16 اردیبهشت 1399

کباب ساطوری بناب ؛ خاطرات مارک وینز + ویدئو

وقتی یک توریست خوبی ها و لطافت را بین انسان ها نشان می دهد!

یک مسافر پیام رسان فرهنگ خود است ، اما بیشتر از آن او می تواند انتقال دهنده فرهنگ و سنت ها و نادیده های ما به خود مان و سپس مردم خود باشد.او از بیرون به ما نگاه می کند آنچه را که ما داشتیم و بی خبر از آن بودیم به ما می نمایاند . او از داشته های ساده ی ما لذت می برد ، در حالی که ما بی خبر از آن مانده بودیم .......مارک وینز را یکی از مشهورترین وبلاگ نویسان مواد غذایی در جهان معرفی می کنند. واینز یک کانال در یوتیوب با 5.42 میلیون مشترک و بیش از 1 میلیارد بازدید دارد. از نظر عده ای ، مارک بهترین معرفی کننده مواد غذایی در جهان است و درک آن دشوار نیست. وینز درک عمیقی از غذاها از سراسر جهان دارد. او در زمستان سال گذشته در ایران بود و از اغلب شهرهای ایران بازدید کرد . وی بازار تبریز و کباب پزی های شهر بناب را گشت و با حضور در رستوران های سنتی شهر ، اصالت و سنت را در مقابل فرهنگ وارداتی و غیر بومی سرزمین مادری قرار داد. مردم مهربان ، طنزهای زندگی روزمره ، شادمانی های پنهان و ناشکفته و ناملموس بخشی از این سفر بود.

تبریز امروز:

 

مارک وینز ویدئوی خود را از رفتن به کباب پزی در شهر بناب را در کانال یوتیوب خود گذاشته است، بیش از یک میلیون و هشت صد و هفتاد هزار نفر از آن بازدید کرده اند و بیش از سه هزار و هفت صد نفر در مورد آن نظر داده اند .

تعداد پسندکنندگان 25 برابر بیشتر از افرادی است که ویدئو را نپسندیده اند ؛ اما نظرات در مورد ویدئو یک دنیای متفاوت و خارج از قدرت نمایی رسانه های یک سویه را نشان می دهد.

مخاطبین براحتی نظرات خود را می دهند.

یکی از مخاطبین نوشته است ، ایران و ایتالیا اکنون در شرایط بدی قرار دارند ، اجازه دهید برای آنا دعا کنیم!

Iran and Italy are now in a really tough situation. Let’s pray for them all. Let’s fight together. We can do this
 
اگر فقط همه قلبی مثل مایک داشته باشد ؛ آنگاه در دنیا جنگی نخواهد بود.
Only if everyone had a heart like Mark's, there would be no wars in this world.
ایرانی ها مردمان  خوبی هستند و آنها خیلی خوش برخورد هستند.
 
Stan Great
Iranians look like nice people..they are very welcoming
 
ایرانی ها مردم شگفت انگیزی هستند ، من مهمان نوازی آنها را دوست دارم  ، با آرزوهای خوب از هند 
Gitasri Chakraborty
Iranians are the most wonderful people on this earth and I love their hospitality. Love from India
 
***
مارک وینز متولد آمریکا را یکی از مشهورترین وبلاگ نویسان مواد غذایی در جهان معرفی می کنند. واینز یک کانال در یوتیوب  با 5.42 میلیون مشترک و بیش از 1 میلیارد بازدید دارد. از نظر عده ای ، مارک بهترین معرفی کننده مواد غذایی در جهان است و درک آن دشوار نیست. وینز درک عمیقی از غذاها از سراسر جهان دارد. او در زمستان سال گذشته در ایران بود  و از اغلب شهرهای ایران بازدید کرد . وی بازار تبریز  و کباب پزی های شهر بناب را گشت و با حضور در رستوران های سنتی شهر ، اصالت و سنت را در مقابل فرهنگ وارداتی و غیر بومی سرزمین مادری قرار داد.  مردم مهربان ، طنزهای زندگی روزمره ، شادمانی های پنهان و ناشکفته و ناملموس بخشی از این سفر بود.
 
 
گزارش از وحیدی آذر
 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت