17 تیر 1399

دایناسور مینیاتوری ماداگاسکار پیدا شد.

کونگونافون 237 میلیون سال پیش زندگی می کرد.

فسیل دایناسور کوچک حشره خوار در مادگاسکار پیدا شد ، یک مطالعه در روز دوشنبه نشان می دهد که این شکارچی کوچک ممکن است اطلاعاتی را در مورد اجداد دایناسورها و پتروزوروس ها به محققین ارائه نماید . کونگونافون با قدی حدود 4 اینچ ، می تواند یکی از آخرین اجداد مشترک همه دایناسورها و پتروزوروس ها ، یک دایناسور پرنده در حال انقراض باشد و برخی از خصوصیات و مشخصه های بدنی آنها را توضیح دهد.

تبریز امروز:

کونگونافون - دایناسور کوچک

 فسیل دایناسور کوچک حشره خوار در مادگاسکار پیدا شد ، یک مطالعه در روز دوشنبه نشان می دهد که این شکارچی کوچک ممکن است اطلاعاتی را در مورد اجداد دایناسورها و پتروزوروس ها به محققین ارائه نماید .

کونگونافون با قدی حدود 4 اینچ ، می تواند یکی از آخرین اجداد مشترک همه دایناسورها و پتروزوروس ها ، یک دایناسور پرنده در حال انقراض باشد و برخی از خصوصیات و مشخصه های بدنی آنها را توضیح دهد.

کشف فسیل کنگونافون - که به معنی "حشره خوار کوچک" است - می تواند دریچه ای برای دانشمندان باشد زیرا این گونه بسیار کوچکتر از اکثر دایناسورها بود.

کریستین کاممر ، استاد تحقیق در زمینه دیرینه شناسی در موزه علوم طبیعی کارولینای شمالی ، در بیانیه ای گفت: "تصورکلی از دایناسورها به عنوان غول است ." "اما این حیوان جدید بسیار نزدیک به واگرایی و تفکیک دایناسورها و پتروزوروس ها است و کشف آن بسیار ناگهانی است."


این تصویر در تیرماه توسط موزه تاریخ طبیعی آمریکا ارائه شده است که یک کنگونافون ، اجداد دایناسورها و پتروزوروسها را نشان می دهد که با دستان انسان مقایسه می گردد. کنگونافون تقریباً 237 میلیون سال پیش زندگی می کرد.
این یافته ها در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شد.

جان فلین ، سرپرست پستانداران فسیلی در موزه تاریخ طبیعی آمریکا گفت: فسیل های این حیوان باستانی 237 میلیون سال قدمت دارند و در سال 1998 در ماداگاسکار کشف شدند.

فلین در بیانیه ای گفت: "مدتی طول کشید تا بتوانیم روی این استخوان ها متمرکز شویم ، اما مشخص بود که ما چیزی منحصر به فرد و دارای ارزش بررسی دقیق تری داریم."

دایناسورها و پتروزوروس ها از گروه اورنیتودیرا تکامل یافته اند ، اما در مورد منشاء آنها اطلاعات کمی وجود دارد. كامر گفت: حیوانات كوچك دیگری نیز در این گروه كشف شده اند ، اما تصور می شد كه آنها یک استثنا هستند. آرچوزورس  ، گروه بزرگتری که شامل پرندگان ، تمساح ها و دایناسورها و اورنیتودیرا ها بودند ، احتمال داده می شد که از نظر اندازه از دایناسورها و ابعاد بزرگ آنها شبیه به هم باشند.

کامر گفت: "اکتشافات اخیر مانند کنگونافون درک بهتری در مورد تکامل اولیه اورنیتودیرا به ما داده است. با تجزیه و تحلیل تغییرات در اندازه بدن در طول تکامل آکروزوس ، ما شواهد قانع کننده ای پیدا کردیم که نشان می دهد که در اوایل تاریخ سلسله دایناسورها و پتروزوروس ها به شدت کاهش می یابد." 

یک نقاشی از کونگونافون


این تصویر ارائه شده توسط الکس بورسما در این ماه یک کنگونافون  ، یک خویشاوند کوچک دایناسورها و پتروزوروس ها را به تصویر می کشد.
دانشمندان خصوصیاتی راجع به کنگونافون ، از جمله سایش روی دندان ها کشف کردند که نشان می دهد آن حشرات و پوست های فازی که گرما را حفظ می کند ، خورده اند. هر دو سازگاری ممکن است به حیوان کوچک کمک کند تا جایگاهی بی نظیر را پر کند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت