16 خرداد 1399

رییس شورای شهر تبریز بازداشت شد

سال ها پیش وقتی او کاندیدای عضویت در شورای شهر شد ، استقبال عمومی از این موضوع بسیار زیاد بود ، وی یک تحصیل کرده با مطبی بسیار شلوغ بود که در خدمت رسانی به مردم قرار داشت . شاید ظاهر او و شلوغی مطبش این ذهنیت را ایجاد می کرد که وی بی نیاز از هر گونه قدرت های فرمایشی خواهد بود. اما آویزان شدن پوسترها و بنرهایش از شاخه های باریک درختان و شکستن آنها ، هرگز همسو با این مفاهیم به نظر نمی آمدند . او مسئول محافظت از شهر شده بود اما درختان شهر را پاس نمی داشت . وقتی شورای شهر یکی از جوانان فاقد تجربه را برای شهردار شدن انتخاب کرد ، این سوال در ذهن مردم معصوم که تماشاگر بازی اعضای شورای شهر بودند پدید آمد که فامیل بازی در شان امانت داران مردم که با هر تدبیری اعتماد مردمان را بخود جلب کرده اند ، نیست !

تبریز امروز: 

شهرام دبیری در زمستان - Shahram Dabiri in Winter

 

سال ها پیش وقتی او کاندیدای عضویت در شورای شهر شد ، استقبال عمومی از این موضوع بسیار زیاد بود ، وی یک تحصیل کرده با مطبی بسیار شلوغ بود که در خدمت رسانی به مردم قرار داشت . شاید ظاهر او و شلوغی مطبش این ذهنیت را ایجاد می کرد که وی بی نیاز از هر گونه قدرت های فرمایشی خواهد بود.

اما آویزان شدن پوسترها و بنرهایش از شاخه های باریک درختان و شکستن آنها ، هرگز همسو با این مفاهیم به نظر نمی آمدند . او مسئول محافظت از شهر شده بود اما درختان شهر را پاس نمی داشت .

وقتی شورای شهر یکی از جوانان فاقد تجربه را برای شهردار شدن انتخاب کرد ، این سوال در ذهن مردم معصوم که تماشاگر بازی اعضای شورای شهر بودند پدید آمد که فامیل بازی در شان امانت داران مردم که با هر تدبیری اعتماد مردمان را بخود جلب کرده اند ، نیست ! 

***

آنچه که اتفاق افتاده است ، یعنی حفظ حقوق جامعه کاری پسندیده است که همان عمل به وظیفه و قانون است هرچند که مردم را تاب حرکت کند و بطئی نیست ! متخلفین با سرعت حق مردم را می برند و پس نباید بیشتر مجال بهم زدن جامعه را داشته باشند . ربودن اعتماد مردم برای جامعه ای که آرمان های بشری و انسانی دارد هرگز پسندیده نیست و جامعه قانونمند در هرحال آن را نمی پسندد.

***

یک منبع آگاه در دستگاه قضایی با تکذیب آزادی شهرام دبیری با قید وثیقه، در گفت وگو با فارس در تبریز اظهار کرد: خبر آزادی رئیس شورای اسلامی شهر تبریز که شب گذشته توسط برخی کانال‌های خبری منتشر شده صحت ندارد و نامبرده همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

وی افزود: تحقیقات در مورد این پرونده ادامه دارد و با تکمیل تحقیقات، اخبار تکمیلی در مورد بازداشت رئیس شورای اسلامی شهر تبریز و برخی مدیران شهرداری در هفته آتی اعلام خواهد شد.

گزارش فارس حاکی است، رئیس شورای شهر تبریز در ادامه رسیدگی به پرونده فساد در شهرداری تبریز توسط سربازان گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه عاشورا بازداشت شد.

این اقدام مهم با هماهنگی مقام قضائی و پس از دستگیری چندتن از شهرداران مناطق و مدیران ارشد و میانی شهرداری تبریز طی چندروز اخیر بود. صادق نجفی، شهردار سابق تبریز نیز چندی پیش در این راستا توسط اطلاعات سپاه دستگیر شده بود که با وثیقه سنگین آزاد و پرونده در مراحل رسیدگی است.

با دستگیری دبیری پرونده جاری را می توان در ادامه برملا شدن فساد در مدیریت شهری با دستگیری و محکومیت چندتن از همکاران وی در دور قبلی شورای شهر و مدیران وقت شهرداری به جرم فساد و ارتشاء دانست.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت