خبر های ویژه

آگاهی افکار عمومی از مسائل اساسی کشور، زمینه ساز فعال شدن جوانانِ صاحب فکر و اصحاب اندیشه و خِرد

1 فروردین 1402

سه اصله نهال

15 اسفند 1401

روایت شکست نقشه منطقه‌ای آمریکا به‌وسیله تفکر بسیجی و پرچمداری حاج قاسم سلیمانی

5 آذر 1401

رفتار پدرانه با همه،سلوک مردمی، مقابله با شبهات و تبیین مبانی انقلاب بویژه عدالت

5 مرداد 1401

یکشنبه اول ماه رمضان خواهد بود

12 فروردین 1401

اگر اجازه قطع بازوهای قدرت ملی داده می‌شد امروز کشور با خطرات بزرگ مواجه بود

19 اسفند 1400

کسی که زندگی اشرافی دارد یا دم از تسلیم می‌زند نمی‌تواند به انقلاب پایبند باشد

28 بهمن 1400

اگر مدیران کارآمد، پرتلاش و دلسوز از این ظرفیت‌ها استفاده صحیح کنند، یقیناً وضع چندین برابر متفاوت خواهد شد.

10 بهمن 1400

می‌توان برای همه مشکلات کشور راه‌حل علمی پیدا کرد

1 آذر 1400

شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود

30 اسفند 1399

دو هدف دشمن در جنگ نرم؛ «شکستن زنجیره تواصی» و «وارونه نمایی از حقایق»

21 اسفند 1399

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

4 اسفند 1399

علاج دردهای مزمن کشور در انتخابات پر شور و انتخاب صحیح و اصلح است

29 بهمن 1399

هنر فرصت‌سازي از تهديد

24 دی 1399

رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم:

19 دی 1399

از عراق ابومهدي تا عراق الکاظمي

13 دی 1399

14 دی 1399

نهضت مقاومت در برابر باج‌خواهي بين‌المللي

تعلق 47 درصد از آراء مردم آمريکا به چنين پديده‌ شومي را نمي‌توان امري عادي دانست و از کنار آن به آساني عبور کرد. اين، يعني جهان امروز آنهم در بخش غربي آن که خود را سمبل پيشرفت فکري و آزادانديشي مي‌داند، گرفتار شديدترين بيماري روحي و فکري است، وضعيتي که اگر به همين صورت به پيش برود، براي کل جهان خطرناک‌ترين تهديد را رقم خواهد زد. در حاشيه اين بيماري خطرناک است که چرائي صدور دستور ترور سردار سليماني که قهرمان مبارزه با تروريسم بود توسط رئيس‌جمهور آمريکا، اعلام مالکيت اسرائيل بر جولان که بخشي از خاک سوريه است، به رسميت شناختن بيت‌المقدس به عنوان مرکز حکومت رژيم غاصب صهيونيستي، محروم ساختن مردم فلسطين از تمام حقوق به رسميت شناخته شده بين‌المللي‌شان و پشت‌ پا زدن به معاهدات بين‌المللي توسط رئيس‌جمهور آمريکا را مي‌توان تفسير کرد. مبارزه با اين بيماري از عهده يک ملت و يک منطقه از جهان خارج است. بايد يک نهضت جهاني براي مقابله با آن به وجود بيايد و کاري کند که مقاومت در برابر بيماري باج‌خواهي بين‌المللي به صورت يک فرهنگ در سراسر جهان نهادينه شود.

تبریز امروز:

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت ، پديده‌اي به نام «ترامپ» در آمريکا، که آثار مخربش به اکثر نقاط جهان سرايت کرد، هرچند اکنون در حال فاصله‌ گرفتن از قدرت است ولي براي محققان علوم اجتماعي و سياسي موضوعي قابل بررسي و تأمل است.
با اينکه در آستانه انتخابات رياست جمهوري آمريکا در آبانماه امسال گمانه‌زني‌ها در بسياري از کشورها ازجمله خود آمريکا اين بود که موجود شرور و مزاحمي همچون «دونالد ترامپ» در ميان رأي‌دهندگان آمريکائي جايگاهي ندارد، در نهايت تعجب ديديم که او شانه به شانه رقيبش به پيش رفت و نزديک 47 درصد آراء مردم را به خود اختصاص داد. به عبارت روشن‌تر، از مجموع 150 ميليون نفر آمريکائي که به پاي صندوق‌هاي رأي رفتند، نزديک نصف آنها يعني 74/222/957 نفر به ترامپ رأي دادند.
اين، يک رويداد شگفت‌انگيز است که نزديک نيمي از رأي‌دهندگان کشوري مثل آمريکا با تمام امتيازاتي که از نظر پيشرفت‌هاي علمي و ارتباطات و آگاهي‌هاي عمومي دارد، به کسي براي ماندن در جايگاه رياست جمهوري کشورشان رأي بدهند که غيرمتعادل بودن او از نظر روحي براي بسياري از ملت‌ها و حتي براي نخبگان بي‌طرف آمريکائي کاملاً قطعي است و رفتارهاي او نيز همين واقعيت را به اثبات رسانده است. همه مي‌دانند که ترامپ، اعتبار آمريکا را نزد جهانيان بشدت تنزل داده، در آمريکاي لاتين شرارت‌هائي کرده که البته در تمام موارد ناکام بوده، در خاورميانه مرتکب اقداماتي شده که به رسوائي براي آمريکا منجر شده، در برابر ايران عليرغم تمام شرارت‌هائي که براي وادار کردن ملت و دولت ايران به تسليم شدن در برابر زورگوئي‌هايش کرد نه‌تنها به هدف نرسيد بلکه ضربات مهمي از قبيل اسقاط پهپاد 200 ميليون دلاري و موشکباران پايگاه نظامي خود در عين‌الاسد عراق را شاهد بود، با چين و روسيه هم درافتاد ولي راه به جائي نبرد، حتي دست تمنا به سوي کره شمالي دراز کرد ولي چيزي عايدش نشد. اينها همه سبب شدند ترامپ، به عنوان فردي نامتعادل که جايگاه رياست جمهوري آمريکا را به ميزان بي‌سابقه‌اي تنزل داد شناخته شود و تمام عقلاي جهان ادامه ماندنش در قدرت را نه فقط براي آمريکا بلکه براي تمام کشورها خطرناک بدانند و در انتظار خروج او از کاخ سفيد لحظه‌شماري کنند.
اين خواست عقلاي جهان هرچند محقق شد، ولي همزمان با اين واقعه خوشايند، تعلق 47 درصد از آراء مردم آمريکا به چنين پديده‌ شومي را نمي‌توان امري عادي دانست و از کنار آن به آساني عبور کرد. اين، يعني جهان امروز آنهم در بخش غربي آن که خود را سمبل پيشرفت فکري و آزادانديشي مي‌داند، گرفتار شديدترين بيماري روحي و فکري است، وضعيتي که اگر به همين صورت به پيش برود، براي کل جهان خطرناک‌ترين تهديد را رقم خواهد زد.
در حاشيه اين بيماري خطرناک است که چرائي صدور دستور ترور سردار سليماني که قهرمان مبارزه با تروريسم بود توسط رئيس‌جمهور آمريکا، اعلام مالکيت اسرائيل بر جولان که بخشي از خاک سوريه است، به رسميت شناختن بيت‌المقدس به عنوان مرکز حکومت رژيم غاصب صهيونيستي، محروم ساختن مردم فلسطين از تمام حقوق به رسميت شناخته شده بين‌المللي‌شان و پشت‌ پا زدن به معاهدات بين‌المللي توسط رئيس‌جمهور آمريکا را مي‌توان تفسير کرد. مبارزه با اين بيماري از عهده يک ملت و يک منطقه از جهان خارج است. بايد يک نهضت جهاني براي مقابله با آن به وجود بيايد و کاري کند که مقاومت در برابر بيماري باج‌خواهي بين‌المللي به صورت يک فرهنگ در سراسر جهان نهادينه شود.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت