19 فروردین 1399

کنتور نویسی در شرایط فاصله گیری اجتماعی ؛ تصمیم ها را صحیح تر اتخاذ کنید.

قبض ها را می توان علل الحساب ارسال کرد

زنگ در به صدا در می آید ، تصویر مردی با ماسک پشت آیفون دیده می شود ، او می گوید برای کنتورخوانی برق آمده ام ! باورم نمی شود ، او قرار است وارد یک یک خانه ها بشود و کنتور برق را بخواند و .... در راه خودم باز می کنم ، به او می گویم ؛ آیا واقعا از اداه برق آمده است ؟ مرد می گوید بلی ! از او می پرسم پس فاصله گذاری اجتماعی چه شده است ؟ می گوید من کارمند هستم و دستور دارم کنتورها را بخوانم و من به او می گویم ؛ تو فرض کن من در خانه نبودم ! روش کار شما در این شرایط اجتماع تنش آفرین است. با ماسک وارد خانه ها می شوی و سپس در صورت وجود ویروس در یکی از این خانه ها آن را به خانه های دیگر منتقل می کنی ! من نمی توانم اجازه دهم ؛ بر خلاف آنچه که صدا و سیما پخش می کند عمل کنی ؛ هزینه من را علی الحساب مشابه ماه گذشته یا سال قبل در همین ماه برایم بفرستید ، بعد از گذر از بحران ، همه را حساب می کنیم !

تبریز امروز:

‌کنتورخوان‌ها تا اردیبهشت سال آینده بە منازل مردم مراجعە نمی‌کنند

زنگ در به صدا  در می آید ، تصویر مردی با ماسک پشت آیفون دیده می شود ، او می گوید برای کنتورخوانی برق آمده ام ! باورم نمی شود ، او قرار است وارد یک یک خانه ها بشود و کنتور برق را بخواند و .... در را خودم باز می کنم ، به او می گویم ؛ آیا واقعا از اداره برق آمده است ؟ مرد می گوید بلی ! از او می پرسم پس فاصله گذاری اجتماعی چه شده است ؟

می گوید من کارمند هستم و دستور دارم کنتورها را بخوانم و من به او می گویم ؛ تو فرض کن من در خانه نبودم ! روش کار شما در این شرایط اجتماع و با توجه به اخبار منتشره شده مغایر  است. 

با ماسک وارد خانه ها می شوید و سپس در صورت وجود ویروس در یکی از این خانه ها آن را به خانه های دیگر منتقل می کنی ! من از این ماجرا تعجب می کنم ؛ بر خلاف آنچه که صدا و سیما پخش می کند و یا اطلاعیه ها صادر شده است ؛ ین کارعمل می شود ؛ هزینه من را علی الحساب مشابه ماه گذشته یا سال قبل در همین ماه برایم بفرستید ، بعد از گذر از بحران ، همه را حساب می کنیم !

در آخر با خنده به او می گویم حتی خبر رسیده آب و برق و تلفن در گرجستان برای 3 ماه رایگان شده ؛ حالا تو دنبال نوشتن قبض هستی و او سری تکان می دهد و می رود.

***

چند روز به تعطیلات سال نو باقی مانده است ، زنگ در به صدا در می آید! مردی با ماسک می گوید ؛ یک قبض آب اضافه در دست داریم که اکنون یک سال است صاحب آن را پیدا نکرده ام ؛ می خواهم کنتور شما را بررسی بکنم . بیشتر از یک سال  است که این مامور بدنبال صاحب قبض است در حالی که همه همسایه هم قبض خود را دریافت می کنند و ....... او نیز بی احتیاط درهای خانه ها را می زند و محیط را ناامن می کند.

***

می خواهم در ماشینم را  باز کنم . سیستم اتوماتیک خوب کار نمی کند، با کلید می خواهم این کار را انجام دهم . ماشین سفیدی با دنده عقب کنارم می ایستد، دو جوان با ماسک می گویند مامور آگاهی هستیم ! مشکلی دارید؟ از دقت آنها خوشم می آید و شروع به خنده می کنیم ، می گویم درماشین را می خواهم باز کنم ، و باز نمی شود ....... با خنده بالاخره در باز می شود و من شادمان از نظارت پنهان آنان بر شهر سوار ماشینم می شوم.

***

صحنه های خوب و بد بسیارند ، گاه عدم آموزش ، گاه ناتوانی تجزیه و تحلیل و یافتن راه حل های مناسب برای یک پدیده جدید و شاید حضور مدیران ناتوان از تصمیم گیری، مانع از تدابیر صحیح در شرایط خاص می گردد.و.... اکنون شرایطی نیست که مدیران تصمیم های نادرست اتخاذ کنند . صحت تصمیم گیری ها ی خرد  نتیجه های مناسب را در کلان خواهد داد.تصمیم ها را صحیح تر اتخاذ کنید.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت