برنده جایزه بوکر 2021 مشخص شد

شب‌ها، رنگِ همه خون‌ها سیاه است

تاریخ انتشار : ۱۳:۰۲ ۱۴-۰۳-۱۴۰۰

جایزه ادبی بوکر بین‌المللی، به «دیوید دیوپ»، نویسنده فرانسویِ رمان «شب‌ها، رنگِ همه خون‌ها سیاه است»، اهدا شد. «دیوید دیوپ» و مترجم آمریکایی‌اش «آنا الیزابت مُس‌کواکیس» برای دریافت جایزه معتبر بریتانیایی، با نویسندگان دیگری از شیلی، روسیه، هلند، و آرژانتین رقابت کردند. جایزه بوکر بین‌المللی، هرساله به یک رمان غیر بریتانیایی اهدا، و جایزه ۵۰هزار پوندی‌اش، به‌طور مساوی، میان نویسنده و مترجمِ اثر، تقسیم می‌شود.‎ At Night All Blood is Black بحران ذهنی یک جوان را که به سمت جنون سوق داده شده است را به تصویر می کشد و داستان کم شنیده شده یک مرد سنگالی را که در جنگ جهانی اول برای جبهه غرب برای فرانسه جنگید ، روایت می کند.

تبریز امروز:

شب‌ها، رنگِ همه خون‌ها سیاه است

جایزه  ادبی بوکر بین‌المللی، به «دیوید دیوپ»، نویسنده فرانسویِ رمان «شب‌ها، رنگِ همه خون‌ها سیاه است»، اهدا شد.

«دیوید دیوپ» و مترجم آمریکایی‌اش «آنا الیزابت مُس‌کواکیس» برای دریافت جایزه معتبر بریتانیایی، با نویسندگان دیگری از شیلی، روسیه، هلند، و آرژانتین رقابت کردند.

جایزه بوکر بین‌المللی، هرساله به یک رمان غیر بریتانیایی اهدا، و جایزه ۵۰هزار پوندی‌اش، به‌طور مساوی، میان نویسنده و مترجمِ اثر، تقسیم می‌شود.‎

 At Night All Blood is Black  بحران ذهنی یک جوان را که به سمت جنون سوق داده شده است را به تصویر می کشد و داستان کم شنیده شده یک مرد سنگالی را که در جنگ جهانی اول برای جبهه غرب برای فرانسه جنگید ، روایت می کند.

آلفا ندیایه و مادمبا دیوپ دو تن از خیل تیراندازان سنگالی هستند که در جنگ بزرگ تحت پرچم فرانسه می جنگند. کاپیتان آلفا ، با صدای سوت از سنگر خود بالا می رود تا به دشمن چشم آبی حمله کند. اما یک روز مادمبا به سختی مجروح می شود و بدون دوستش آلفا در میان وحشیگری و جنگ سنگرها تنهاست ، دور از آنچه او می داند و برای او عزیز است. او با قدرت دوباره خود را وارد نبرد می کند ، اما خیلی زود شروع به ترساندن حتی همرزمان خودش می کند.


نظرات کاربران


@