عکس های توفیق وحیدی آذر با موسیقی رومئو و ژولیت

نیلوفر قرنیه ای کوهستان سرخاب عینالی+ ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۰:۴۶ ۱۹-۰۶-۱۴۰۱

لوتوس کورنیکولاتوس بومی کوه سرخاب عینالی است در اواخر بهار آن را می توان در چمنزارهای شهر تبریز هم مشاهده کرد ؛ گل بسیار کوچک ولی دارای رنگ های تیز است . به غیر از تبریز در علفزارهای معتدل اوراسیا و شمال آفریقا نیز یافت می شود .

تبریز امروز:

 

 لوتوس کورنیکولاتوس بومی کوه سرخاب عینالی است در اواخر بهار آن را می توان در چمنزارهای شهر تبریز هم مشاهده کرد ؛ گل بسیار کوچک ولی دارای رنگ های تیز است . به غیر از تبریز  در  علفزارهای معتدل اوراسیا و شمال آفریقا نیز یافت می شود . نام‌های متداول شامل سه‌ پای پرنده ،  تخم‌مرغ و بیکن اگرچه نام دوم اغلب به سایر اعضای این گونه نیز اطلاق می‌شود.

گیاهی است علفی و چند ساله و از نظر ظاهری شبیه به برخی شبدرها است. نام "پای پرنده" به ظاهر غلاف های بذر روی ساقه آنها اشاره دارد. پنج گلبرگ وجود دارد، اما سه برگه مرکزی به وضوح بالاتر از بقیه قرار دارد، از این رو از نام "trefoil" استفاده می شود. اغلب به عنوان علوفه استفاده می شود و به دلیل خاصیت غیر نفخ آور آن به طور گسترده ای به عنوان غذای دام استفاده می شود.

ارتفاع گیاه متغیر است، از 5 تا 20 سانتی متر (2 تا 8 اینچ)، گاهی اوقات بیشتر در جایی که توسط گیاهان دیگر حمایت می شود. ساقه ها می توانند به طول 50 سانتی متر (20 اینچ) برسند. معمولاً در ارتفاعات علفزار اطراف پراکنده است. می تواند در چرای نزدیک، زیر پا گذاشتن و چمن زنی زنده بماند. اغلب در خاک های شنی یافت می شود . از ژوئن تا سپتامبر گل می دهد. گلها به غلاف های کوچک نخود مانند یا حبوبات تبدیل می شوند.

این گیاه نام‌های انگلیسی رایج بسیاری در بریتانیا داشت که امروزه بیشتر از آنها استفاده نمی‌شود. این نام ها اغلب با رنگ زرد و نارنجی گل ها، به عنوان مثال "کره و تخم مرغ" مرتبط بود. یکی از نام هایی که هنوز استفاده می شود تخم مرغ و بیکن (یا بیکن و تخم مرغ ) است.


نظرات کاربران


@