پل عابر پیاده در سال 1877 ساخته شد، حدود 400 نفر روی پل یا اطراف آن هنگام فروریختن پل بودند

تلفات ریزش پل در گجرات هند به 134 افزایش یافت و پلیس 9 نفر را بازداشت کرد

تاریخ انتشار : ۰۹:۵۳ ۰۹-۰۸-۱۴۰۱

در حالی که پلیس 9 نفر را به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی در یکی از مرگبارترین تصادفات در دهه گذشته در این کشور بازداشت کرد، تعداد قربانیان ریزش پل پیاده رو در هند روز دوشنبه به 134 نفر از جمله تعداد زیادی کودک افزایش یافت. فیلم‌های دوربین‌های مداربسته درست قبل از فروریختن، گروهی از مردان جوان را نشان می‌دهد که در حال عکس‌برداری هستند در حالی که دیگران تلاش می‌کنند پل معلق را از این طرف به سمت دیگر تکان دهند، قبل از اینکه کابل‌های نگهدارنده آن به رودخانه سقوط کنند. پلیس ایالت غربی گجرات، جایی که فاجعه در آن رخ داد، به رویترز گفت که 9 نفر را پس از ثبت یک پرونده جنایی علیه افراد ناشناس مسئول نوسازی، نگهداری و مدیریت پل بازداشت کرده است. آشوک یاداو، یک مقام ارشد پلیس گفت که جزئیات این افراد بازداشت شده بعداً ارائه خواهد شد. اشوین مهرا که پس از سقوط از روی پل پس از آسیب دیدگی از ناحیه پا و کمر تحت درمان بود، گفت که او و شش نفر دیگر با نگه داشتن نرده های فلزی و توری پل به ساحل رسیده بودند. او به شریک تلویزیون رویترز ANI گفت: "حدود 15 تا 20 بچه جوان شیطون طناب های پل را تکان می دادند.

تبریز امروز:

موربی، هند، 31 اکتبر (رویترز) - در حالی که پلیس 9 نفر را به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی در یکی از مرگبارترین تصادفات در دهه گذشته در این کشور بازداشت کرد، تعداد قربانیان ریزش پل پیاده رو در هند روز دوشنبه به 134 نفر از جمله تعداد زیادی کودک افزایش یافت. 

فیلم‌های دوربین‌های مداربسته درست قبل از فروریختن، گروهی از مردان جوان را نشان می‌دهد که در حال عکس‌برداری هستند در حالی که دیگران تلاش می‌کنند پل معلق را از این طرف به سمت دیگر تکان دهند، قبل از اینکه کابل‌های نگهدارنده آن به رودخانه سقوط کنند.

پلیس ایالت غربی گجرات، جایی که فاجعه در آن رخ داد، به رویترز گفت که 9 نفر را پس از ثبت یک پرونده جنایی علیه افراد ناشناس مسئول نوسازی، نگهداری و مدیریت پل بازداشت کرده است.

آشوک یاداو، یک مقام ارشد پلیس گفت که جزئیات این افراد بازداشت شده بعداً ارائه خواهد شد.

اشوین مهرا که پس از سقوط از روی پل پس از آسیب دیدگی از ناحیه پا و کمر تحت درمان بود، گفت که او و شش نفر دیگر با نگه داشتن نرده های فلزی و توری پل به ساحل رسیده بودند.

او به شریک تلویزیون رویترز ANI گفت: "حدود 15 تا 20 بچه جوان شیطون طناب های پل را تکان می دادند.

مقامات محلی به رویترز گفتند که مدیر پل، یک شرکت سازنده ساعت و اقلام الکتریکی، به مقامات اطلاع نداده بود که پل هفته گذشته پس از تعمیرات بازگشایی خواهد شد و افزودند که هیچ گواهی مبنی بر مناسب بودن آن برای استفاده عمومی صادر نشده است.

پل عابر پیاده دوران استعمار بر روی رودخانه ماچچو در مرکز شهر موربی مملو از گردشگرانی بود که از جشن‌های تعطیلات لذت می‌بردند، هنگامی که در غروب یکشنبه فروریخت و مردم را در عمق 10 متری (33 فوت) در رودخانه فرو برد.

ریزش پل در هند

بر اساس فهرستی از متوفیان که رویترز دیده است، حدود 35 قربانی زیر 14 سال بودند. حدود 170 نفر تا صبح نجات یافته بودند.

راجو، شاهدی که تنها یک نامش را ذکر کرد، گفت: «مردم پس از تصادف از پل آویزان بودند، اما هنگام ریزش پل، لیز خوردند و به داخل رودخانه افتادند. تمام شب نتوانستم بخوابم چون در عملیات نجات کمک کرده بودم. بچه های زیادی را به بیمارستان آوردم.»

نارندراسینگ جادجا ، که دوستش هفت نفر از اعضای خانواده خود را ، از جمله چهار فرزند از دست داد، گفت: "من نمی توانم بیان کنم که چقدر احساس عصبانیت و درماندگی دارم."

پس از فروریختن یک پل معلق در شهر موربی، امدادگران در جستجوی بازماندگان هستند 

پس از فروریختن یک پل معلق در شهر موربی، مردم در حالی جمع می شوند که امدادگران در جستجوی بازماندگان هستند.
مردم پس از ریزش یک پل معلق در شهر موربی، آوارها را جمع آوری می کنند

ریزش پل در هند


یک مقام ارشد دولتی NK Muchhar گفت که تعداد کشته شدگان به 134 نفر رسیده است. یکی دیگر از مقامات در محل گفت که آب گل آلود رودخانه کار امداد و نجات را با مشکل مواجه کرده است و ممکن است افرادی در زیر بقایای پل گیر افتاده باشند.

ساندیپسینگ جالا ، مدیر ارشد شهرداری موربی ، گفت که گروه اروا سازنده لوازم الکتریکی مستقر در گجرات، که به خاطر ساعت های آجانتا خود شناخته می شود، به مدت 15 سال مسئولیت نگهداری از پل را بر عهده داشت.

زالا گفت: «آنها هیچ اطلاعاتی مبنی بر بازگشایی پل به ما ندادند. ما هیچ گواهی آمادگی فثزیکی برای آنها صادر نکرده ایم.»

جایراجسینگ جادجا ، یک قانونگذار محلی از حزب  باهاراتیا جاناتا به نخست وزیر نارندرا مودی، اوروا را به فروش بلیط بدون محدودیت سرزنش کرد و گفت ازدحام بیش از حد منجر به فروریختن پل شد.

وی گفت که پل قبلاً توسط شهرداری محلی نگهداری می شد که تعداد افراد روی پل را در یک زمان به 20 نفر محدود کرد.

سخنگوی اوروا به تماس ها و پیامک های رویترز پاسخ نداد.

به همین دلیل، پل فروریخت زیرا افراد زیادی در بخش میانی پل سعی می کردند آن را از یک طرف به سمت دیگر منحرف کنند."

مودی، وزیر ارشد سابق گجرات، با خانواده قربانیان تسلیت گفت و انتظار می‌رود روز سه‌شنبه از موربی دیدار کند.

او در مراسمی در گجرات گفت: «در این ساعت اندوه، دولت به هر نحوی در کنار خانواده‌های داغدار است.

عرض این پل 1.25 متر (4 فوت) است و 233 متر (255 یارد) گستره دارد و هتل میراث قصر دربرگاد را به شهر وصل می کند. قدمت  پل در سال 1877 زمانی که هند مستعمره بریتانیا بود ، می رسد 

سیاستمداران اپوزیسیون در گجرات، جایی که قرار است انتخابات تا اوایل سال آینده برگزار شود، گفتند که این فاجعه فقدان نظارت بر زیرساخت ها در این کشور را آشکار کرد.

گوردیپ سینگ ساپال، یکی از اعضای حزب کنگره در توییتر نوشت: "نه تنها بسیار غمگین از فروریختن پل در موربی، بلکه بسیار عصبانی هستم. زیرا این یک تراژدی در انتظار بود." مدتی است که ریزش پل، تصادفات جاده ها، شکستن سدها اغلب اتفاق می افتد.

 


نظرات کاربران


@