کدام ویروس احتمال حمله را دارد

یادگیری ماشینی برای درک ویروس آینده

تاریخ انتشار : ۰۴:۲۷ ۱۲-۰۲-۱۴۰۱

پستانداران به تنهایی حتی بدون احتساب ویروس های موجود در پرندگان یا خزندگان ممکن است حامل بیش از 100هزار ویروس جداگانه باشند، . کارل، نویسنده کتاب "سیاره ای از ویروس ها" می گوید: "ما در اقیانوسی از تنوع ویروس شنا می کنیم و به سختی از آن اطلاع داریم." این یکی از دلایلی است که دانشمندان باید ابزارهای قدرتمندی مانند یادگیری ماشین را داشته باشند . یک چیز قطعی به نظر می رسد: به دلیل تغییرات آب و هوایی، فرصت های انتقال از حیوان به انسان همچنان در حال افزایش است. همانطور که حیوانات به دنبال آب و هوای خنک تر هستند، گونه ها با یکدیگر برخورد می کنند. ویروس ها بین آنها جهش خواهند کرد. کارل گفت: "ویروسی که بسیار دور بود، بسیار نزدیک خواهد شد."

تبریز امروز:

Artificial intelligence in COVID-19 drug repurposing - The Lancet Digital  Health

همه گیری کووید-19 هنوز به پایان نرسیده است، اما برخی از محققان در حال حاضر نگران آبله موش هستند.

کالین کارلسون، زیست‌شناس دانشگاه جورج‌تاون، چند سال گذشته را صرف کاررایانه‌ ای کرده است تا پیش‌بینی کنند که کدام ویروس‌های خطرناک ، به دنبال ویروس کرونا (که از خفاش‌ها آمده است)، H.I.V. (شامپانزه ها) و صدها پاتوژن دیگر می‌توانند از حیوانات به انسان‌ها جهش کنند.

تیم او از یادگیری ماشینی برای ایجاد لیست کوتاهی از ویروس‌های بالقوه خطرناک استفاده کرد که بتواند در نهایت برای شناسایی  آنان استفاده کند . او به  کارل زیمر گفت، آبله موش - ویروسی که موش‌ها را آلوده می‌کند و شبیه آبله است، اما خطر قابل‌توجهی برای انسان تلقی نمی‌شد - بارها و بارها "فوق العاده با  ریسک بالا" ظاهر شد.

پژوهشگران با کاوش در ادبیات علمی، با مستنداتی از شیوع مرموز در سال 1987 در روستاهای چین مواجه شدند. دانش آموزان مدرسه با عفونتی که باعث گلودرد و التهاب در دست ها و پاهایشان شده بود مواجه شدند . زمانی که نمونه های آن شیوع ده ها سال بعد مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، دانشمندان DNA آبله موش را پیدا کردند.

آبله موش Mousepox  تنها یکی از  ویروس‌های احتمالی است که می‌تواند باعث ایجاد یک بیماری همه‌گیر جدید شود که رایانه‌ها ممکن است بتوانند از قبل آن را از بین ببرند. از کارل خواستم فرآیند پیچیده‌ای را که کارشناسان برای جستجوی ویروس‌های بالقوه خطرناک استفاده می‌کنند، توضیح دهد. او گفت که کار در این زمینه آغاز شد: «آسان نیست. شما باید بروید و خفاش ها یا جوندگان را بگیرید یا یک شیر را با دارت آرام کنید تا نمونه برداری کنید. نه تنها این، بلکه احتمال دارد که در یک حیوان، ویروسی پیدا نکنید. بنابراین شما باید یک دسته را بگیرید.

«فرض کنیم که در راکون ها نگاه می کنید. شما باید آنها را سواب بگیرید، نمونه مدفوع بگیرید، مواد ژنتیکی را شناسایی کنید. شما 10 ویروس جدید را شناسایی می کنید. حالا چی؟ آیا باید نگران آنها باشیم؟ آیا آنها تهدیدی هستند؟ کاری که یادگیری ماشین می تواند انجام دهد این است که بگوید: "این ویروس بسیار شبیه ویروس های دیگری است که ما با آنها آشنا هستیم." شما می توانید هزاران ویروس شناخته شده را مرور کنید. می توانید پیش بینی کنید. سپس می‌توانید آن‌ها را روی ویروسی که قبلاً ندیده‌اید آزمایش کنید.»

آیا یادگیری ماشینی، در مرحله هنوز اولیه، می تواند ظهور کووید را پیش بینی کند؟ کارل گفت: نه، زیرا این ویروس قبل از سال 2019 شناخته شده نبود. اما اکنون که مطمئن هستیم از خفاش ها منشأ گرفته است، یادگیری ماشینی ممکن است به ما در شناسایی انواع خفاش هایی که تهدید هستند کمک کند. او گفت: «یافتن آن خفاش ها باید واقعاً در اولویت باشد.

پستانداران به تنهایی حتی بدون احتساب ویروس های موجود در پرندگان یا خزندگان ممکن است حامل بیش از 100هزار ویروس جداگانه باشند، . کارل، نویسنده کتاب "سیاره ای از ویروس ها" می گوید: "ما در اقیانوسی از تنوع ویروس شنا می کنیم و به سختی از آن اطلاع داریم." این یکی از دلایلی است که دانشمندان باید ابزارهای قدرتمندی مانند یادگیری ماشین را داشته باشند .

یک چیز قطعی به نظر می رسد: به دلیل تغییرات آب و هوایی، فرصت های انتقال از حیوان به انسان همچنان در حال افزایش است. همانطور که حیوانات به دنبال آب و هوای خنک تر هستند، گونه ها با یکدیگر برخورد می کنند. ویروس ها بین آنها جهش خواهند کرد. کارل گفت: "ویروسی که بسیار دور بود، بسیار نزدیک خواهد شد."


نظرات کاربران


@