خبر های ویژه

ناتو در برابر چین

22 تیر 1403

بیانیه اجلاس سران خواستار گفتگو برای پایان دادن به جنگ بدون ارائه نقشه راه برای گفتگوها شده است.

30 خرداد 1403

ارمنستان سفیر خود را از بلاروس در بحبوحه افزایش تنش با روسیه فراخواند

29 خرداد 1403

یک پنجم سرزمین اوکراین

26 خرداد 1403

استفاده از انرژی خورشیدی در اروپا

1 خرداد 1403

دادگاه به جولیان آسانژ مهلت اعتراض داد اما فرصتی نیز برای ایالات متحده ایجاد کرد

7 فروردین 1403

سوئیسی‌ها در یک همه‌پرسی به افزایش میزان مستمری بازنشستگی رای دادند

1 فروردین 1403

آذربایجان: قره باغ در حال فتح یوفا

25 اسفند 1402

ارمنستان: در حال گسترش با مفهوم بندر خشک

23 اسفند 1402

رکورد صادرات ترکیه در ماه ژانویه 2024

16 بهمن 1402

رویای برف بازی

12 بهمن 1402

ایستگاه جلفا

23 دی 1402

گردشگران برای گرفتن عکس، فیلم های فوران های ایسلند رقابت می کنند

9 دی 1402

ارمنستان به آینده احتمالی خارج از بلوک نظامی تحت رهبری روسیه فکر می کند

4 دی 1402

اردک ماندارین

24 آذر 1402

ارمنستان به خطرات و سودهایی فکر می‌کند که تحریم‌ها بر الماس‌های روسیه وارد می کند

17 آذر 1402

25 اسفند 1402

آذربایجان: قره باغ در حال فتح یوفا

نتایج جادویی در یکی از تورنمنت های برتر فوتبال اروپا.

قره باغ تیم فوتبال قره باغ که زمانی بازی های خانگی را در شهر آغدام انجام می داد، اولین باشگاهی از یک ایالت قفقاز جنوبی است که تا به حال به مرحله یک هشتم نهایی یک رقابت بزرگ اروپایی راه یافته است، در این مورد لیگ اروپا یوفا، که از نظر اعتبار در میان تورنمنت های اروپایی به لیگ قهرمانان اروپا در رتبه دوم قرار دارد. . قره باغ در جدیدترین دستاورد در یک رشته دستاوردهای خیره کننده، در 7 مارس در باکو به تساوی 2-2 دست یافت. حریف این تیم شاید قوی ترین باشگاه اروپایی در این فصل، بایر لورکوزن بود که در حالی که در بوندسلیگا آلمان بازی می کرد، با 34 بازی پیاپی بدون شکست وارد مسابقه شد. دو باشگاه در تاریخ 15 مارس دوباره در آلمان به مصاف هم خواهند رفت تا مشخص شود کدام تیم به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا می کند. تنها رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی برای قره باغ معجزه کرد. قره باغ پس از برتری 4-2 از نظر گل در اولین بازی مرحله مقدماتی مقابل باشگاه براگا اف سی پرتغالی، پس از دریافت کارت قرمز در دقیقه 57 بازی برگشت، مجبور شد یک مرد را به زمین بزند. در ادامه نیمه دوم، قره باغ دو گل را واگذار کرد و به وقت اضافه ادامه داد. قره باغ سپس یک ضربه پنالتی را در دقیقه 115 تسلیم کرد و ظاهرا امید آنها برای صعود را از بین برد. اما این تیم در دقیقه 122 به گل رسید تا آنها را به دیدار با لورکوزن برساند.

تبریز امروز:

14 مارس 2024
Qarabag FK vs Bayer Leverkusen in Baku on March 7. (Photo: Qarabag FK)قره باغ FK vs بایر لورکوزن در باکو در 7 مارس. (عکس: Qarabag FK)
یک باشگاه فوتبال آذربایجانی که نماینده منطقه بازپس گرفته شده قره باغ است، در یکی از برترین تورنمنت های سالانه اروپا مسابقه سیندرلا را انجام می دهد.

قره باغ تیم فوتبال قره باغ که زمانی بازی های خانگی را در شهر آغدام انجام می داد، اولین باشگاهی از یک ایالت قفقاز جنوبی است که تا به حال به مرحله یک هشتم نهایی یک رقابت بزرگ اروپایی راه یافته است، در این مورد لیگ اروپا یوفا، که از نظر اعتبار در میان تورنمنت های اروپایی به لیگ قهرمانان اروپا در رتبه دوم قرار دارد. .

قره باغ در جدیدترین دستاورد در یک رشته دستاوردهای خیره کننده، در 7 مارس در باکو به تساوی 2-2 دست یافت. حریف این تیم شاید قوی ترین باشگاه اروپایی در این فصل، بایر لورکوزن بود که در حالی که در بوندسلیگا آلمان بازی می کرد، با 34 بازی پیاپی بدون شکست وارد مسابقه شد. دو باشگاه در تاریخ 15 مارس دوباره در آلمان به مصاف هم خواهند رفت تا مشخص شود کدام تیم به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا می کند.

تنها رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی برای قره باغ معجزه کرد. قره باغ پس از برتری 4-2 از نظر گل در اولین بازی مرحله مقدماتی مقابل باشگاه براگا اف سی پرتغالی، پس از دریافت کارت قرمز در دقیقه 57 بازی برگشت، مجبور شد یک مرد را به زمین بزند. در ادامه نیمه دوم، قره باغ دو گل را واگذار کرد و به وقت اضافه ادامه داد. قره باغ سپس یک ضربه پنالتی را در دقیقه 115 تسلیم کرد و ظاهرا امید آنها برای صعود را از بین برد. اما این تیم در دقیقه 122 به گل رسید تا آنها را به دیدار با لورکوزن برساند.

این اولین باری نیست که قره باغ در صحنه اروپا اثر می گذارد. در سال 2017، این باشگاه اولین باشگاه آذربایجانی بود که به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا راه یافت.

قره باغ یک تیم فوتبال معمولی برای آذربایجانی ها نیست. پس از اینکه نیروهای ارمنی کنترل قره باغ را در اوایل دهه 1990 به دست گرفتند، این باشگاه به یک باشگاه گردشگر تبدیل شد و نتوانست دوباره در زمین چمن خود در آغدام بازی کند تا اینکه آذربایجان بیشتر قلمرو را در سال 2020 مجدداً فتح کرد، سپس ساکنان ارمنی باقی مانده را در اواخر وقت 2023 بیرون راند. . بازسازی ورزشگاه باشگاه در آغدام اندکی پس از تسلط کامل نیروهای آذربایجان بر قره باغ آغاز شد.

در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000، قره باغ به نمادی از پایداری برای آذربایجانی ها تبدیل شد و هویت این تیم هنوز با درگیری ها در هم تنیده است. مربی و بازیکن سابق این باشگاه، الله وردی باقروف، در جریان جنگ اول قره باغ به یک فرمانده نظامی مشهور تبدیل شد و در سال 1992 پس از گام برداشتن مین ضد تانک، قهرمان ملی شد. بنا بر گزارش ها، یک فرمانده ارمنی - و بازیکن سابق قره باغ - پس از اطلاع از کشته شدن او در عمل، از طریق رادیو با سربازان آذربایجانی تماس گرفت تا این خبر را تأیید کند و پس از تأیید، ظاهراً آنها را نفرین کرد: "چطور نتوانستید چنین مردی را نجات دهید؟"

در جریان بازی اخیر مقابل براگا در باکو، نمایشی روی سکوها نشان داد که باقروف و مربی فعلی تیم، قربان قربانوف، در حال دست دادن هستند و زیر تصویر زیر این تصویر نوشته شده بود: «روح ما خوشحال است».

اولین هوادار آذربایجان، رئیس جمهور الهام علی اف، فرصت ها را برای استفاده از موفقیت قره باغ برای افزایش غرور ملی از دست نداده است. در دسامبر گذشته، علی اف در فینال لیگ برتر آذربایجان بین قره باغ و باشگاه ارتش مویک که در استادیوم بازسازی شده در خانکندی، پایتخت قره باغ، که سابقاً به نام استپانکرت شناخته می شد، برگزار شد. علی اف در یک سخنرانی قبل از شروع مسابقه، فوتبال را بازتابی از موفقیت نظامی توصیف کرد.

صرف نظر از نتیجه بازی امروز، برنده مشخص است. برنده مردم آذربایجان، کشور آذربایجان هستند.» اتحاد قره باغ، ارتش و مردم منبع اصلی پیروزی ماست. ... چهار سال پیش در این ورزشگاه عده ای مدعی شدند که "قره باغ ارمنستان است، نقطه پایان". ما به آنها ثابت کردیم که قره باغ آذربایجان است!»

در سال 2021، زمانی که قره باغ به یک تورنمنت سطح سوم اروپایی موسوم به لیگ کنفرانس یوفا راه یافت، علی اف با این تیم ملاقات کرد و به بازیکنان گفت: "این راز نیست که نام باشگاه فوتبال قره باغ مسئولیت بیشتری را بر عهده شما می گذارد. نام قره باغ را هم در دوران اشغال و هم بعد از پیروزی تاریخی در جنگ دوم قره باغ تجلیل کردید.»

علی اف افزود: «هر پیروزی و هر قدم تاریخی باشگاه فوتبال قره‌باغ باعث خوشحالی همه شهروندان آذربایجانی می‌شود».

قربانوف، مربی قره باغ، سابقه دارد که می گوید بازیکنانش از پیروزی کشور در میدان جنگ انگیزه دارند. قبل از هر بازی، من به بازیکنانم توضیح می دهم که چه نامی را نمایندگی می کنیم. چقدر شهید برای این نام داده شد، چقدر جان فدا شد.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت