خبر های ویژه

گربه های امروز مسکو

6 آذر 1402

استفاده از کوادکوپتر فیلمبرداری برای کشتار در جنگ

24 آبان 1402

در کیف، یکی از مقامات کمیته ضد انحصار به اتهام رشوه دستگیر شد.

24 آبان 1402

جنگی که برای مردم فقط دردناک شد

8 آبان 1402

تعداد خودروهای پریمیوم در روسیه افزایش یافته است

3 آبان 1402

اولین گروه از «امامان آلمانی» فارغ‌التحصیل شدند

24 مهر 1402

8 میلیارد دلار درآمد ترکیه از صادرات خودرو در 9 ماه

23 مهر 1402

سازمان شفافیت بین‌الملل روسیه از خارج از کشور راه اندازی می‌شود

16 مهر 1402

روسیه خواستار «آتش بس فوری» در غزه شد

16 مهر 1402

سگ استافوردشایر بول تریر در اتریش جان یک زن را گرفت

11 مهر 1402

آذربایجانی ها به سرزمین خود بازمی گردند

10 مهر 1402

جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی با دستگیری مقامات آن منحل شد

8 مهر 1402

رودرویی با پاشینیان

5 مهر 1402

روسیه می‌گوید ارامنه در درگیری‌های آذربایجان «سوخت به آتش» افزودند .

3 مهر 1402

یک بچه گربه با خز سبز در بلاروس پیدا شد.

2 مهر 1402

گروه املاک کارگر در‌ قبرس به اتهام کلاهبرداری دستگیر شدند

31 شهریور 1402

29 شهریور 1402

آیا یکی از قدیمی ترین متحدان روسیه از مدار کرملین خارج می شود؟

سی ان ان در مورد روابط غرب با ارمنستان می گوید

ورود سربازان آمریکایی به ارمنستان برای شرکت در رزمایش حفظ صلح، دولت روسیه را که برای چندین دهه به عنوان تنها ضامن امنیت جمهوری شوروی سابق عمل می کرد، عصبانی کرده است. 85 سرباز آمریکایی و 175 سرباز ارمنی در رزمایش 10 روزه Eagle Partner که از روز دوشنبه آغاز شده است، شرکت می کنند. سی ان ان می نویسد که هدف آن آماده سازی ارامنه برای شرکت در ماموریت های بین المللی حافظ صلح است. این رزمایش‌ها، هرچند در مقیاس کوچک، آخرین مجموعه از «گام‌های غیردوستانه» است. ارمنستان اخیرا برای اولین بار کمک های بشردوستانه به اوکراین ارسال کرده است و پارلمان این کشور آماده است تا اساسنامه رم دادگاه کیفری بین المللی را تصویب کند، به این معنی که اگر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پا به کشوری بگذارد که مدت هاست روسیه آن را دیده است، موظف به دستگیری وی خواهد بود.

تبریز امروز:

news.am : ورود سربازان آمریکایی به ارمنستان برای شرکت در رزمایش حفظ صلح، دولت روسیه را که برای چندین دهه به عنوان تنها ضامن امنیت جمهوری شوروی سابق عمل می کرد، عصبانی کرده است. 85 سرباز آمریکایی و 175 سرباز ارمنی در رزمایش 10 روزه Eagle Partner که از روز دوشنبه آغاز شده است، شرکت می کنند. سی ان ان می نویسد که هدف آن آماده سازی ارامنه برای شرکت در ماموریت های بین المللی حافظ صلح است.
این رزمایش‌ها، هرچند در مقیاس کوچک، آخرین مجموعه از «گام‌های غیردوستانه» است.
ارمنستان اخیرا برای اولین بار کمک های بشردوستانه به اوکراین ارسال کرده است و پارلمان این کشور آماده است تا اساسنامه رم دادگاه کیفری بین المللی را تصویب کند، به این معنی که اگر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پا به کشوری بگذارد که مدت هاست روسیه آن را دیده است، موظف به دستگیری وی خواهد بود.
همانطور که سی‌ان‌ان اشاره می‌کند، بازی‌های ارمنستان با شرکای بین‌المللی جدید ناشی از ناامیدی آن بود که روسیه قادر نبود یا نمی‌خواست از خود در برابر تجاوزات آذربایجان همسایه دفاع کند و این پرسش‌ها را در مورد توانایی روسیه برای حفظ تسلط بر کشورها و درگیری‌های امپراتوری شوروی سابق ایجاد کرد.
رسانه ها خاطرنشان کردند که پس از به قدرت رسیدن پاشینیان در سال 2018 با “انقلاب مخملی” در ارمنستان، این کشور با تنش فزاینده ای در روابط با آذربایجان مواجه شد.
نقطه داغ قره باغ کوهستانی است، منطقه ای محصور در خشکی در رشته کوه های قفقاز که جرقه دو جنگ بین کشورهای همسایه را در سه دهه گذشته به راه انداخته است، آخرین جنگ در سال 2020…
در پاییز 2020، درگیری 44 روزه فرودستی نظامی ارمنستان را آشکار کرد. آذربایجان، مجهز به هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای جنگنده F-16 ترکیه، پیروزی قاطعانه ای را به دست آورد و حدود یک سوم قلمرو قره باغ کوهستانی را تصاحب کرد و به خود ارمنستان حمله کرد.
روسیه با موافقت با آتش بس به پایان جنگ کمک کرد. این قرارداد مستقر حدود 2000 نیروی حافظ صلح روسی در قره باغ کوهستانی برای محافظت از کریدور لاچین، تنها جاده ای که آن را به ارمنستان متصل می کند، پیش بینی کرد.
با این حال، نیروهای حافظ صلح روسیه مانع از ایجاد یک ایست بازرسی نظامی در امتداد کریدور لاچین توسط نیروهای آذربایجانی نشدند که مانع از ورود مواد غذایی به داخل محاصره می شود. در مقاله CNN تاکید شده است که آذربایجان ایجاد محاصره را رد می کند و روسیه اتهامات عدم اقدام را رد می کند.
رسانه ها گزارش می دهند که برخی تحلیلگران ناتوانی روسیه در اجرای شرایط آتش بس را با این واقعیت توضیح می دهند که با تهاجم گسترده اش به اوکراین حواسش پرت شده است.
با این حال، ماری دومولن، مدیر پروژه «اروپا گسترده تر» شورای روابط خارجی اروپا، معتقد است که این وضعیت تا حدودی به دلیل تلاش روسیه برای حفظ ارمنستان و آذربایجان در یک طرف بوده است. به گزارش رسانه ها، مشکلی که به گفته وی به دلیل تجاوزات مداوم آذربایجان غیرممکن شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا تلاش‌های ارمنستان برای ایجاد مشارکت‌های بین‌المللی جدید صرفاً با تلاش برای تقویت امنیت خود انجام می‌شود یا اینکه این تلاش‌ها نشان دهنده چرخش گسترده‌تری به سمت غرب است.
برای ارمنستان، به عنوان یک کشور کوچک، یک چرخش، یک جهش ژئوپلیتیکی کاملاً خطرناک است. آنا اوهانیان، کارشناس سیاست خارجی روسیه و استاد کالج استون‌هیل در ماساچوست، به سی‌ان‌ان گفت:ما می‌دانیم که چه چیزی حامله است.
به گفته اوهانیان، ارمنستان به جای قطع کامل روابط با روسیه، به سادگی نفوذ خود را “تضعیف” می کند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت