امریکا

ادعای حمله به مواضع شبه نظامیان کتائب حزب‌الله و کتائب سیدالشهدا در سوریه با دستور بایدن

تاریخ انتشار : ۰۵:۵۱ ۰۸-۱۲-۱۳۹۹

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی حمله به تاسیسات مورد استفاده گروه‌های کتائب حزب‌الله و کتائب سیدالشهدا در سوریه شده است که در پاسخ به حملات اخیر علیه نیروهای آمریکایی در عراق صورت گرفته است. جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای با اشاره به حمله هوایی پنجشنبه ۷ اسفند آمریکا آن را پاسخی به حملات اخیر علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف در عراق دانست که به دستور رئیس جمهوری ایالات متحده و مشورت با شرکای آمریکا در ائتلاف بین‌المللی، صورت گرفته است.....سخنگوی پنتاگون تصریح کرد که ارتش آمریکا پیش از حمله هوایی به اهداف گروه های طرفدار ایران در سوریه، این موضوع را به اطلاع روسیه رسانده بود، برای این منظور از مکانیزم پیشگیری از درگیری در این کشور عربی استفاده شد.

تبریز امروز:

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای با اشاره به حمله هوایی پنجشنبه ۷ اسفند آمریکا آن را پاسخی به حملات اخیر علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف در عراق دانست که به دستور رئیس جمهوری ایالات متحده و مشورت با شرکای آمریکا در ائتلاف بین‌المللی، صورت گرفته است.

در نتیجه این حمله تاسیسات مورد استفاده شبه نظامیان کتائب حزب‌الله و کتائب سیدالشهدا  تخریب شد.

 
ارتش ایالات متحده شامگاه پنجشنبه ۷ اسفند منطقه‌ای را در داخل سوریه، که مورد استفاده «چندین گروه شبه‌نظامی » است، هدف حملات هوایی قرار داد.

در جریان حمله راکتی که شامگاه دوشنبه ۲۷ بهمن به نزدیکی فرودگاه اربیل انجام شد، یک غیرنظامی کشته و پنج غیرنظامی دیگر زخمی شدند. یک نیروی نظامی آمریکایی هم مجروح شده است.

پنتاگون اعلام کرد که آمریکا در حمله علیه گروههای شبه‌ نظامی در سوریه از دو فروند F-15 و 7 بمب هدایت‌شونده استفاده کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، جان کربی، سخنگوی پنتاگون به خبرنگاران گفت: ایالات متحده در حمله علیه گروههای شبه‌ نظامی در سوریه از دو فروند جنگنده F-15 و 7 بمب هدایت‌شونده استفاده کرده است و 9 هدف را به طور کامل منهدم و دو هدف دیگر را ناکارامد کرد.

سناتور آمریکایی: بایدن دلایل حمله هوایی به سوریه را اعلام کند
 

وی گفت: دو جنگنده F-15 E Strike Eagle، هفت بمب هدایت‌شونده را پرتاب کرد، نه هدف را به طور کامل منهدم کرد و دو هدف را تا حدی از بین برد و آنها را از نظر عملکرد غیر فعال کرد.

کربی ادامه داد: این امکانات در ایست بازرسی تحت کنترل تروریست های ابو کمال واقع شده بود که در مرز سوریه و عراق در سمت سوریه قرار داشت.

به گفته وی، آمریکا اطلاعات اولیه در خصوص خسارات های وارد شده به شبه نظامیان را در اختیار دارد، اما از آنجایی که ارزیابی این خسارات ادامه دارد، فعلا این اطلاعات را منتشر نخواهد کرد.

کربی خاطرنشان کرد که مسولان کنگره آمریکا از این حمله مطلع شده بودند. وی افزود: در اوایل هفته آینده یک جلسه توجیهی کامل طبقه بندی شده برگزار خواهد شد.

سخنگوی پنتاگون تصریح کرد که ارتش آمریکا پیش از حمله هوایی به اهداف گروه های طرفدار ایران در سوریه، این موضوع را به اطلاع روسیه رسانده بود، برای این منظور از مکانیزم پیشگیری از درگیری در این کشور عربی استفاده شد.

وی گفت: ما با استفاده از سازوكار پیشگیری از درگیری كه در آنجا وجود دارد، دقیقاً پیش از حمله [در سوریه] با روسها تماس گرفتیم.

پیش از این پنتاگون اعلام کرد که در پاسخ به حملات اخیر به نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی در عراق، در یک حمله هوایی برخی اهداف و زیرساخت های گروه های مورد حمایت ایران در شرق سوریه را هدف قرار داده است. به گزارش روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه در دفتر ریاست جمهوری آمریکا، حملات هوایی این کشور در سوریه احتمالا چندین کشته بر جای گذاشته است.


نظرات کاربران


@