والدین گریان ، تابوت های کودکان
راه های زیادی برای قضاوت درباره موفقیت یا شکست یک کشور وجود دارد. ما می توانیم به اقتصاد، قدرت ارتش یا کیفیت آموزش آن نگاه کنیم. ما می توانیم سالم بودن پل ها یا صاف بودن بزرگراه هایمان را بررسی کنیم. اما اگر از استاندارد دیگری استفاده کنیم چه؟ ما باید یک ملت را با یک معیار ساده قضاوت کنیم: تعداد والدینی که گریان می شوند، تابوت‌های کوچکی که تحمل می‌کند.» با این معیار، آمریکا آشکارا شکست خورده است. بنابراین شاید سوالی که اکنون باید پرسید این باشد: "چطور کسی نمی تواند کاری در این مورد انجام دهد؟"
ارزش توئیتر پایین آمده است
بر اساس یک ایمیل داخلی که توسط رسانه‌های خبری آمریکایی مشاهده شده، ایلان ماسک ارزش فعلی توئیتر را ۲۰ میلیارد دلار اعلام کرده است. با این حساب ارزش توئیتر اکنون در سطح شرکت‌هایی چون اسنپ (شرکت مادر پیام‌رسان آمریکایی اسنپ‌چت که ۱۸.۲ میلیارد دلار ارزش دارد) و پینترست (پلتفرم اشتراک‌گذاری تصاویر به ارزش ۱۸.۷ میلیارد دلار) رسیده است. به‌نوشتهٔ آقای ماسک در این ایمیل، توئیتر سه میلیارد دلار در سال زیان داده و این شرکت در حال حاضر «تنها برای چهار ماه دیگر» پول دارد. ایلان ماسک از زمان به دست گرفتن کنترل توئیتر تعداد کارمندان این شرکت را از ۷۵۰۰ نفر به کمتر از ۲۰۰۰ نفر کاهش داد. دوره کوتاه مدیریت ماسک بر توئیتر با سیاست‌های جدید و جنجالی همراه بوده که باعث واکنش شدید برخی کاربران و روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها و حتی دولت‌ها شده است.
آیا کوک تیک توک کمتر می شود؟
قانون‌گذاران ایالات متحده، مدیر عامل مدیر عامل تیک توک شو زی چیو را در مورد امنیت داده‌ها و محتوای مضر مورد انتقاد قرار داده‌اند و برخی برای ممنوعیت این برنامه ویدیوی کوتاه در سراسر ایالات متحده تلاش می‌کنند. مدیر عامل شو زی چیو، اهل سنگاپور، به قانونگذاران گفت که تیک توک ایمنی کاربر را در اولویت قرار می دهد زیرا او به دنبال جلوگیری از ممنوعیت ایالات متحده در مورد این برنامه با کم اهمیت جلوه دادن روابط آن با چین است. هر دو نماینده جمهوری خواه و دموکرات به شدت از شو زی چیو در مورد موضوعاتی مانند شیوه های تعدیل محتوای تیک توک ، برنامه های امنیتی داده های آن و جاسوسی های گذشته از روزنامه نگاران سؤال کردند.
ماه رمضان در مدارس دولتی آمریکا بیشتر شناخته می شود
رمضان - ماه روزه‌داری اسلامی - قرار است فردا در 22 مارس 2023 آغاز شود. آماره دکور، که در مورد تجربیات دانش‌آموزان مسلمان تحقیق می‌کند، بینش‌هایی را در مورد چگونگی حرکت مدارس دولتی به سمت شناخت بیشتر ماه مقدس اسلامی ارائه می‌دهد.
چشم‌انداز سقوط «سیلیکون ولی»؛ چگونه یک بانک ۴۸ ساعته ورشکست شد؟ 
«سیلیکون ولی»، بانک حامی استارت‌آپ‌های حوزه فناوری به ویژه فناوری‌های مالی و فعال در زمینه رمزارزها اواخر هفته گذشته و تنها ظرف ۴۸ ساعت ورشکست شد و نه تنها مشتریان، سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خود را شوکه کرد بلکه بازار پولی و مالی ایالات متحده را نیز با نگرانی از سرایت بحران مالی به سایر بانک‌ها مواجه کرد. ورشکستگی بانک «سیلیکون ولی» که برخی شرکت‌های اعطا کننده وام بر پایه ارزهای دیجیتالی همچون بلاک‌فای و نیز تعدادی از شرکت‌های منتشر کننده ارز‌های دیجیتالی نیز از جمله سپرده‌گذاران آن به شمار می‌رفتند، صبح جمعه قطعی شد و این بانک از سوی نهاد فدرال تنظیم مقررات بانکی تعطیل و تحت کنترل گرفته شد. این بزرگترین ورشکستگی یک بانک آمریکایی از زمان واشنگتن میچوال در جریان بحران مالی سال ۲۰۰۸ به شمار می‌رود. واشینگتن میچوال که در سال ۱۸۸۹ تاسیس شده بود با وجود در اختیار داشتن دارایی ۳۰۷ میلیارد دلاری در سال ۲۰۰۸ ورشکسته و منحل شد.
کشورها چگونه رای دادند و چه کسانی رای ممتنع دادند
مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه با اکثریت قاطع قطعنامه ای رای مثبت داد که در آن خواستار پایان جنگ و خواستار خروج روسیه از خاک اوکراین در آستانه یک سالگی تهاجم روسیه شد. این قطعنامه غیرالزام‌آور از صلح حمایت می‌کند، بر حمایت از حاکمیت اوکراین تاکید می‌کند و بر نیاز به پاسخگویی در قبال جنایات جنگی تاکید می‌کند.......................کشورهایی که به قطعنامه رای منفی دادند: بلاروس، کره شمالی، اریتره، مالی، نیکاراگوئه، روسیه، سوریه..............................کشورهایی که رای ممتنع دادند: الجزایر، آنگولا، ارمنستان، بنگلادش، بولیوی، بوروندی، جمهوری آفریقای مرکزی، چین، کنگو، کوبا، السالوادور، اتیوپی، گابن، گینه، هند، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، لائوس، مغولستان، موزامبیک، نامیبیا پاکستان، آفریقای جنوبی، سریلانکا، سودان، تاجیکستان، توگو، اوگاندا، ازبکستان، ویتنام، زیمبابوه.
جیمی کارتر تحت مراقبت های آسایشگاهی در خانه قرار گرفت
مرکز کارتر گفت، رئیس جمهور سابق جیمی کارتر تصمیم گرفته است که از هرگونه درمان پزشکی بیشتر چشم پوشی کند و مراقبت های آسایشگاهی را در خانه دریافت کند. و آقای کارتر که با 98 سال عمر طولانی‌ترین رئیس‌جمهور در تاریخ آمریکا است، "زمان باقیمانده خود از زندگی را در خانه با خانواده خود سپری خواهد کرد."
اپلیکیشن مکزیکی صدای مُردگان را برای اطرافیان پخش خواهد کرد
یک اپلیکیشن در مکزیک که به تازگی در دسترس قرار گرفته است به کاربران امکان می‌دهد پیام‌هایی را برای اطرافیان خود ذخیره کنند تا پس از مرگ‌شان این پیام‌ها ارسال شود.
ساقط شدن بالون چینی بر فراز اقیانوس اطلس
آمریکا بالون شناسایی چین را سرنگون کرد. سرنگونی این بالون توسط رسانه‌های آمریکایی به صورت زنده پخش شد، بالون چینی که بر فراز اقیانوس اطلس سرنگون شد، قرار بود در آب‌‍های سرزمینی ایالات متحده سقوط کند. واشنگتن امیدوار است که این دستگاه پیدا و مطالعه شود.
هواداران ژایر بولسونارو به کاخ ریاست جمهوری و دادگاه عالی برزیل یورش بردند
صدها تن از حامیان تندرو رئیس جمهور سابق برزیل، ژائیر بولسونارو، به کنگره، کاخ ریاست جمهوری و دادگاه عالی این کشور در یک اقدام ضد امنیتی خیره کننده یورش بردند که بلافاصله با حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا توسط پیروان دونالد ترامپ در سال 2021 مقایسه شد. لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، چپ‌گرای کهنه‌کار، یکشنبه گذشته در جشن‌هایی با حضور صدها هزار برزیلی به عنوان رئیس‌جمهور جدید برزیل سوگند یاد کرد. اما هزاران تن از تندروهای طرفدار بولسونارو از پذیرفتن پیروزی محدود لولا در انتخابات اکتبر خودداری کرده‌اند و هفته‌های اخیر را در خارج از پایگاه‌های ارتش در سراسر کشور اردو زده‌اند و خواستار کودتای نظامی شده‌اند. روز یکشنبه، یک گروه از اوباش طرفدار بولسونارو از مقر ارتش در برازیلیا به سمت قلب سیاست برزیل، میدان سه قدرت، که دادگاه عالی، کاخ ریاست جمهوری و کنگره را در خود جای داده، راهپیمایی کردند.
پیشگویی جادوگران های پرو برای سال 2023
بر فراز یک تپه مقدس، شمن‌های پرویی که لباس‌های سنتی آند را بر تن می‌کردند، پیش‌بینی کردند که صلح بین روسیه و اوکراین در افق سال جدید است، زیرا آنها در مراسم پاکسازی شامل گل و بخور، پراکنده کردن برگ‌های کوکا و گلبرگ‌های گل از سال آینده استقبال کردند. در این مراسم، ماری به نام ماریا روی پوسترهای رهبران جهان از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور منتخب برزیل، لغزید. زمانی از سال است که شمن‌ها بر طبل می‌کوبند، شعار می‌دهند، دود می‌کشند و دم‌نوشی توهم‌زا می‌نوشند تا 12 ماه آینده را پیش‌گویی کنند. آنها در کارت های ضرب المثل سال 2023 چه دیدند؟ جنگ در اوکراین پایان خواهد یافت. به دلیل بلایای طبیعی در آمریکای شمالی "مرگ های زیادی" وجود خواهد داشت. و لولا دا سیلوا رییس جمهور برزیل شروع سختی برای سومین دوره ریاست جمهوری خود خواهد داشت.
پله مروارید سیاه برزیلی فوتبال درگذشت !
پله، فوتبالیست افسانه‌ای برزیلی که از فقر و پابرهنگی برخاست تا به یکی از بزرگترین و شناخته‌شده‌ترین ورزشکاران تاریخ معاصر تبدیل شود، روز پنجشنبه در سن ۸۲ سالگی درگذشت. بیمارستان آلبرت انیشتین سائوپائولو، جایی که پله تحت درمان بود، گفت که او در ساعت 3:27 بعد از ظهر "به دلیل نارسایی های متعدد ارگان ناشی از پیشرفت سرطان روده بزرگ مرتبط با وضعیت پزشکی قبلی او."درگذشت.
رویای زندگی در کنار ساحل در مقابل توفان + ویدئو
رویای زندگی در کنار ساحل رنگ می بازد ! بیشتر سواحل فلوریدا در معرض خطر فرسایش طوفانی است که می تواند باعث فروریختن خانه ها شود، همانطور که اخیرا طوفان آن را به اثبات رساتید
کاخ سفید: جو بایدن به زودی آزمایش سلامت می دهد
در آمریکا، بحث درباره عکس منتشر شده که در آن بایدن کاغذی شامل توضیح نحوه رفتار وی در اجلاس گروه ۲۰ می باشد، بالا گرفته است. در برگه راهنمایی که در دستان بایدن در اجلاس گروه ۲۰ توسط عکاسان منتشر شده است، راهنمایی های ابتدایی نوشته شده: «تو وارد اتاق می‌شوی»، «روی صندلی‌ات می‌نشینی»، «از لیز شولر سوال می‌پرسی»، «می‌روی». برخی از این دستورالعمل ها و همچنین حرکات کند جو‌بایدن به احتمال زیاد علت این ازمایش های رئیس جمهور آمریکا باشد.
برزیل! یک رهبر سابق چپ را بجای بولسوناروی راست انتخاب می کند
پس از مبارزات طولانی و تلخ بین رئیس جمهور سابق و رهبر فعلی راست افراطی، مقامات تایید کردند که لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهور بعدی کشور خواهد بود. این رد جنبش راست افراطی ژایر بولسونارو و چهار سال تفرقه‌انگیز و زشت او در قدرت بود.
طوفان ایان از فلوریدا به سمت کارولینا می رود
فرماندار ران دیسانتیس گفت که خسارت طوفان ایان عصر پنجشنبه در جنوب غربی فلوریدا آشکارتر شده است و او ماشین‌های شناور در آب و دال‌های بتنی را که زمانی خانه‌ها در آن قرار داشتند، توصیف می‌کند. گروه های اورژانس به کار خود برای رسیدن به ساکنان سرگردان ادامه دادند و بیش از 700 نفر در حال حاضر نجات یافته اند. ایان بر فراز اقیانوس اطلس حرکت کرد و به یک طوفان تبدیل شد. انتظار می رفت این طوفان روز جمعه در کارولینای جنوبی به خشکی برسد.
اعتراض با تفنگ چوبی
معترضین به افزایش قیمت سوخت در مرکز هائیتی به تظاهرات پرداختند ، یک مرد با تفنگ چوبی در خیابان دیده می شود
سالگرد کودتا در شیلی
تظاهرکنندگان در سانتیاگو یاد سالوادور آلنده رییس جمهور فقید شیلی را زنده نگاه می دارند
سیاستمداران به دنبال کنترل بحث های کلاس درس درباره برده داری در ایالات متحده هستند
کنگره در نهایت "قانون ممنوعیت واردات برده ها" را تصویب کرد که در سال 1808 اجرایی شد. اگرچه این قانون مجازات های سنگینی را برای بازرگانان بین المللی در نظر گرفت، اما نه به خود برده داری پایان داد و نه به فروش داخلی برده ها. نه تنها تجارت زیرزمینی را هدایت می‌کرد، بلکه بسیاری از کشتی‌هایی که به‌طور غیرقانونی تجارت می‌کردند نیز به ایالات متحده آورده شدند و "مسافران" آنها به بردگی فروخته شدند. آخرین کشتی برده شناخته شده - کلوتیلدا - در سال 1860، بیش از نیم قرن پس از اینکه کنگره واردات افراد برده شده را غیرقانونی کرد، وارد موبیل، آلاباما شد. ...........بر اساس پایگاه داده تجارت برده ترانس آتلانتیک، که اعداد آن را از سوابق کشتیرانی از 1525 تا 1866 به دست می آورد، تقریباً 12.5 میلیون آفریقایی برده شده به قاره آمریکا منتقل شدند. حدود 10.7 میلیون نفر از گذرگاه میانی جان سالم به در بردند و به آمریکای شمالی، دریای کارائیب و آمریکای جنوبی رسیدند. از این تعداد، تنها بخش کوچکی - 388000 - وارد آمریکای شمالی شدند. بنابراین، اکثر افراد برده شده در ایالات متحده، نه از طریق واردات یا «جابه‌جایی غیرارادی»، بلکه از طریق تولد در خانواده سیاه وارد برده‌داری شدند. از زمان ورود آن 20 نفر اول آفریقایی به بردگی در سال 1619 تا زمانی که برده داری در سال 1865 لغو شد، تقریباً 10 میلیون برده در ایالات متحده زندگی می کردند و 410 میلیارد ساعت کار کردند. به همین دلیل است که برده داری یک "ساختمان مهم" برای درک اقتصاد ایالات متحده از زمان تأسیس این کشور تا جنگ داخلی است.
نواختن ویلن سل برای تامین غذای اهل محل
فابیو گوارین، 76 ساله، در روز پنجشنبه، 4 اگوست 2022 ویولن سل می نوازد تا به گفته او از درامد آن برای خرید وعده های غذایی خود در محله لا کاندلاریا در بوگوتا، کلمبیا برای مردم استفاده کند ، گوارین گفت که قبلاً با نواختن در یک گروه آماتور شناخته شده درآمد کسب می کرده است. به عنوان یک "نوازنده" برای بارها و جشن ها ی خصوصی استخدام شده است.
آتش سوزی در کالیفرنیا
عضو چریک های چپ گرای کلمبیا در یک انتقال تاریخی به عنوان رئیس جمهور کلمبیا سوگند یاد کرد+ ویدئو
اولین رئیس جمهور چپگرای کلمبیا سوگند یاد کرد و ئذ حالی که وعده مبارزه با نابرابری را می دهد ؛ این نقطه عطفی در تاریخ کشوری است که درگیر جنگ طولانی بین دولت و گروه های چریکی است.
کشف سر " هون هونهپو " خدای ذرت + ویدئو
سر خدای ذرت مایا توسط باستان شناسان در مکزیک کشف شده است که آن را در پایین برکه ای که نشان دهنده ورودی دنیای زیرین است پیدا کردند. سر بزرگ و به خوبی حفظ شده است که قدمت آن به بیش از 1300 سال می رسد .
رئیس‌جمهوربه 5 روز حبس خانگی محکوم شد
رئیس‌جمهور کلمبیا به دلیل عدم رعایت حکم دادگاه برای حفاظت از پارک طبیعی ملی این کشور به 5 روز حبس خانگی محکوم شد.