خبر های ویژه

فرودگر خصوصی اولین فرود روی ماه در ایالات متحده را در بیش از 50 سال انجام داد

4 اسفند 1402

با نشستن SLIM ژاپن برای فرود بر ماه، پیش بینی ها افزایش می یابد

30 دی 1402

ژاپن با فرود فضاپیما روی ماه تاریخ می نویسد

30 دی 1402

تاتوئین، : "شهاب سنگ "جنگ ستارگان" بر منظومه شمسی اولیه روشن می کند

4 دی 1402

کاوشگران رباتیک ناسا به دانشمندان کمک می کنند تا بفهمند سیارک ها از چه چیزی ساخته شده اند - زمینه را برای معدنچیان فراهم می کند تا روزی از آنها استخراج شود.

11 آبان 1402

سنگ های فضایی و گرد و غبار سیارک ها گران هستند، اما اینها گران ترین مواد مورد استفاده در علم نیستند

3 آبان 1402

خورشید گرفتگی

23 مهر 1402

منظره سیاره فراخورشیدی پروکسیما قنطورس

8 مهر 1402

خاکی به عمر چندین میلیارد سال

2 مهر 1402

ماه و ابر در آسمان تیره

31 شهریور 1402

تیر در حین عبور از مقابل خورشید

24 شهریور 1402

ماه سحرگاهان بر آسمان شهر

17 شهریور 1402

هند ایستگاه تحقیقاتی خورشیدی Aditya-L1 را به فضا پرتاب کرد.

11 شهریور 1402

یک صد و سی و سه روز در روی خورشید !

5 شهریور 1402

ثبت تصویری نجومی که بیش از ۳ میلیارد ستاره و کهکشان در آن دیده می‌شوند

18 مرداد 1402

ستاره‌ای با دو چهره

30 تیر 1402

25 تیر 1402

موتور موشک در حین آزمایش آژانس فضایی ژاپن منفجر شد

ژاپن

موتوری که برای استفاده در موشک کوچک اپسیلون اس در حال آزمایش بود، روز جمعه در یک مرکز آزمایشی در استان آکیتا منفجر شد که شکست دیگری برای تلاش‌های آژانس فضایی ژاپن برای پرتاب موشک‌های پیشرفته بود. به گفته آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) و پلیس، در انفجار بزرگ در مرکز آزمایش نوشیرو، کسی آسیب ندید. بسیاری از علاقه مندان به رسانه ها و فضا برای تماشای بیرون ساختمان پژوهشی گرد هم آمده بودند. این حادثه حدود یک دقیقه پس از آغاز آزمایش زمینی موتور مرحله دوم در ساختمان رخ داد. موتور ناگهان شعله‌های آتش افکند و با غرش منفجر شد و دود عظیمی از دود سفید به هوا پرتاب کرد که با ادامه جهنم سیاه شد.

تبریز امروز:

انفجاری در مرکز آزمایش نوشیرو آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن در نوشیرو، استان آکیتا، روز جمعه هنگام آزمایش موتور موشک اپسیلون اس JAXA روی داد. | KYODO

موتوری که برای استفاده در موشک کوچک اپسیلون اس در حال آزمایش بود، روز جمعه در یک مرکز آزمایشی در استان آکیتا منفجر شد که شکست دیگری برای تلاش‌های آژانس فضایی ژاپن برای پرتاب موشک‌های پیشرفته بود.

به گفته آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) و پلیس، در انفجار بزرگ در مرکز آزمایش نوشیرو، کسی آسیب ندید. بسیاری از علاقه مندان به رسانه ها و فضا برای تماشای بیرون ساختمان پژوهشی گرد هم آمده بودند.

این حادثه حدود یک دقیقه پس از آغاز آزمایش زمینی موتور مرحله دوم در ساختمان رخ داد. موتور ناگهان شعله‌های آتش افکند و با غرش منفجر شد و دود عظیمی از دود سفید به هوا پرتاب کرد که با ادامه جهنم سیاه شد.

این انفجار سقف و بخشی از دیوارهای بیرونی ساختمان را منفجر کرد. آتش سوزی در ساختمان توسط آتش نشانان تقریبا دو ساعت پس از انفجار اولیه که حدود ساعت 9 صبح رخ داد خاموش شد.

JAXA در حال توسعه اپسیلون اس به عنوان جانشین سری اپسیلون فعلی است تا رقابت این کشور را در بازار رو به رشد پرتاب ماهواره افزایش دهد، اما انفجار اخیر به طور بالقوه می تواند پیشرفت را کند کند.

راکت - انفجار - ژاپن 

اولین موشک از این سری در سال 2013 منفجر شد، و قبل از اینکه یک Epsilon-6 در سال 2022 پس از انحراف از مسیر مورد نظر خود، دستور خود تخریبی داده شود، پنج مدل با موفقیت پرتاب شد.

این شکست باعث شد آژانس راه اندازی اپسیلون اس را از سال مالی که در آوریل آغاز شده بود به سال مالی 2024 موکول کند، زیرا از همان مخزن سوخت اپسیلون-6 استفاده می کند.

موشک‌های سری اپسیلون از سوخت جامد استفاده می‌کنند و آماده‌سازی پرتاب را در مقایسه با موشک‌هایی که نیاز به بارگیری پیشران مایع دارند، ساده‌تر می‌کنند.

موشک H3 پرچمدار جدید JAXA، جانشین موشک H2A، نیز در ماه مارس پس از اینکه موتور مرحله دوم آن مشتعل نشد، دستور خود تخریبی را صادر کرد.

این دومین تلاش بعد از یک ماه قبل بود که لحظاتی قبل از انفجار به دلیل خرابی وسایل الکترونیکی سقط شد.

کلید واژه ها

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت