خبر های ویژه

گربه های امروز مسکو

6 آذر 1402

استفاده از کوادکوپتر فیلمبرداری برای کشتار در جنگ

24 آبان 1402

در کیف، یکی از مقامات کمیته ضد انحصار به اتهام رشوه دستگیر شد.

24 آبان 1402

جنگی که برای مردم فقط دردناک شد

8 آبان 1402

تعداد خودروهای پریمیوم در روسیه افزایش یافته است

3 آبان 1402

اولین گروه از «امامان آلمانی» فارغ‌التحصیل شدند

24 مهر 1402

8 میلیارد دلار درآمد ترکیه از صادرات خودرو در 9 ماه

23 مهر 1402

سازمان شفافیت بین‌الملل روسیه از خارج از کشور راه اندازی می‌شود

16 مهر 1402

روسیه خواستار «آتش بس فوری» در غزه شد

16 مهر 1402

سگ استافوردشایر بول تریر در اتریش جان یک زن را گرفت

11 مهر 1402

آذربایجانی ها به سرزمین خود بازمی گردند

10 مهر 1402

جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی با دستگیری مقامات آن منحل شد

8 مهر 1402

رودرویی با پاشینیان

5 مهر 1402

روسیه می‌گوید ارامنه در درگیری‌های آذربایجان «سوخت به آتش» افزودند .

3 مهر 1402

یک بچه گربه با خز سبز در بلاروس پیدا شد.

2 مهر 1402

گروه املاک کارگر در‌ قبرس به اتهام کلاهبرداری دستگیر شدند

31 شهریور 1402

19 شهریور 1402

هفتمین مجمع اقتصادی شرق امروز در ولادی وستوک روسیه افتتاح شد

روسیه

دیمیتری پسکوف ادعا کرد که هیچ خبرنگاری از کشورهای "غیر دوست" در EEF حضور نخواهد داشت. او به تاس گفت: «نه، خبرنگاران از کشورهای غیردوست، مانند PIEF، امسال اعتبارنامه دریافت نکردند». پسکوف در ماه ژوئن گفت که در آینده تصمیم برای اعطای دسترسی به رسانه های خارجی به نحوه رفتار آنها بستگی دارد. در واقع، عدم علاقه رسانه های جهانی به این رویداد ممکن است دلیل واقعی پشت این اظهارات باشد، و همچنین تلاشی برای وانمود کردن اینکه هیچ کس واقعاً نمی خواست رسانه های جهانی در آن حضور داشته باشند. توجه به این نکته ضروری است که این رها شدن دیپلماتیک با سیاست روسیه مبنی بر «چرخش به شرق» که به عنوان پیروزی نخبگان حاکم معرفی می شود، همزمان است. در حقیقت، روسیه با تخریب شبکه‌های تجاری خود در غرب که ساخت آن دهه‌ها طول کشید، در تلاش است تا جایگاه خود را در شرق بیابد، جایی که نه موقعیت دارد، نه زیرساخت یا شرکای قابل اعتماد. مطمئناً، رسانه ها می توانند به ایجاد هر نوع واقعیت مجازی کمک کنند، مانند آنچه که در آن روسیه و چین، همراه با کشورهای «ضد استعمار» آسیایی علیه سلطه ایالات متحده متحد شده اند. اما این دنیای مجازی در برابر واقعیت های مجمع اقتصادی شرق که آشکارا حتی توسط دولت های "دوست" نادیده گرفته می شود، از هم می پاشد.

تبریز امروز:

هفتمین مجمع اقتصادی شرق (EEF) که امروز در ولادی وستوک روسیه افتتاح شد و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت، قبل از هر چیز به دلیل سطح فوق العاده پایین نمایندگان دیپلماتیک خارجی که در آن حضور دارند، چشمگیر است.

بلندپایه ترین مهمانان خارجی در این رویداد، معاون رئیس جمهور لائوس، پانی یاتوتو و معاون رئیس شورای دولتی چین، دینگ ژوئینگ هه لیفنگ ژانگ گوکینگ لیو گوژونگ خواهند بود. شی جین پینگ، رهبر چین، به جای آن با رهبر ونزوئلا مادورو دیدار می کند. پوتین تنها رئیس دولت در مجمع خواهد بود و قرار است در 12 سپتامبر در جلسه عمومی سخنرانی کند.

این یادآور نشست اقتصادی بین المللی سن پترزبورگ در ژوئن است. روسیه باید عملاً از رئیس جمهور الجزایر التماس می کرد تا به این سفر سفر کند تا پوتین بتواند حداقل یک جلسه در این رویداد با یک سیاستمدار هم سطح خود برگزار کند.

امسال حتی متحدان نزدیک روسیه - هند، بلاروس، قزاقستان، و همچنین سنگاپور و فیلیپین تنها توسط سفیران در مجمع حضور خواهند داشت.

دیمیتری پسکوف ادعا کرد که هیچ خبرنگاری از کشورهای "غیر دوست" در EEF حضور نخواهد داشت. او به تاس گفت: «نه، خبرنگاران از کشورهای غیردوست، مانند PIEF، امسال اعتبارنامه دریافت نکردند». پسکوف در ماه ژوئن گفت که در آینده تصمیم برای اعطای دسترسی به رسانه های خارجی به نحوه رفتار آنها بستگی دارد. در واقع، عدم علاقه رسانه های جهانی به این رویداد ممکن است دلیل واقعی پشت این اظهارات باشد، و همچنین تلاشی برای وانمود کردن اینکه هیچ کس واقعاً نمی خواست رسانه های جهانی در آن حضور داشته باشند.

توجه به این نکته ضروری است که این رها شدن دیپلماتیک با سیاست روسیه مبنی بر «چرخش به شرق» که به عنوان پیروزی نخبگان حاکم معرفی می شود، همزمان است. در حقیقت، روسیه با تخریب شبکه‌های تجاری خود در غرب که ساخت آن دهه‌ها طول کشید، در تلاش است تا جایگاه خود را در شرق بیابد، جایی که نه موقعیت دارد، نه زیرساخت یا شرکای قابل اعتماد. مطمئناً، رسانه ها می توانند به ایجاد هر نوع واقعیت مجازی کمک کنند، مانند آنچه که در آن روسیه و چین، همراه با کشورهای «ضد استعمار» آسیایی علیه سلطه ایالات متحده متحد شده اند. اما این دنیای مجازی در برابر واقعیت های مجمع اقتصادی شرق که آشکارا حتی توسط دولت های "دوست" نادیده گرفته می شود، از هم می پاشد.

تضاد به ویژه در مقایسه با نحوه ایجاد EEF و ظاهر امروزی آن احساس می شود. این واقعیت که فروم (از سال 2015 برگزار می شود) از زیرساختی استفاده می کند که در ابتدا برای رویداد APEC (همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه) در سال 2012 ایجاد شده بود، نشان می دهد که EEF به عنوان رقیب روسی رویدادهای APEC راه اندازی شد و به منظور تحریک سرمایه گذاری اقتصادی بود. به خاور دور روسیه و همچنین توسعه همکاری های اقتصادی در منطقه آسیا و اقیانوسیه. با گذشت زمان از اهمیت آن کاسته شد و سوالات مطرح شده سوالات محلی بود (به عنوان مثال، سال گذشته در مورد انجام پرداخت های برون مرزی بدون استفاده از سوئیفت بحث شد. امسال، این موضوع به دلیل استفاده فعال از مسیر دریای شمال در حال تغییر زنجیره های لجستیکی است. عدم وجود تعداد کافی شناورهای کلاس یخی برای این منظور و عدم امکان عینی افزایش تعداد آنها در بازه زمانی لازم).

به هر حال، کیم جونگ اون علیرغم اینکه رسانه های روسی و آمریکایی اعلام کرده بودند که وی قصد انجام این کار را دارد، به مجمع نرسید. بنابراین، حتی اگر او با پوتین دیدار کند، این یک دیدار دوجانبه خارج از چارچوب رویداد خواهد بود.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت