خبر های ویژه

ماسک به تاخیر در رونمایی روباتاکسی برای تغییر طراحی کلیدی اشاره می کند

26 تیر 1403

ماشین مورد علاقه مائو به اروپا می آید

26 تیر 1403

رسوایی در بین خودروسازان مشهور ژاپنی

16 خرداد 1403

خودروی اتوپایلوت تسلا به سمت یک قطار راند

2 خرداد 1403

بالگرد یا هلی کوپتر 212

30 اردیبهشت 1403

هلیکوپتر یا بالگرد بل 412

30 اردیبهشت 1403

قیمت شاسی بلند الکتریکی هندی چقدر است

29 اردیبهشت 1403

یک مینی ماشین برقی برای شهرهای شلوغ

29 اردیبهشت 1403

آغاز ثبت نام و عرضه خودروهای برقی وارداتی با راه‌اندازی سامانه جدید

29 اردیبهشت 1403

اسطوره ی مسابقات اتومبیل رانی اتحاد جماهیر شوروی

16 اردیبهشت 1403

ورود شیائومی، غول فناوری چین به دنیای خودروهای الکتریکی

10 فروردین 1403

تسلا نسبت به رشد کندتر حجم در سال 2024 هشدار داد

5 بهمن 1402

خودرو سازان چینی رقبای خود را نابود خواهند کرد

5 بهمن 1402

فورد تولید F-150 لایتنینگ را در مواجهه با درخولست کم متقاضی برای خودروهای الکتریکی کاهش می دهد

30 دی 1402

خودرو الکتریکی XPENG X9 برای سال جدید در بازار چین

28 دی 1402

صاحبان تسلا می گویند که باتری های خودروهای برقی شارژ نمی شوند

27 دی 1402

29 اردیبهشت 1403

یک مینی ماشین برقی برای شهرهای شلوغ

این ماشین الکتریکی کوچک 7650 دلار قیمت دارد

آمریکایی ها زمان زیادی را در اتومبیل می گذرانند. قبل از شیوع کووید-19، راننده‌های آمریکایی به طور متوسط حدود یک ساعت در روز در جاده بودند. بر این اساس، آنها وسایل نقلیه جادار با صندلی‌های پهن و راحت، ویژگی‌های خاص فراوان و اسب بخار بالا را دوست دارند. همه اینها هنگام سفر در یک شهر وسیع، یا از مرکز شهر به حومه یا بین حومه‌هایی که ده‌ها مایل از هم فاصله دارند، مفید هستند. اما در کشورهایی با جغرافیای فشرده تر، خودروها نیز می توانند جمع و جورتر باشند - و مسافت های کوتاه تر به این معنی است که به جای بنزین، راحت تر به باتری وابسته هستند. اخیرا شرکت خودروسازی بریتانیایی آرک موتورز اولین مدل خود با نام Zero را به بازار عرضه کرد. این جدیدترین در لیست رو به رشد خودروهای برقی فشرده است. در واقع Zero به قدری جمع و جور است که می توانید درباره آن بحث کنید که آیا آن را خودرو بنامید (از نظر فنی به عنوان چهار چرخه طبقه بندی می شود). با طول 8.2 فوت، عرض 3.9 فوت و ارتفاع 5.3 فوت، تنها یک چهارم فضای پارکینگ استاندارد را اشغال می کند. اگرچه وزن آن هنوز بیش از هزار پوند است که بیشتر وزن آن در بسته باتری لیتیوم یون 80 آمپر ساعتی آن موجود است. قیمت آن 5995 پوند یا حدود 7650 دلار است. بدنه خودرو از آلومینیوم ساخته شده است که ضربه‌گیری بهتری نسبت به فولاد دارد و با شاسی آن در یک واحد یکپارچه شده است. به این طرح مونوکوک گفته می‌شود - به زبان فرانسوی به معنای "تک پوسته" است و به سیستم‌های ساختاری اشاره دارد که در آن وزن توسط پوست خارجی جسم مانند پوسته تخم مرغ پشتیبانی می‌شود. آرک می گوید این ساختار یکپارچه استحکام و استحکام خودرو را بهبود می بخشد و آن را ایمن تر می کند. فضایی برای دو نفر در داخل وجود دارد، البته نه در پیکربندی صندلی های سنتی کنار هم. ماشین خیلی باریک است که نمی تواند دو صندلی را در کنار هم قرار دهد. در عوض راننده جلو می نشیند و مسافر عقب. همانطور که وب سایت شرکت مشتاقانه اشاره می کند، جا برای یک سگ نیز وجود دارد

تبریز امروز:

ونسا بیتس رامیرز
zero

آمریکایی ها زمان زیادی را در اتومبیل می گذرانند. قبل از شیوع کووید-19، راننده‌های آمریکایی به طور متوسط حدود یک ساعت در روز در جاده بودند. بر این اساس، آنها وسایل نقلیه جادار با صندلی‌های پهن و راحت، ویژگی‌های خاص فراوان و اسب بخار بالا را دوست دارند. همه اینها هنگام سفر در یک شهر وسیع، یا از مرکز شهر به حومه یا بین حومه‌هایی که ده‌ها مایل از هم فاصله دارند، مفید هستند.

اما در کشورهایی با جغرافیای فشرده تر، خودروها نیز می توانند جمع و جورتر باشند - و مسافت های کوتاه تر به این معنی است که به جای بنزین، راحت تر به باتری وابسته هستند. سال گذشته شرکت خودروسازی بریتانیایی آرک موتورز اولین مدل خود با نام Zero را به بازار عرضه کرد. این خودرو در لیست رو به رشد خودروهای برقی فشرده است.

در واقع Zero به قدری جمع و جور است که می توانید درباره آن بحث کنید که آیا آن را خودرو بنامید (از نظر فنی به عنوان چهار چرخه طبقه بندی می شود). با طول 8.2 فوت، عرض 3.9 فوت و ارتفاع 5.3 فوت، تنها یک چهارم فضای پارکینگ استاندارد را اشغال می کند. اگرچه وزن آن هنوز بیش از هزار پوند است که بیشتر وزن آن در بسته باتری لیتیوم یون 80 آمپر ساعتی آن موجود است. قیمت آن 5995 پوند یا حدود 7650 دلار است.

بدنه خودرو از آلومینیوم ساخته شده است که ضربه‌گیری بهتری نسبت به فولاد دارد و با شاسی آن در یک واحد یکپارچه شده است. به این طرح مونوکوک گفته می‌شود - به زبان فرانسوی به معنای "تک پوسته" است و به سیستم‌های ساختاری اشاره دارد که در آن وزن توسط پوست خارجی جسم مانند پوسته تخم مرغ پشتیبانی می‌شود. آرک می گوید این ساختار یکپارچه استحکام و استحکام خودرو را بهبود می بخشد و آن را ایمن تر می کند.

فضایی برای دو نفر در داخل وجود دارد، البته نه در پیکربندی صندلی های سنتی کنار هم. ماشین خیلی باریک است که نمی تواند دو صندلی را در کنار هم قرار دهد. در عوض راننده جلو می نشیند و مسافر عقب. همانطور که وب سایت شرکت مشتاقانه اشاره می کند، جا برای یک سگ نیز وجود دارد

فضای داخلی Ark Zero. اعتبار تصویر: آرک موتورز


رانندگان عمدتاً از Zero برای انجام کارهای دور شهر یا رفت و آمد در فواصل کوتاه در یک شهر یا شهر خاص استفاده می کنند. آنها در هیچ بزرگراهی سوار نخواهند شد، زیرا حداکثر سرعت ماشین 28 مایل در ساعت است. برد باتری 50.3 مایل است که برای چند روز بدون نیاز به شارژ کافی است، زیرا رانندگانی که نیاز به مسافت بیش از 10 یا 20 مایل در روز دارند بهتر است از یک خودروی معمولی استفاده کنند.

وب سایت شرکت اشاره می کند، زمانی که Zero نیاز به شارژ داشته باشد، می توان آن را به یک پریز معمولی در خانه مالک وصل کرد - مانند یک توستر. رفتن از حالت خالی به پر دقیقاً سریع نیست. آرک می‌گوید شارژ کردن شش تا هشت ساعت طول می‌کشد. اما نکته مثبت این است که آنها همچنین می گویند شارژ کامل کمتر از یک پوند انگلیس هزینه دارد.

سانروف، استارت دکمه ای، دوربین معکوس، رادیو، صفحه نمایش LCD و اتصال بلوتوث همگی از ویژگی های استاندارد این خودروی کوچک هستند. به عنوان یک امتیاز، قسمت جلویی خودرو بسیار شبیه یک چهره به نظر می رسد - یک چهره رباتیک خندان دلپذیر با چراغ های جلو به عنوان چشم، آرم Ark به عنوان دماغه و یک دریچه به عنوان دهان. حتی می توان گفت دو آینه بغل شبیه گوش هستند. چرا که چه کسی یک ماشین الکتریکی کوچک انسانی را نمی خواهد؟

 Ark Zero. اعتبار تصویر: آرک موتورز
Zero چندین مدل الکتریکی کوچک دارد، از جمله سیتروئن آمی فرانسوی (قیمت 6700 دلار یا می توان آن را با قیمت یک اسکوتر اجاره کرد)، ماشین هلندی اسکواد (هزینه 6800 دلار و پنل های خورشیدی روی سقف) و Wuling Hong Guang چینی. Mini EV (قیمت 4200 دلار و فروش بیشتر از مدل 3 تسلا). یکی از نزدیک ترین چیزهایی که ما در ایالات متحده داریم، K27 شرکت Kandi America است که برای فروش در کالیفرنیا در سال 2020 تأیید شد و قیمت آن پس از یارانه های ایالتی و فدرال، 7999 دلار است.

این وسایل نقلیه بخشی از روند رو به رشد کاهش حمل و نقل شخصی هستند و در عین حال شخصی هستند. همانطور که ترافیک، ازدحام، سردرد پارکینگ و آلودگی نشان می‌دهد، هنجاری که در ایالات متحده به آن عادت کرده‌ایم، چندان خوب عمل نمی‌کند. آیا واقعاً هر بزرگسالی برای انجام کارهای روزمره خود به یک SUV یا سدان فول سایز نیاز دارد؟ احتمالا نه. به علاوه، این وسایل نقلیه خالی می نشینند و در اکثریت قریب به اتفاق روز و شب جای پارک را اشغال می کنند.

با توجه به چیدمان شهرها و شهرهای آمریکا، ممکن است مدتی طول بکشد تا خودروهای کوچک در اینجا تبدیل به یک چیز شوند (البته) اما به نظر می رسد که آنها در اروپا و آسیا در حال رشد هستند و انتظار می رود روند حرکت میکرو به رشد خود ادامه دهد.

Ark Zero قطعه ای از پای خود را می خواهد و اگر رانندگان بریتانیایی اندازه کوچک آن را دوست داشته باشند و از پیکربندی صندلی های غیرعادی آن ناراحت نباشند، می تواند آن را دریافت کند. این خودرو برای خرید در وب سایت شرکت در دسترس است، با وعده تحویل در 14 تا 16 هفته. آنها در حال حاضر فقط در بریتانیا می فروشند، اما می گویند مکان های بیشتری به زودی در راه است.

اعتبار تصویر: آرک موتورز

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت