روسیه

تابش های یونیزه و فشار خون

تاریخ انتشار : ۱۷:۵۳ ۱۴-۰۲-۱۳۹۸

محققان روسیه با بررسی شمار زیادی از کارکنان نیروگاه‌های هسته ای دریافتند، قرار گرفتن طولانی مدت در برابر تابش‌های با دوز متوسط و کم منجر به افزایش فشار خون می‌شود.مطالعات قبلی تاثیر دوزهای بالای تابش و افزایش خطر بیماری‌های قلبی و مرگ ناشی از آن را ثابت کرد و مطالعات جدید نشان می‌دهد حتی دوز متوسط و کم نیز، بر فشار خون و از آن طریق سلامت سیستم قلب و عروق اثرگذار است.

تبریز امروز:

Image result for blood pressure

برای اولین بار تاثیر تابش‌های یونیزه با دوز کم بر فشار خون مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ساینس دیلی»، برای اولین بار تاثیر تابش‌های یونیزه با دوز کم بر فشار خون مورد بررسی قرار گرفته است.

بر طبق مطالعات محققان روسیه، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش‌های با دوز متوسط و کم هسته‌ای، منجر به افزایش فشار خون می‌شود.

محققان روسیه با بررسی شمار زیادی از کارکنان نیروگاه‌های هسته ای دریافتند، قرار گرفتن طولانی مدت در برابر تابش‌های با دوز متوسط و کم منجر به افزایش فشار خون می‌شود.مطالعات قبلی تاثیر دوزهای بالای تابش و افزایش خطر بیماری‌های قلبی و مرگ ناشی از آن را ثابت کرد و مطالعات جدید نشان می‌دهد حتی دوز متوسط و کم نیز، بر فشار خون و از آن طریق سلامت سیستم قلب و عروق اثرگذار است.

فشار خون عارضه‌ای است که تقریبا از هر سه فرد بزرگسال، یک نفر به آن مبتلاست و عامل اصلی بیماری‌های قلبی- عروقی، کلیوی، سکته مغزی و اختلالات چشمی محسوب می‌شود.

فشار خون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره رگ‌ها وارد می‌شود تا خون در سراسر رگ‌ها و بدن جریان یابد. اگر این نیرو افزایش پیدا کند و در طول زمان ثابت باقی بماند، بدن با مشکلات زیادی روبرو می شود.


نظرات کاربران


@