کنگو

یک دندان ، تنها باقیمانده قهرمان افریقا پاتریس لومومبا به خانواده اش بازگردانده می شود

تاریخ انتشار : ۱۷:۲۸ ۳۰-۰۳-۱۴۰۱

یک دندان طلایی تنها باقیمانده از قهرمان افریقا پاتریس لومومبا قهرمان ترور شده استقلال کنگو است. پاتریس در سال 1961 توسط یک جوخه تیراندازی با حمایت ضمنی قدرت استعماری بلژیک کشته شد، جسد او سپس در گوری کم عمق دفن شد، بعد از مدتی گور وی حفر شد و به فاصله ی 200 کیلومتر (125 مایل) منتقل شد، او دوباره دفن شد و باز نبش قبر شد و سپس قطعه قطعه شد و در نهایت بدن قطعه قطعه شده پاتریس لومومبا را در اسید حل کردند.

تبریز امروز:

پاتریس لومومبا

 یک دندان طلایی تنها باقیمانده از قهرمان افریقا پاتریس لومومبا قهرمان ترور شده استقلال کنگو  است. پاتریس در سال 1961 توسط یک جوخه تیراندازی با حمایت ضمنی قدرت استعماری بلژیک کشته شد، جسد او سپس در گوری کم عمق دفن شد،

Patrice Lumumba (R) and ally Joseph Okito (L) were arrested in December 1960

بعد از مدتی گور وی حفاری و به فاصله ی  200 کیلومتر (125 مایل) منتقل گردید ، او دوباره دفن گردید و باز نبش قبر و سپس قطعه قطعه شد و در نهایت بدن پاتریس لومومبا را در اسید حل کردند.

A picture in Godelieve Soete's photo album shows her father, Gerard, on the right with his brother, Michel, who also took part in the destruction of the bodies

  کمیسر پلیس بلژیک، جرارد سوئته، که ناظر و در اسید سوزی بقایای بدن لومومبا شرکت داشت، دندان او را کند ، وی بعداً به این ماجرا اعتراف کرد. سوئته همچنین در مورد دندان دوم و دو انگشت جسد صحبت کرد، اما اینها پیدا نشده است.

Gerard Soete's daughter showed the tooth, in a padded box, to a photographer in 2016

اکنون قرار است این دندان در مراسمی در بروکسل به خانواده پاتریس لومومبا بازگردانده شود. انگیزه سوئته برای به جیب زدن اعضای بدن نماد رفتار مقامات استعماری اروپایی در دهه‌های اخیر بود که بقایای اجساد را به عنوان یادگاری مخوف به خانه بردند. اما این حقارت ، نهایت تنفر از مردی بود که بلژیک او را دشمن می دانست. سوئته که در سال 1999 در یک مستند ظاهر شد، دندان و انگشتان خود را به عنوان "نوعی غنائم شکار" توصیف کرد. این زبان نشان می دهد که برای پلیس بلژیکی، لومومبا - که در سراسر قاره به عنوان صدای برجسته آزادی آفریقا مورد احترام بود - کمتر از یک انسان بود. برای دختر لومومبا، جولیانا، سوال این است که آیا عاملان این جنایت انسان بوده اند یا خیر؟ " او می پرسد.:چه مقدار نفرت باید برای این کار داشته باشید؟"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 


نظرات کاربران


@