خبر های ویژه

رسوایی در بین خودروسازان مشهور ژاپنی

16 خرداد 1403

خودروی اتوپایلوت تسلا به سمت یک قطار راند

2 خرداد 1403

بالگرد یا هلی کوپتر 212

30 اردیبهشت 1403

هلیکوپتر یا بالگرد بل 412

30 اردیبهشت 1403

قیمت شاسی بلند الکتریکی هندی چقدر است

29 اردیبهشت 1403

یک مینی ماشین برقی برای شهرهای شلوغ

29 اردیبهشت 1403

آغاز ثبت نام و عرضه خودروهای برقی وارداتی با راه‌اندازی سامانه جدید

29 اردیبهشت 1403

اسطوره ی مسابقات اتومبیل رانی اتحاد جماهیر شوروی

16 اردیبهشت 1403

ورود شیائومی، غول فناوری چین به دنیای خودروهای الکتریکی

10 فروردین 1403

تسلا نسبت به رشد کندتر حجم در سال 2024 هشدار داد

5 بهمن 1402

خودرو سازان چینی رقبای خود را نابود خواهند کرد

5 بهمن 1402

فورد تولید F-150 لایتنینگ را در مواجهه با درخولست کم متقاضی برای خودروهای الکتریکی کاهش می دهد

30 دی 1402

خودرو الکتریکی XPENG X9 برای سال جدید در بازار چین

28 دی 1402

صاحبان تسلا می گویند که باتری های خودروهای برقی شارژ نمی شوند

27 دی 1402

مسکویچ خودرو ملی شوروی بود

17 آذر 1402

اتوبوس برقی در برلین

29 آبان 1402

16 خرداد 1403

رسوایی در بین خودروسازان مشهور ژاپنی

خودروسازانی از جمله تویوتا، مزدا، هوندا، سوزوکی و یاماها به ارائه گزارش های ایمنی نادرست اعتراف کرده اند

خودروسازانی از جمله تویوتا، مزدا، هوندا، سوزوکی و یاماها به ارائه گزارش های ایمنی نادرست اعتراف کرده اند. در حالی که بیشتر خودروها مدل های متوقف شده هستند، تویوتا و مزدا مجبور شده اند فروش خودروهای فعلی را متوقف کنند. به نظر می رسد بدترین متخلف این گروه تویوتا باشد – این خودروساز فروش مدل های یاریس کراس و کرولا اکسیو و کرولا فیلدر بازار ژاپن را متوقف کرده است، در حالی که مزدا تولید خودروهای هاچ بک MX-5 و 1.5 لیتری بنزینی مزدا2 را متوقف کرده است. تست ها دوباره انجام می شود مزدا گفته است که تست‌های ضربه‌ای جعلی و نرم‌افزار موتور را در مدل‌های خاص دستکاری کرده است، در حالی که تویوتا اعتراف کرده است که نتایج تست موتور را جعل کرده و گزارش داده است که تست‌های تصادف مقررات را در زمانی که رویه‌های لازم رعایت نشده است، انجام داده است.

تبریز امروز:

 

ژاپن تحویل و فروش شش دستگاه خودرو را که در حال حاضر در این کشور فروخته می شود، به حالت تعلیق درآورده است، از جمله سه خودروی تولید شده توسط تویوتا. این اقدام یک رسوایی ایمنی را تشدید کرد که برخی از خودروسازان برتر جهان را درگیر کرده است. مشخص شد که پنج خودروساز، از جمله هوندا و مزدا، داده‌های ایمنی را هنگام درخواست گواهی‌نامه جعل یا دستکاری کرده‌اند. وزارت حمل و نقل ژاپن در حال بررسی این پرونده است که بر اساس گزارش ها بر روی 17 شرکت متمرکز شده است.

آکیو تویودا، رئیس تویوتا، به دلیل گزارشات جعلی به مقامات ژاپنی تحت فشار قرار گرفته است

رسوایی ایمنی فزاینده ای در ژاپن وجود دارد که میلیون ها خودرو را تحت تأثیر قرار می دهد که پس از تحقیقات مقامات دولتی آشکار شده است.

خودروسازانی از جمله تویوتا، مزدا، هوندا، سوزوکی و یاماها به ارائه گزارش های ایمنی نادرست اعتراف کرده اند. در حالی که بیشتر خودروها مدل های متوقف شده هستند، تویوتا و مزدا مجبور شده اند فروش خودروهای فعلی را متوقف کنند.

به نظر می رسد بدترین متخلف این گروه تویوتا باشد – این خودروساز فروش مدل های یاریس کراس و کرولا اکسیو و کرولا فیلدر بازار ژاپن را متوقف کرده است، در حالی که مزدا تولید خودروهای هاچ بک MX-5 و 1.5 لیتری بنزینی مزدا2 را متوقف کرده است. تست ها دوباره انجام می شود

مزدا گفته است که تست‌های ضربه‌ای جعلی و نرم‌افزار موتور را در مدل‌های خاص دستکاری کرده است، در حالی که تویوتا اعتراف کرده است که نتایج تست موتور را جعل کرده و گزارش داده است که تست‌های تصادف مقررات را در زمانی که رویه‌های لازم رعایت نشده است، انجام داده است.

آکیو تویودا، رئیس تویوتا، در یک کنفرانس مطبوعاتی طولانی به خاطر این موضوع عذرخواهی کرد و به نظر می‌رسد که با نزدیک شدن به جلسه سالانه سهامداران خود در 18 ژوئن، این خودروساز تحت فشار قرار گرفته و از سهامداران خواسته شده است که نوه موسس شرکت را از انتصاب مجدد منع کنند.

به‌عنوان مسئول گروه تویوتا، مایلم از مشتریان، علاقه‌مندان به خودرو، و همه ذینفعان به‌خاطر این موضوع، پس از هینو، دایهاتسو، و شرکت صنایع تویوتا، صمیمانه عذرخواهی کنم. من واقعا متاسفم.»

مزدا در بیانیه ای اعلام کرد که "عمیقاً از هر گونه ناراحتی متاسف است".

هوندا، سوزوکی و یاماها به نتایج جعلی در تست‌های خودروهایی که می‌گویند دیگر در فروش نیستند، اعتراف کرده‌اند، اگرچه سوزوکی گفت که تخلف آن نتیجه «مهلت‌های سخت» بوده است، به این معنی که آزمایش به درستی انجام نمی‌شود.

این بی نظمی ها زمانی آشکار شد که وزارت زمین، زیرساخت، حمل و نقل و گردشگری ژاپن تحقیقاتی را به دنبال مسائل مربوط به گواهینامه ایمنی قبلی در شرکت های گروه تویوتا انجام داد، جایی که دایهاتسو اعتراف کرده بود که داده های ایمنی جعلی و داده های بخش موتور Toyota Industries Corp  که موتور جعلی عرضه کرده است.

به خودروسازان درباره تحقیقات در ژانویه 2024 گفته شد و موظف شد گزارش‌هایی را در مورد روش‌های تست خود به دولت ارائه دهند - نمایندگان وزارت حمل‌ونقل این هفته از دفاتر تویوتا بازدید کردند و اعلام کردند که بازدیدهای بیشتری از خودروسازان انجام خواهند داد.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت