کتاب تاثیر اندیشه های امام خمینی (ره) بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی بررسی می شود

تشستی در موضوع ریشه های سیاست خارجی کشور

تاریخ انتشار : ۲۲:۳۹ ۱۵-۱۰-۱۳۹۸

مرکز_اسناد انقلاب اسلامی با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور نشست بررسی و معرفی کتاب تاثیر اندیشه های امام خمینی (ره) بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی را در سه شنبه ۱۷ دی ماه ۹۸ ساعت ۱۴ الی ۱۶ پارک شهر تهران سالن اجتماعات کتابخانه عمومی برگزار می کند. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم امام جمعه تبریز و حجت الاسلام و المسلمین حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، دکتر حمیدرضا آصفی و مهندس حسین شیخ الاسلام سفیر سابق ایران در سوریه سخنرانی خواهند کرد.

تبریز امروز:

محمد افروزی

مرکز_اسناد انقلاب اسلامی با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور نشست بررسی و معرفی کتاب تاثیر اندیشه های امام خمینی (ره) بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی را در سه شنبه ۱۷ دی ماه ۹۸ ساعت ۱۴ الی ۱۶ پارک شهر تهران سالن اجتماعات کتابخانه عمومی برگزار می کند.
 در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم امام جمعه تبریز  و  حجت الاسلام و المسلمین حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، دکتر حمیدرضا آصفی و مهندس حسین شیخ الاسلام سفیر سابق ایران در سوریه سخنرانی خواهند کرد.

آقای آل هاشم

نویسندگان  این کتاب رحمت مهدوی و محمد افروزی هستند.
 ماه گذشته مراسم رونمایی از کتاب تاثیر اندیشه های امام خمینی (ره) بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی همزمان با گرامیداشت روز 16 آذر در دفتر نماینده ولی فقیه حجت الاسلام و المسلین آل هاشم برگزار شد. 

 در این نشست تمبر اختصاصی کتاب تاثیر اندیشه های امام خمینی (ره) نیز معرفی گردید.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم  به تاثیر اندیشه های امام خمینی در شکل گیری جمهوری اسلامی پرداختند و اشاره نمودند امام در مدیریتی که برای انقلاب اسلامی داشتند صرفا دنبال تغییر حکومت نبوده، بلکه امام رضوان الله علیه می خواستند یک جهان بینی متفاوت را برای دنیا معرفی کنند که همه ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگ، اقتصاد، اجتماعی را در برگرفته و در آن تحول ایجاد نمایند حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه تحولی که امام در جامعه و در سطح بین الملل ایجاد کرد همه نظریات رایج دنیا را در ارتباط با سیاست خارجی به چالش کشید خاطر نشان کرد برگزاری مراسم روز راهپیمایی قدس در سطح دنیا نشات گرفته از سیاست خارجی امام (ره) بود که دنیا را لرزاند.

وی گفت برای همین هر کسی در راه تبیین ابعاد اندیشه های امام و مقام معظم رهبری در وضعیت کنونی در عرصه های مختلف مخصوصا در راستای سیاست بین الملل تلاش کند حایز اهمیت است. برای همین وظیفه خود می دانم از جناب مهدوی عزیز و افروزی صمیانه تشکر و قدردانی کنم که در این مسیر قدم برداشتند.

 در انتهای سخنرانی نیز ایشان مطالعه کتاب تاثیر اندیشه های امام خمینی (ره) بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی را توصیه کرده و اظهار داشتند با مطالعه آن قطعا بر تاثیر اندیشه های حضرت امام بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بیشتر پی خواهید برد. 


نظرات کاربران


@