هو یونگ کای

بوی خوش عطر

تاریخ انتشار : ۰۰:۲۴ ۰۶-۰۲-۱۴۰۱

هو یونگ کای متولد 1945، اهل پکن است. او در حال حاضر عضو انجمن هنرمندان چین، انجمن هنرمندان هنگ کنگ، عضو اجرایی انجمن جهانی هنرمندان چینی، انجمن هنرمندان آسیایی هنگ کنگ، معاون رئیس موسسه هنری پکن Hai Hua Gui و رئیس انجمن هنرهای جدید هنگ کنگ است. هو در سال های اولیه آغاز فعالیت هنری خود در آکادمی مرکزی هنرهای زیبا در پکن شرکت کرد. پس از آن در موسسه هنرهای زیبا در دانشگاه شانگهای تدریس کرد. در سال 1988 به هنگ کنگ نقل مکان کرد. چهار سال بعد، او به ایالات متحده مهاجرت کرد و در آنجا به دلیل تخصص برجسته اش در هنر، حق اقامت دائم را دریافت کرد. اکنون او در هنگ کنگ، پکن و شنژن اقامت دارد. در حلقه هنر معاصر چین، هو مسیرهایی را که دیگران پیموده اند دنبال نمی کند، بلکه سبک منحصر به فرد خود را بر اساس پایه محکم مهارت های نقاشی سنتی خود شکل می دهد. او با تطابق درخشان خطوط و رنگ‌هایش در نقاشی‌هایش موفق به آفرینش می‌شود کاریزمای فرهنگ قرن‌های طولانی چین را با عبارات قدرتمند غرب القا کند. هو با تأمل بر هنر سنتی چین از منظر مدرن، به نوعی فردیت دست می یابد که حامل حس مدرنیته با جذابیت غیر معمول شرقی است.

تبریز امروز:

هو یونگ کای

 

نقاشی بوی عطر  در اندازه   68/5 در 69 سانتی متر  با جوهر و رنگ بر روی کاغذ

هو یونگ کای  متولد 1945، اهل پکن است. او در حال حاضر عضو انجمن هنرمندان چین، انجمن هنرمندان هنگ کنگ، عضو اجرایی انجمن جهانی هنرمندان چینی، انجمن هنرمندان آسیایی هنگ کنگ، معاون رئیس موسسه هنری پکن Hai Hua Gui و رئیس انجمن هنرهای جدید هنگ کنگ است.
هو در سال های اولیه آغاز فعالیت هنری خود در آکادمی مرکزی هنرهای زیبا در پکن شرکت کرد. پس از آن در موسسه هنرهای زیبا در دانشگاه شانگهای تدریس کرد. در سال 1988 به هنگ کنگ نقل مکان کرد. چهار سال بعد، او به ایالات متحده مهاجرت کرد و در آنجا به دلیل تخصص برجسته اش در هنر، حق اقامت دائم را دریافت کرد. اکنون او در هنگ کنگ، پکن و شنژن اقامت دارد.
در حلقه هنر معاصر چین، هو مسیرهایی را که دیگران پیموده اند دنبال نمی کند، بلکه سبک منحصر به فرد خود را بر اساس پایه محکم مهارت های نقاشی سنتی خود شکل می دهد. او با تطابق درخشان خطوط و رنگ‌هایش در نقاشی‌هایش موفق به آفرینش می‌شود کاریزمای فرهنگ قرن‌های طولانی چین را با عبارات قدرتمند غرب القا کند. هو با تأمل بر هنر سنتی چین از منظر مدرن، به نوعی فردیت دست می یابد که حامل حس مدرنیته با جذابیت غیر معمول شرقی است.
در بیست سال گذشته، هو چندین نمایشگاه انفرادی در پکن، شانگهای، تایپه، هنگ کنگ، شیکاگو، لس آنجلس، تائوس در نیومکزیکو، توکیو، لورکوزن در آلمان، سنگاپور و همچنین بسیاری از کشورهای دیگر برگزار کرده است. او همچنین در نمایشگاه های هنری متعددی در مقیاس بزرگ در چین، هنگ کنگ و دیگر مکان ها شرکت کرده است و جوایز بسیاری را برنده شده است. تعداد زیادی از آثار او در مجموعه‌های گالری هنر چین، گالری هنر شانگهای، موزه هنر هنگ کنگ و بسیاری دیگر از موسسات هنری تاسیس شده و همچنین مجموعه‌داران خصوصی وجود دارد. آثار او در آلبوم های انفرادیش منتشر شده است.

 


نظرات کاربران


@