خبر های ویژه

ناتو در برابر چین

22 تیر 1403

بیانیه اجلاس سران خواستار گفتگو برای پایان دادن به جنگ بدون ارائه نقشه راه برای گفتگوها شده است.

30 خرداد 1403

ارمنستان سفیر خود را از بلاروس در بحبوحه افزایش تنش با روسیه فراخواند

29 خرداد 1403

یک پنجم سرزمین اوکراین

26 خرداد 1403

استفاده از انرژی خورشیدی در اروپا

1 خرداد 1403

دادگاه به جولیان آسانژ مهلت اعتراض داد اما فرصتی نیز برای ایالات متحده ایجاد کرد

7 فروردین 1403

سوئیسی‌ها در یک همه‌پرسی به افزایش میزان مستمری بازنشستگی رای دادند

1 فروردین 1403

آذربایجان: قره باغ در حال فتح یوفا

25 اسفند 1402

ارمنستان: در حال گسترش با مفهوم بندر خشک

23 اسفند 1402

رکورد صادرات ترکیه در ماه ژانویه 2024

16 بهمن 1402

رویای برف بازی

12 بهمن 1402

ایستگاه جلفا

23 دی 1402

گردشگران برای گرفتن عکس، فیلم های فوران های ایسلند رقابت می کنند

9 دی 1402

ارمنستان به آینده احتمالی خارج از بلوک نظامی تحت رهبری روسیه فکر می کند

4 دی 1402

اردک ماندارین

24 آذر 1402

ارمنستان به خطرات و سودهایی فکر می‌کند که تحریم‌ها بر الماس‌های روسیه وارد می کند

17 آذر 1402

7 فروردین 1403

دادگاه به جولیان آسانژ مهلت اعتراض داد اما فرصتی نیز برای ایالات متحده ایجاد کرد

آسانژ به طور موقت به آمریکا تحویل داده نمی شود

قضات به بنیانگذار ویکی لیکس اجازه می دهند تا علیه اخراج از بریتانیا درخواست تجدید نظر کند اما تنها در صورتی که ایالات متحده تضمین های مناسب ارائه نکند.

تبریز امروز:

تظاهر کنندگانی که آزادی آسانژ را می خواهند

جولیان آسانژ برنده مهلت موقت در پرونده استرداد به آمریکا شد
جولیان آسانژ در مبارزه با استرداد به ایالات متحده پس از اینکه دو قاضی اعلام کردند که موسس ویکی لیکس می تواند پرونده خود را به یک جلسه استیناف ببرد - اما تنها در صورتی که دولت بایدن نتواند تضمین های مناسب را به دادگاه بدهد، مهلت داده شد.

رئیس بخش پادشاهی، ویکتوریا شارپ، و آقای جاستیس جانسون گفتند آسانژ در سه مورد از 9 دلیل مورد بحث، چشم انداز واقعی موفقیت داشت، اما این مرخصی را برای درخواست تجدید نظر به تعویق انداختند تا به دولت ایالات متحده سه هفته فرصت داده شود تا نگرانی های خود را در مسائل مربوطه در این زمینه برطرف کند. 

اگر آسانژ اجازه تجدید نظر رد می‌شد، می‌توانست ظرف چند روز مسترد شود تا با اتهامات جاسوسی روبرو شود. در حالی که تصمیم داوران به این معنی است که او از این سرنوشت دوری می کند و او را با انتظار بیشتری روبرو می کند و آینده اش هنوز حل نشده است.

شارپ در حکمی کتبی که روز سه‌شنبه صادر شد، گفت: نگرانی‌هایی که احتمالاً در استیناف بوجود می آید ،«ممکن است با تضمین‌ها قابل رفع باشند» به این معنی است که «متقاضی [آسانژ] مجاز است به اولین اصلاحیه تکیه کند. اینکه متقاضی در دادگاه تعصب نداشته باشد، از جمله محکومیت، به دلیل ملیتش، که از همان حمایت های متمم اول مانند یک شهروند ایالات متحده برخوردار است، و مجازات اعدام اعمال نمی شود.

در یک جلسه دو روزه ماه گذشته که آسانژ برای شرکت در آن بسیار ناخوشایند بود، وکلای او استدلال کردند که اگر در ایالات متحده به اتهامات مربوط به انتشار هزاران سند طبقه بندی شده و دیپلماتیک تحت پیگرد قانونی قرار گیرد، با "انکار آشکار عدالت" مواجه خواهد شد.او شکنجه، استرداد، قتل های فراقانونی و جنایات جنگی را افشا کرده بود.

همسر او، استلا آسانژ، از تصمیم داوران ابراز ناراحتی کرد. او گفت: «کاری که دادگاه‌ها انجام داده‌اند دعوت به مداخله سیاسی از سوی ایالات متحده بوده است... نامه‌ای بفرستند که «همه چیز درست است». «این را شگفت‌انگیز می‌دانم.

«این پرونده یک قصاص است. این یک سیگنال به همه شماست که اگر ئلایلی را که جنگ را پیش می برد افشا کنید، آنها به دنبال شما خواهند آمد، شما را به زندان می اندازند و سعی می کنند شما را بکشند.

دولت بایدن نباید تضمین بدهد. آنها باید این پرونده شرم آور را که هرگز نباید مطرح می شد کنار بگذارند.»


پیش از این تصمیم، گزارش‌هایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه دولت ایالات متحده در حال بررسی پیشنهاد توافقی برای آسانژ است که به او اجازه می‌دهد به جنایتی اعتراف کند که به او امکان می‌دهد از زندان در بریتانیا آزاد شود، اما وکلای او گفتند که از هر گونه موردی تغییر در رویکرد بی‌اطلاع هستند. 

شارپ در حکم 66 صفحه‌ای روز سه‌شنبه اعلام کرد که وکیل وزیر کشور بریتانیا پذیرفته است که هیچ چیزی برای جلوگیری از متهم شدن آسانژ در ایالات متحده به جرمی که مجازات اعدام را در پی دارد و سپس اعمال می‌کند، وجود ندارد.

او به عنوان شاهدی بر چنین خطری از «درخواست‌های اعمال مجازات اعدام توسط سیاستمداران برجسته و دیگر شخصیت‌های عمومی» نام برد. این واقعیت که معاهده [استرداد بریتانیا و ایالات متحده] استرداد برای اتهامات مجازات اعدام را ممنوع نمی کند، و این واقعیت که تضمین موجود به صراحت مجازات اعدام را پوشش نمی دهد.

شارپ در مورد حمایت از آزادی بیان تحت اولین متمم در ایالات متحده گفت: «او [آسانژ] ادعا می کند که اگر حقوق اصلاحیه اول به او داده شود، پیگرد قانونی متوقف خواهد شد. بنابراین اولین اصلاحیه برای دفاع از اتهام استرداد از اهمیت اساسی برخوردار است. بعلاوه، اگر او مجرم شناخته شود، ممکن است بخواهد اولین اصلاحیه را در مورد مجازات مورد استناد قرار دهد. اگر به دلیل وضعیت خود به عنوان یک تبعه خارجی، اجازه اتکا به اولین اصلاحیه را نداشته باشد، در نتیجه به دلیل ملیت خود مورد تعصب قرار خواهد گرفت - احتمالاً بسیار متعصب است.»


به ایالات متحده تا 16 آوریل فرصت داده شده است تا تضمین کند. اگر این کار را انجام ندهد، اجازه تجدید نظر داده خواهد شد. اگر چنین شود، در جلسه دیگری که به طور موقت برای 20 مه فهرست شده است، پرونده مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

نیک واموس، شریک وکلای پیترز و پیترز در لندن و رئیس سابق استرداد در سرویس دادستانی تاج و تخت (CPS)، گفت که آنها "تضمین بسیار ساده ای برای ایالات متحده برای ارائه آنها هستند".

عفو بین‌الملل و اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران از ایالات متحده خواستند که پرونده استرداد را متوقف کند. دکتر آلیس ادواردز، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد شکنجه، همچنین گفت که او هنوز در مورد "سلامت روانی نامطمئن" آسانژ نگران است.

او گفت: «مایه تاسف است که دادگاه به طور جامع به احتمال مجازات نامتناسب برای آقای آسانژ در ایالات متحده تا 175 سال و احتمالاً کمتر از 30 سال رسیدگی نکرد.» «یا احتمال اینکه او احتمالاً در سلول انفرادی مداوم نگهداری شود. هر یک از اینها می تواند به رفتار غیرانسانی تبدیل شود.»

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت