خبر های ویژه

تهاجم فرهنگی را در روی جلد دفترها جستجو کنید

19 مهر 1402

جشن عدد 100

20 بهمن 1401

ابراهیم علی پور عکاس ایرانی توسط طالبان بازداشت شد

27 آبان 1400

فرارسیدن روز جهانی کودک

16 مهر 1400

آیا آثار تاریخی غارت شده اتیوپی باید در موزه های انگلیس باقی بماند !

2 فروردین 1400

حراج دولنگه در حجاری شده دوره قاجار در لندن

28 اسفند 1399

ترجمه آلمانی کتاب «مشکلات جنسی جوانان»

18 اسفند 1399

حفظ و صیانت از موزه‌های متعلق به جمهوری اسلامی و ملت ایران کار باارزشی است که شما در بنیاد مستضعفان آن را انجام دادید؛ لازم است امکانات بازدید آحاد مردم از این موزه‌ها فراهم شود و ان‌شاءالله موفق باشید

11 اسفند 1399

طاق کسری ، ایوان خسرو باردیگر فرو ریخت !

16 دی 1399

نجف دریا بندری دنیای خود را عوض کرد!

16 اردیبهشت 1399

کودکان و کرونا ویروس

8 فروردین 1399

جاودانگی آلبرت اودرزو خالق آستریکس و اوبلیکس + ویدئو

6 فروردین 1399

پرواز تیرگی و پاسخ مردمان

2 فروردین 1399

هاروی واینستین غول سینمای آمریکا به 23 سال زندان محکوم شد

22 اسفند 1398

شرط بندی روی نبرد تن به تن کودکان در جنوب تهران به خاطر پول و مواد

6 بهمن 1398

بهار عربی ، برندگان و بازندگان!

20 دی 1398

19 دی 1398

آیین معرفی کتاب «تاثیر اندیشه‌های امام خمینی بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران» در کتابخانه عمومی پارک شهر

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه تفکر امام راحل و اندیشه های والای مقام معظم رهبری راه گشای اسلام در مسیر وحدت است، بیان کرد:با تداوم و پیگیری سیاست های سلطه گرانه در حالی که جهان امروز از ضعف عقیدتی و ایدئولوژیک رنج می برد رجوع به عقاید و گفته های امام راحل و مقام معظم رهبری از ضرورت ها است. وی با اشاره به اینکه تبیین اندیشه های امام راحل و مقام معظم رهبری بسیار اهمیت دارد ،گفت: از نظر من این کتاب برای اهالی فرهنگ و علم بسیار سودمند است. اصول سیاست گذاری از دید امام راحل مشخص است.حاج قاسم باید به عنوان چهره ملی مورد تحلیل قرار گیرد و این چهره تقویت شود چرا که حاج قاسم آن چه داشت از مکتب امام برگرفته بود. حمید آصفی در این مراسم گفت: موضوع این کتاب بسیار جالب است و تیتر‌های بسیار خوبی دارد و به رابطه اندیشه‌های امام و سیاست‌های خارجی پرداخته است. امام خمینی اسلام را در سیاست خارجی نهادینه کرد. امام مردم سالاری را در سیاست خارجی نشان داد، اما فهمیده بود که یک سیاست خارجی قوی و با عزت باید مردم سالاری داشته باشد.

تبریز امروز:

 آیین معرفی کتاب «تاثیر اندیشه‌های امام خمینی بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران» اثر محمد افروزی و رحمت مهدوی در کتابخانه عمومی پارک شهر با حضور حجت‌الاسلام سید محمد علی آل هاشم، حجت‌الاسلام روح الله حسینیان، مهندس حسین شیخ الاسلام و حمیدرضا آصفی، دکتر منصوری اولین فرمانده سپاه پاسداران برگزار شد.
شیخ الاسلام در این مراسم گفت: خداوند اینگونه مقدر کرد که رونمایی کتاب با شهادت این بزرگواران مصادف شد ‌.حاج قاسم سلیمانی یکی از درس آموختگان مکتب امام بود ، این عزیز غیر از ابعاد مقاومتی با همان‌خلوص و فهم دقیق خط امام را پیش گرفت.
وی افزود: حاج قاسم به اراده تکوینی خداوند ایمان داشت. نویسندگان کتاب زاویه درستی را برای روایت انتخاب کردند. زاویه دیدی که حضرت امام با پیروزی انقلاب به خاطر نیاز به اندیشه ورزی در اصول اسلامی ایجاد کردند و چیزی که ما در چهل سال تمرین کردیم و مقام معظم رهبری در این سه لغت خلاصه کردند؛ عزت ، حکمت و مصلحت. باید بگویم این کتاب فرصت خوبی برای اندیشه ورزی است.
حجت‌الاسلام آل هاشم امام جمعه مردم تبریز در این مراسم گفت: من هم ایام فاطمیه و شهادت سردار اسلام را تسلیت می گویم.برنامه معرفی کتاب در ایامی صورت می گیرد که‌ می توان گفت یکی از آن سیاست ها ، سیاست های دفاع از مسلمانان در قالب سپاه قدس است .
وی افزود: اندیشه های امام راحل در پایه گذاری انقلاب اسلامی و تجلی شکوه صلابت انقلاب وجود دارد .امروز می بینیم که مقام معظم رهبری در تعامل با ملت های آزاده مبنی بر اتحاد مسلمانان جهان است خصوصا اتحاد جهانی اسلام ضرورتی است که امروز به آن نیاز داریم و بر اساس تفکر رهبری ، مسلمانان باید ظرفیت های خود را برای مقابله با دشمن مشترک به کار بگیرند.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه تفکر امام راحل و اندیشه های والای مقام معظم رهبری راه گشای اسلام در مسیر وحدت است، بیان کرد:با تداوم و پیگیری سیاست های سلطه گرانه در حالی که جهان امروز از ضعف عقیدتی و ایدئولوژیک رنج می برد رجوع به عقاید و گفته های امام راحل و مقام معظم رهبری از ضرورت ها است.
وی با اشاره به اینکه تبیین اندیشه های امام راحل و مقام معظم رهبری بسیار اهمیت دارد ،گفت: از نظر من این کتاب برای اهالی فرهنگ و علم بسیار سودمند است. اصول سیاست گذاری از دید امام راحل مشخص است.حاج قاسم باید به عنوان چهره ملی مورد تحلیل قرار گیرد و این چهره تقویت شود چرا که حاج قاسم آن چه داشت از مکتب امام برگرفته بود.
حمید آصفی در این مراسم گفت: موضوع این کتاب بسیار جالب است و تیتر‌های بسیار خوبی دارد و به رابطه اندیشه‌های امام و سیاست‌های خارجی پرداخته است. امام خمینی اسلام را در سیاست خارجی نهادینه کرد. امام مردم سالاری را در سیاست خارجی نشان داد، اما فهمیده بود که یک سیاست خارجی قوی و با عزت باید مردم سالاری داشته باشد.
امام غیرت دینی داشت؛ چیزی که امام راحل (ره) را اذیت می‌کرد، این بود که آمریکا و منافقان بر ایران حاکم شوند. انقلاب ما با غیرت دینی امام خمینی به اینجا رسید و مقام معظم رهبری نیز عزت، حکمت و مصلحت را به ما آموختند. حاج قاسم سلیمانی هم شاگرد همین مکتب هستند. حاج‌قاسم اخلاص داشت و سرباز و شاگرد ولایت بود.
در ادامه، حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی راهبرد رسیدن به هدف بزرگ را تشکیل بسیج جهانی مستضعفان قرار داد؛ اما از تشکیل نشدن این بسیج جهانی گله داشت. شهید سلیمانی توانست آرمان زمین مانده امام را تقویت کند. با حضور او مقاومت جهانی در برابر استکبار شکل گرفته و تقویت شد. امروز جهان تشنه ارزش‌های اسلامی است.
وی افزود: امروز جهان اسلام در حمایت از مقاومت رفراندوم برگزار می‌کند. این شهادت خورشید تابان اسلام را در سراسر جهان اسلامی از انسانیت منور خواهد کرد و تاثیر استراتژی امام و جانفشانی و زحمات فرزندانی که به مکتب امام راه یافته بودند، به زودی تجلی پیدا خواهد کرد.
رحمت مهدوی نیز در این نشست ضمن گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی و ابوالمهدی مهندس به معرفی شکلی و محتوایی کتاب پرداخت. وی اشاره کرد تلاش شده است در این کتاب اصول نظری امام خمینی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی با وقایع عینی و تاریخی سیاست خارجی دوران امام مورد تطبیق داده شود. از زحمات آل هاشم امام جمعه تبریز در مرقوم نمودن مقدمه کتاب و حضور در نشست و برگزاری مراسم رونمایی کتاب در ۱۶آذر در تبریز قدردانی نمود. همچنین وی از همکاری و مشکلات آقای افروزی نویسنده دیگر کتاب قدردانی و تقدیر نمود

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت