خبر های ویژه

2 مرداد 1402

تخریب از ما و دیوارکشی از شما - این معنی بنر در مقابل بنای ثبت ملی شده است

بنر شهرداری در مجاورت بنای کنسولگری آلمان

در حالی که به نظر می رسد مالک هیچ نقشی در تخریب دیوارهای بنای تاریخی نداشته است و حتی واقع شدن محوطه و حیاط بنای ثبت ملی شده در داخل گذر و خیابان از نظر قوانین و مقررات حفظ آثار ملی و ثبت شده میراث فرهنگی جای سوال داشته باشد و درخواست برای بازگرداندن حیاط ساختمان جهت ایجاد حیات برای بنای نفیس ضروری باشد! حال نصب بنر انداختن توپ در زمین دیگران و آن هم نه حریف ؛ بلکه فرافکنی و شانه از زیرکار خالی کردن باشد! در هر صورت شهرداری و میراث فرهنگی موظف به حفظ بنا و برگرداندن آن به وضعیت ثبت شده ی آن هستند!

 

تبریز امروز:

بعد از تخریب دیوارهای اثر ملی ثبت شده ی کنسولگری آلمان  به شماره 33280 در 5 خرداد 1400 در مسیرگشایی عجیب ، اکنون شهرداری با نصب بنر از مالک درخواست دیوارکشی و ایجاد حصار می کند.

بنر کنسول گری آلمان

بنر شهرداری منطقه 4  برروی کنسولگری آلمان  در تبریز

در حالی که به نظر می رسد مالک هیچ نقشی در تخریب دیوارهای بنای تاریخی نداشته است و حتی واقع شدن محوطه و حیاط بنای ثبت ملی شده در داخل گذر و خیابان از نظر قوانین و مقررات حفظ آثار ملی و ثبت شده میراث فرهنگی جای سوال داشته باشد و درخواست برای بازگرداندن حیاط ساختمان جهت ایجاد حیات برای بنای نفیس ضروری باشد!

حال نصب بنر انداختن توپ در زمین دیگران و آن هم نه حریف ؛ بلکه فرافکنی و شانه از زیرکار خالی کردن باشد! در هر صورت شهرداری و میراث فرهنگی موظف به حفظ بنا و برگرداندن آن به وضعیت ثبت شده ی آن هستند!

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت