30 مهر 1402

ولگا ، گاز 21 در جلوکوه آرارات

خودرو شوروی

از زمان شروع تولید ولگا کابریولت - گاز 21، در سال 1956، حدود 640 هزار نسخه تولید شده است. این خودرو در نسخه های مختلفی وجود داشت، اما اطلاعات کمی در مورد نسخه کانورتیبل آن وجود دارد. امروزه یافتن چنین خودرویی در شرایط خوب بسیار دشوار است، اما واقعیت تولید آن غیرقابل انکار است.

تبریز امروز:

ولگا ، گاز 21

در عکس یک  ولگا کابریولت - گاز  21 را با پس زمینه کوه آرارات می توان مشاهده کرد.

از زمان شروع تولید ولگا کابریولت - گاز  21،  در سال 1956، حدود 640 هزار نسخه تولید شده است. این خودرو در نسخه های مختلفی وجود داشت، اما اطلاعات کمی در مورد نسخه کانورتیبل آن وجود دارد. امروزه یافتن چنین خودرویی در شرایط خوب بسیار دشوار است، اما واقعیت تولید آن غیرقابل انکار است. تبدیل این مدل تحت هدایت یک موسسه علمی (NII-21) در برونیتسا نزدیک مسکو آغاز شد و بعداً اسناد به نووسیبیرسک منتقل شد، جایی که شرکت GUP-15VZ این اتومبیل ها را با سفارش تولید کرد.

 

برای ایجاد یک تبدیل ، باید تغییراتی ایجاد می شد: سقف GAZ-21 برداشته شد و فقط شیشه جلو با قاب جلو باقی ماند و بدنه باید با در نظر گرفتن از دست دادن استحکام آن تقویت می شد. به دلیل استفاده از مدل های "قوی تر" ZIL و چایکا در مراسم تشریفاتی، تقاضا برای نسخه های رو باز مبتنی بر ولگا در مناطق نظامی و جمهوری ها باقی ماند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت