قرنطینه در چین در حال شکل گیری است

پکن در انتظار نتایج تست کوید

تاریخ انتشار : ۰۹:۰۸ ۰۸-۰۹-۱۴۰۱

از آنجایی که موارد ابتلا به کووید-19 به بالاترین حد روزانه رسیده است، چین طیفی از اقدامات سختگیرانه را تحت سیاست "صفر کووید" خود اعمال می کند، از جمله قرنطینه، آزمایش انبوه و قرنطینه برای افرادی که مشکوک به تماس با ویروس در این کشور هستند. . محدودیت ها شامل شهرها و شهرک ها از مرکز تولیدی جنوبی گوانگژو تا پکن در شمال می شود. در حالی که تدابیر اعمال شده در پایتخت چین نسبت به سایر مناطق کمتر سخت‌گیرانه بوده است، زندگی عادی در این شهر به شدت مختل شده است و هنوز درباره زمان لغو محدودیت‌ها صحبتی نشده است. همراه با بسته شدن صدها مغازه، رستوران، مراکز خرید و ساختمان‌های اداری، مجتمع‌های مسکونی به درجات مختلف بسته شده‌اند. در برخی موارد، بازدیدکنندگان خارجی و تحویل‌دهندگان ممنوع می‌شوند و ساکنان را مجبور می‌کنند اقلام را در دروازه جمع‌آوری کنند. مقامات با صدور اطلاعیه‌هایی از ساکنان خواسته‌اند که خانه را ترک نکنند مگر در موارد ضروری یا خرید مواد غذایی و درخواست کمک پزشکی. در برخی موارد، نرده ها یا موانع دیگری برای کنترل دسترسی تعبیه شده است. ورودی‌ها، گاهی اوقات توسط افرادی با لباس‌های پوشیده محافظت می‌شود تا اطمینان حاصل شود که فقط افرادی که مجوز دارند می‌توانند عبور کنند و همه کد بهداشتی بسیار مهم را اسکن می‌کنند تا نشان دهند که نتیجه آزمایش اخیرشان منفی است. این آزمایش‌ها در یکی از ایستگاه‌های آزمایشی که در خارج از شهر راه‌اندازی شده‌اند، به دست می‌آیند، جایی که ساکنان اغلب به صف‌های طولانی می‌پیوندند تا آزمایش اسید نوکلئیک انجام دهند که مستلزم ثبت شناسه‌های آنها و گرفتن سواب از داخل دهان است.

تبریز امروز:


پکن (AP) - از آنجایی که موارد ابتلا به کووید-19 به بالاترین حد روزانه رسیده است، چین طیفی از اقدامات سختگیرانه را تحت سیاست "صفر کووید" خود اعمال می کند، از جمله قرنطینه، آزمایش انبوه و قرنطینه برای افرادی که مشکوک به تماس با ویروس در این کشور هستند. .

محدودیت ها شامل شهرها و شهرک ها از مرکز تولیدی جنوبی گوانگژو تا پکن در شمال می شود. در حالی که تدابیر اعمال شده در پایتخت چین نسبت به سایر مناطق کمتر سخت‌گیرانه بوده است، زندگی عادی در این شهر به شدت مختل شده است و هنوز درباره زمان لغو محدودیت‌ها صحبتی نشده است.

همراه با بسته شدن صدها مغازه، رستوران، مراکز خرید و ساختمان‌های اداری، مجتمع‌های مسکونی به درجات مختلف بسته شده‌اند. در برخی موارد، بازدیدکنندگان خارجی و تحویل‌دهندگان ممنوع می‌شوند و ساکنان را مجبور می‌کنند اقلام را در دروازه جمع‌آوری کنند. مقامات با صدور اطلاعیه‌هایی از ساکنان خواسته‌اند که خانه را ترک نکنند مگر در موارد ضروری یا خرید مواد غذایی و درخواست کمک پزشکی.

در برخی موارد، نرده ها یا موانع دیگری برای کنترل دسترسی تعبیه شده است. ورودی‌ها، گاهی اوقات توسط افرادی با لباس‌های پوشیده محافظت می‌شود تا اطمینان حاصل شود که فقط افرادی که مجوز دارند می‌توانند عبور کنند و همه کد بهداشتی بسیار مهم را اسکن می‌کنند تا نشان دهند که نتیجه آزمایش اخیرشان منفی است.

این آزمایش‌ها در یکی از ایستگاه‌های آزمایشی که در خارج از شهر راه‌اندازی شده‌اند، به دست می‌آیند، جایی که ساکنان اغلب به صف‌های طولانی می‌پیوندند تا آزمایش اسید نوکلئیک انجام دهند که مستلزم ثبت شناسه‌های آنها و گرفتن سواب از داخل دهان است.

با تعداد زیادی از مردم که داوطلبانه یا تحت دستور در خانه می مانند، خیابان های شهر به طرز وحشتناکی ساکت است. با ناامیدی از اقدامات سختگیرانه در سرتاسر چین کوید در حال افزایش است، اگرچه پکن هنوز شاهد برخوردهایی بین ساکنان، کارگران و مقامات که اخیراً در شهرهای دیگر رخ داده است.

به عنوان مقر دولت ملی و حزب حاکم کمونیست، با پکن با ظرافت بیشتری برخورد می شود تا از عملکرد اولیه اطمینان حاصل شود و از اعتراضات نادری که در شهرهایی مانند شانگهای دیده می شود، که در بهار تحت یک قرنطینه شدید دو ماهه قرار گرفتند، جلوگیری می شود.

با این حال، شهر پرتنش است و استرس بر بسیاری از 21 میلیون ساکن، پیر و جوان، چینی و خارجی که همگی همین سوال را می پرسند: تا کی این اقدامات ادامه خواهد داشت؟


نظرات کاربران


@