24 اردیبهشت 1399

صدای کرونا ویروس

وقتی که کروناویروس شنیده می شود

«صوت‌سازی» مسیری برای درک بهتر داده‌ها است و به پژوهشگران امکان بررسی در فواصل موسیقی را می دهد که پادتن‌ها یا داروها بتوانند در آن جای بگیرند. تصاویر گرافیکی بسیاری از ساختار ویروس کرونا اجاد شده اند؛ ویروسی که یک تهدید برای حیات در جهان شده است و پژوهشگران در صدد مقابله با آن هستند. گزارش مجله ساینس خبر از امکان شنیدن ویروس را می دهند ؛ پژوهشگران در دانشگاه ام آی تی با تکنیک سونیفیکیشن یا ایجاد صوت موفق به ترجمه ساختار خوشه‌ای پروتئینی ویروس کرونا به زبان موسیقی شده اند. صداهای موسیقی مثل زنگ‌آویزها، سازهای زهی، فلوت‌ ، همه ترجمه زیروبم‌های مختلف خوشه پروتیئن کرونا در موسیقی هستند که از سطح این ویروس به بیرون هدایت می شوند. خوشه‌های کرونا مانند سایر پروتئین‌ها، از ترکیب اسید آمینه‌ها ساخته شده‌اند،که به هر کدام از اسیدهای آمینه یک نت موسیقی در گامی مشخص داده شده و کل ساختار پروتئین در شکل موسیقی نمود می یابد. اسیدهای آمینه در دنیای واقعی تمایل به تغییر شکل مارپیچی یا کشانیده شدن بر روی سطحی هستند . پژوهشگران با ثبت زمان تغییرات و حجم نت‌ها رو مشخص کرده‌اند. حرکات مولکولی بر اثر گرما صداهای ویژه خود را دارند. دلیل نگاه به ویروس از زاویه صدا و موسیقی به منظور درک بهتر داده‌ها از طریق فرایند صوت سازی است ، این به دانشمندان امکان می‌دهد تا با جست‌وجو در نقاط مشخص از این فاصله‌های موسیقی بتوانند نقاطی را در ساختار پروتئین پیدا کنند که پادتن‌ها یا داروها بتوانند در آن جای بگیرند.

تبریز امروز:

 «صوت‌سازی» مسیری برای درک بهتر داده‌ها است و به پژوهشگران امکان بررسی در فواصل موسیقی را می دهد که پادتن‌ها یا داروها بتوانند در آن جای بگیرند. تصاویر گرافیکی بسیاری از ساختار ویروس کرونا اجاد شده اند؛ ویروسی که یک تهدید برای حیات در جهان شده است و پژوهشگران در صدد مقابله با آن هستند.

 

 گزارش مجله ساینس خبر از امکان شنیدن ویروس را می دهند ؛ پژوهشگران در دانشگاه ام آی تی با تکنیک سونیفیکیشن  یا ایجاد صوت موفق به ترجمه ساختار خوشه‌ای پروتئینی ویروس کرونا به زبان موسیقی شده اند.

صداهای موسیقی مثل زنگ‌آویزها، سازهای زهی، فلوت‌ ، همه ترجمه زیروبم‌های مختلف خوشه پروتیئن کرونا در موسیقی هستند که از سطح این ویروس به بیرون هدایت می شوند.

خوشه‌های کرونا مانند سایر پروتئین‌ها، از ترکیب اسید آمینه‌ها ساخته شده‌اند،که به هر کدام از اسیدهای آمینه یک نت موسیقی در گامی مشخص داده شده  و کل ساختار پروتئین در شکل موسیقی نمود می یابد.

 اسیدهای آمینه در دنیای واقعی تمایل به تغییر شکل مارپیچی یا کشانیده شدن بر روی سطحی هستند . پژوهشگران با ثبت زمان تغییرات و حجم نت‌ها رو مشخص کرده‌اند. حرکات مولکولی بر اثر گرما صداهای ویژه خود را دارند.

دلیل نگاه به ویروس از زاویه صدا و موسیقی به منظور درک بهتر داده‌ها از طریق فرایند صوت سازی است ، این  به دانشمندان امکان می‌دهد تا با جست‌وجو در نقاط مشخص از این فاصله‌های موسیقی بتوانند نقاطی را در ساختار پروتئین پیدا کنند که پادتن‌ها یا داروها بتوانند در آن جای بگیرند.

موسیقی پژوهشگران را در مدل سازی کمک می کند . دانشمندان بر این باورند که مقایسه قطعات موسیقی یک خوشه پروتئین با اطلاعات صوتی شده ی دیگر پروتئین‌ها ، شاید بتوانند آن چیزی که مانع ابتلای سلول ها به ویروس می‌شوند را پیدا کرد.

 سازهای مورد استفاده توسط پژوهشگران انتخاب شده اند.و در این مورد ساز ژاپنی کوتو برای نت‌های اصلی انتخاب شده است. سازی با صدایی آرامش‌بخش که در زمان‌های سخت باعث آرامش ذهنی می‌شود.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت