گزارش سیگار

وابستگی دهقان افغان به حاصل مواد مخدر افزایش یافته است

تاریخ انتشار : ۰۷:۱۵ ۲۹-۰۷-۱۴۰۱

اداره بازرس امریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) می‌گوید که پس از تسلط طالبان، وابسته‌گی دهقان و کارگر افغان به حاصل مواد مخدر، افزایش یافته است. سیگار روز چهارشنبه، ۲۷ مهر ، گزارشی را به نقل از وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا نشر کرده است. از نظر این سازمان، بزرگ‌ترین چالش برای ممنوعیت مواد مخدر توسط طالبان، این است که «میلیون‌ها کارگر و دهقان فقیر افغان برای زنده‌ماندن به درامد حاصل از کشت خشخاش متکی هستند.» چندی پیش، اندیشکده امریکایی موسوم به شورای آتلانتیک گفته بود، بررسی‌ها و گزارش‌ها نشان می‌دهد که تجارت مواد مخدر در افغانستان تحت حاکمیت طالبان رونق گرفته است.

تبریز امروز:

 

کاشت تریاک  در افغانستان

 اداره بازرس امریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) می‌گوید که پس از تسلط طالبان، وابسته‌گی دهقان و کارگر افغان به حاصل مواد مخدر، افزایش یافته است.

سیگار روز چهارشنبه، ۲۷ مهر ، گزارشی را به نقل از وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا نشر کرده است.
از نظر این سازمان، بزرگ‌ترین چالش برای ممنوعیت مواد مخدر توسط طالبان، این است که «میلیون‌ها کارگر و دهقان فقیر افغان برای زنده‌ماندن به درامد حاصل از کشت خشخاش متکی هستند.»

چندی پیش، اندیشکده امریکایی موسوم به شورای آتلانتیک گفته بود، بررسی‌ها و گزارش‌ها نشان می‌دهد که تجارت مواد مخدر در افغانستان تحت حاکمیت طالبان رونق گرفته است.

 
 

این اندیشکده افزوده بود که ارتباط افغانستان با بازارهای منطقه‌ای و جهانی مواد مخدر «بسیار قوی» است.

این گزارش در حالی نشر می‌شود که پیش از این، ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان، کشت و قاچاق مواد مخدر را به‌طور کامل ممنوع اعلام کرده‌ است.


نظرات کاربران


@