آمريکا، عربستان و رژيم صهيونيستي صورت گرفت. درست است که ما با گرامي داشتن ياد و خاطره سردار سليماني خودمان را به ادامه راه او در جبهه مقاومت در برابر تهديدهاي تروريست‌هاي تکفيري و حاميان آنها اميدوار مي‌کنيم، ولي يادمان باشد که جاي سردار سليماني واقعاً خالي است و اگر ما با تمامي توان به جبران خسارت بزرگ فقدان او همت نکنيم، توطئه دونالد ترامپ در منطقه حتي بعد از سقوط او کار خود را خواهد کرد و بار ديگر تروريسم وحشي تکفيري‌ها کمر راست خواهد نمود و منطقه را به آشوب خواهد کشيد. کسي جاي سردار سليماني را نمي‌گيرد و تنها کاري که مي‌تواند براي توانمندي جبهه مقاومت اين ضايعه را جبران کند، وحدت عملي مسئولان و فعالان سياسي در کشور ماست. اگر چنين وحدتي تحقق يابد، ما مي‌توانيم از فرصت طلائي پيش آمده در اثر شکست سنگين ترامپ استفاده کنيم و با طراحي‌هاي دقيق سياسي، شرايط را در منطقه تغيير بدهيم. ما اگر بخواهيم رژيم غاصب صهيونيستي و سياست‌هاي خائنانه آمريکا در منطقه را با شکست مواجه کنيم، بايد در کنار قدرت دفاعيمان به قدرت سياسي هوشمندانه‌اي متکي شويم که بتوانيم کشورهاي منطقه را از توري که لابي صهيونيستي پهن کرده خارج کنيم. در کنار تقويت قدرت دفاعي، ما به تقويت قدرت سياسي و حضور قدرتمندانه در صحنه سياست منطقه‌اي و بين‌المللي نيازمنديم. جمهوري اسلامي ايران، هرگز قدرت دفاعي را براي سرکوب کردن ديگران نمي‌خواسته و نمي‌خواهد ولي از اين قدرت باارزش براي پيشبرد سياست‌هاي مسالمت‌آميز با همسايگان نيز به درستي استفاده نکرده است. اين ناکامي به دليل ضعف دستگاه ديپلماسي نيست بلکه به خاطر اختلافات داخلي و ناهماهنگي‌هاي فرسايشي است. شرايط پيش آمده در اثر زمين خوردن ترامپ، فرصت‌ خوبي است براي ما که از تهديدهاي ايجاد شده توسط اين ياغي بين‌المللي، فرصت بسازيم. ما اين هنر را داريم به اين شرط که جنگ قدرت را کنار بگذاريم.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت