خبر های ویژه

3 مرداد 1402

صبح ، در روز روشن ، درختی را در میرداماد تبریز بریدند!

بریدن یک درخت، به منزله قتل نفس

اره بلند در دست شان بود و مشغول بریدن شاخ و برگ های بالای درخت بودند ، پشت درخت یک ساختمان در حال تخریب برای بلند مرتبه سازی بود ، درخت بلند بعد از بریده شدن شاخ و برگش نمی توانست مانع ساخت و ساز در ساختمان گردد و حتی بعد از پایان کار ساختمان نمایی زیبا برای آن ایجاد می کرد ! در داخل حیاط خانه هم درخت تنومند خشک شده ای دیده می شد ! وقتی پرسیدم چکار می کنید مردان با سرعت و با دست و پاچه گفتند خانم هرس می کنیم و من هم باور کردم و رفتم ! اما در این فکر بودم هرس آن هم در میانه تابستان و جلو ساختمان در حال تخریب و بلند مرتبه سازی !!؟؟ چند ساعت یعتی ساعت 11 قبل از ظهر آثار درخت فقط شاخ و برگش بودند که روی زمین افتاده بودند ، اثری از درخت در میرداماد ، خیابان بینش 2 روبروی استخر نمانده بود ! حتی ریشه هایش را هم درآورده بودندا به همین سادگی ! یاد صحبتی از مرحوم آقای مجتهد شبستری افتادم که می گفت بریدن درخت قتل نفس است !

تبریز امروز:

اره بلند در دست شان بود و مشغول بریدن شاخ و برگ های بالای درخت بودند ، پشت درخت یک ساختمان در حال تخریب برای بلند مرتبه سازی بود ، درخت بلند بعد از بریده شدن شاخ و برگش نمی توانست مانع ساخت و ساز در ساختمان گردد و حتی بعد از پایان کار ساختمان نمایی زیبا برای آن ایجاد می کرد ! در داخل حیاط خانه هم درخت تنومند خشک شده ای دیده می شد !

وقتی پرسیدم  چکار می کنید مردان  با سرعت و با دست و پاچه گفتند خانم هرس می کنیم  و من هم باور کردم و رفتم ! اما در این فکر بودم هرس آن هم در میانه تابستان  و جلو ساختمان در حال تخریب و بلند مرتبه سازی !!؟؟

چند ساعت یعتی ساعت 11 قبل از ظهر آثار درخت فقط شاخ و برگش بودند که روی زمین افتاده بودند ، اثری از درخت در میرداماد ، خیابان بینش 2 روبروی استخر نمانده بود ! حتی ریشه هایش را هم درآورده بودندا

به همین سادگی ! یاد صحبتی از مرحوم آقای مجتهد شبستری افتادم که می گفت بریدن درخت قتل نفس است !

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت