12 شهریور 1399

در بازار جرجا

یک نقاشی از کارل فردریک ورنر

کارل فردریک ورنر نقاش آلمانی متولد 1808 میلادی و فارغ التحصیل از دانشگاه لایپزیک در رشته نقاشی است، نقاشی وی از مشرق زمین وی را در زمره نقاشان شرق گرا که به اورینتالیست مشهورند قرار داد . نقاشی بازار جرجا یا گیرگا از کارهای اوست . گیرگا به عربی مصری: جرجا شهری در استان سهاگ مصر علیا است که در کرانه غربی رود نیل واقع شده است.که برخی باستان شناسان این نام را از کلمه "تاسیس رامسس دوم" اخذ کرده اند.

تبریز امروز:

کارل فردریک ورنر -- بازار جرجا

کارل فردریک ورنر نقاش آلمانی متولد 1808 میلادی و فارغ التحصیل از دانشگاه لایپزیک در رشته نقاشی است، نقاشی وی از مشرق زمین وی را در زمره نقاشان شرق گرا که به اورینتالیست مشهورند قرار داد . نقاشی بازار جرجا یا گیرگا از کارهای اوست .

گیرگا  به عربی مصری: جرجا  شهری در استان سهاگ مصر علیا است که در کرانه غربی رود نیل واقع شده است.که برخی باستان شناسان این نام را از کلمه "تاسیس رامسس دوم" اخذ کرده اند.

 ورنر در ویمار متولد شد و نقاشی را زیر نظر جولیوس شنور فون کارولسفلد در لایپزیگ تحصیل کرد. وی از سال 1829 تا 1831 به تحصیل در رشته معماری در مونیخ روی آورد ، اما پس از آن به نقاشی بازگشت. او برای تحصیل در ایتالیا بورسیه تحصیلی را بدست آورد و در آنجا استودیویی را در ونیز تأسیس کرد و تا دهه 1850 در ونیز ماند و عنوان نقاش آبرنگ را بخود اختصاص داد. او در اروپا ، به ویژه مسافرت  به انگلیس آبرنگ های جدید به نمایش گذاشت.

ورنر در سال 1856-1857 از طریق اسپانیا ، در سال 1862 به فلسطین و سپس به مصر سفر کرد . وی نقاشی های بسیار از بیت المقدس  و اماکن مختلف آن را خلق کرد . کارل ورنر از معدود نقاشان غیرمسلمان بود که به نقاشی های گنبد مسجد الاقصی دسترسی پیدا کرد.

او از رود نیل مجموعه آثاری را بنام طرح های نیل منتشر ساخت . وی بعداً به یونان و سیسیل سفر کرد و استاد آکادمی لایپزیگ شد و در سال 1894 در لایپزیگ درگذشت.

گیرگا یا جرجا Girga تا سال 1960 پایتخت فرمانداری گیرگا بود ، زمانی که پایتخت به سهاگ منتقل شد و نام فرمانداری نیز بر این اساس تغییر کرد.  گیرگا دارای صنایع اقتصادی مختلفی است که شامل تولید شکر، عصا و سفالگری است. در نزدیکی شهر صومعه ای وجود دارد كه به سنت جورج اختصاص داده شده است ، گیرگا به خاطر چشم انداز ، سنگ فرش زیبا و مسقف السیینی (مسجد چینی) که به گفته قدیمی ترین صومعه کاتولیک روم شناخته شده و تقریباً یکبار رود نیل آن را از بین برده است ، مشهور شده است.

این شهر مقر اصلی فرعون مصر ، نارمر بود. که در خلال سلسله های 1 و 2 پایتخت مصر بوده است. همچنین همسایگان Girga اماکن باستانی از جمله بیت خلاف ، یک نکروپلیس است که در آن گردشگران می توانند مقبره های خشتی را پیدا کنند که مربوط به سلسله سوم است. این شهر در دوران قرون وسطی به نام " دجرجا"  شناخته می شده است. در یک زمان ، این مرکز مرکز حکومت عثمانی در مصر جنوبی ، یکی از بزرگترین شهرهای امپراتوری عثمانی بود.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت