فیلمی از یان آرتوس برتراند

انسان ، بیان زندگی انسان با موسیقی! + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۴:۴۹ ۱۱-۰۷-۱۳۹۹

ایده " انسان " ایجاد آهنگ هایی بود که همان احساسی را که مصاحبه ها ایجاد می شود، منعکس کند. من می خواستم همه چیز باز شود ، قلب فرد باز شود و بگذارم غم و اندوه بدون هیچ محدودیتی باشد. " انسان " یکی از این لحظات نادر در زندگی من به عنوان آهنگساز فیلم بوده است که طی آن می توانم همه این فرهنگهای مختلف را همزمان بیان کنم: یا کار بر روی آهنگهای مینیمالیستی یا ملاقات با این خوانندگان و نوازندگان از سراسر جهان. کدام یادداشت را ابتدا تولید کردم؟ من بیشتر در تلاش برای شبیه سازی یک چشم انداز جهانی در ذهن بودم ، فضایی که در فیلم ادغام می شود و مردم را به هم نزدیک می کند ، این نقطه شروع من بود. .....

تبریز امروز:

چه چیزی است که ما را انسان می کند؟ آیا این است که ما عاشق آن هستیم ، که می جنگیم؟ که می خندیم؟ گریه کردن ؟ کنجکاوی ما؟ تلاش برای کشف؟
یان آرتوس برتراند ، فیلمساز و هنرمند ، با انگیزه این سوالات ، سه سال را صرف جمع آوری داستان های واقعی از 2000 زن و مرد در 60 کشور جهان کرد. یان با همکاری یک تیم اختصاصی از مترجمان ، روزنامه نگاران و تصویربرداران ، گزارش هایی کاملاً شخصی و احساسی از موضوعاتی را به دست می آورد که همه ما را متحد می کند. با فقر ، جنگ ، آینده سیاره ما درگیر است که با لحظات عشق و خوشبختی ترکیب شده است.

جلد اول به موضوعات عشق ، زنان ، کار و فقر می پردازد.


"انسان"  Human مستندی است توسط یان آرتوس برتراند ، دوستدار محیط زیست فرانسوی ، در سال 2015. این فیلم تقریباً به طور کامل از فیلم های هوایی اختصاصی و داستان های یک شخص که در دوربین روایت می شوند ، تشکیل شده است. این اولین فیلم برای اولین بار در سالن اجتماعات عمومی سازمان ملل با حضور مخاطبان 1000 بیننده از جمله دبیرکل سازمان ملل بان کی مون به نمایش درآمد. 

بودجه این فیلم توسط بنیاد Bettencourt Schueller تأمین شد ، كه آن را به بنیاد GoodPlanet ، مسئول اجرای پروژه ، بدون حقوق واگذار كرد.
" انسان " طی یک دوره سه ساله توسط یان آرتوس-برتراند کارگردان و تیمی متشکل از 20 نفر با بیش از 2000 نفر در 60 کشور مصاحبه کردند. گروه شامل پنج روزنامه نگار و تصویربردار با یک "ثابت کننده" در هر مکان برای سازماندهی کارها و چهار نفر مسئول دریافت و مرتب سازی مطالب بودند. خدمه هوایی دارای 6 نفر بودند از جمله آرتوس-برتراند.

از هر فرد مصاحبه شده چهل سوال یکسان پرسیده شد  و در یک زمینه سیاه و سفید ساده ارائه شد و هیچ نمره موسیقی یا جزئیاتی در مورد هویت و محل زندگی آنها نداشت. آرتوس-برتراند امیدوار است که حذف شناسه های شخصی توجهات ما را به خود جلب کند و توضیح دهد که آنها "... می خواستند بر آنچه که همه ما مشترک هستیم تمرکز کنند. اگر نام یک شخص را بگذارید یا از کدام کشور باشد ، شما چنین احساسی ندارید ". 

توزیع و تبلیغ
طبق وب سایت فیلم ، توزیع آن طوری طراحی شده است که تحت "آزادترین شرایط برای بیشترین مخاطب ممکن" انجام شود. در 12 سپتامبر 2015 ، این فیلم همزمان در سازمان ملل ، در سینما بینال دل در ونیز و از یوتیوب به نمایش درآمد.  همچنین در بیش از 400 صفحه نمایش در همان روز در فرانسه به نمایش درآمد. گوگل ، شریک دیجیتال انحصاری فیلم ، به شش زبان انگلیسی ، روسی ، اسپانیایی ، پرتغالی ، عربی و فرانسه فیلم را در سراسر جهان از طریق یوتیوب در دسترس قرار داد.

این فیلم در 11 نسخه مختلف از جمله نسخه تئاتری ، نسخه وب در سه قسمت ، نسخه موسیقی ، برش های اپیزودی تلویزیونی و تصاویر پشت صحنه موجود در یوتیوب منتشر شد. 

جوایز
در جشنواره بین المللی فیلم ونکوور 2016 ، " انسان "جایزه محبوب ترین مستند بین المللی (بر اساس رأی گیری مخاطبان) را از آن خود کرد.

پاسخ انتقادی
این فیلم بخاطر حقیقت و صداقت بی رحمانه در پشت داستانهای مردم و همچنین هنرآرتوس-برتراند در تقابل سوژه ها با عکسهای هوایی که با حرکت ، رنگ و مردم تزریق شده است ، ستایش شد. با این حال ، گای لود ، منتقد سینما ، فیلم را به دلیل طاقت فرسا بودن سه ساعته اش مورد انتقاد قرار داد و گفت: "... این داستان ها قدرت فردی یا فریاد را ارائه نمی کنند ، در حالی که فیلم های متناوب عکسبرداری از لنزهای منظره سرسبز ، زیبایی شخصی بیان موضوع مورد نظر را زیبا می کند".

***

 موسیقی های " انسان "  فیلمی از یان آرتوس برتراند با آهنگسازی آرماند امار است ؛ آرماند می گوید: "من عمیقاً با موسیقی سنتی درگیر هستم ، این من را تحت تأثیر قرار می دهد ، شما را به احساسات متصل می کند.

ایده " انسان " ایجاد آهنگ هایی بود که همان احساسی را که مصاحبه ها ایجاد می شود، منعکس کند. من می خواستم همه چیز باز شود ، قلب فرد باز شود ، و بگذارم غم و اندوه بدون هیچ محدودیتی باشد.  " انسان "  یکی از این لحظات نادر در زندگی من به عنوان آهنگساز فیلم بوده است که طی آن می توانم همه این فرهنگهای مختلف را همزمان بیان کنم: یا کار بر روی آهنگهای مینیمالیستی یا ملاقات با این خوانندگان و نوازندگان از سراسر جهان. کدام یادداشت را ابتدا تولید کردم؟ من بیشتر در تلاش برای  شبیه سازی یک چشم انداز جهانی در ذهن بودم ، فضایی که در فیلم ادغام می شود و مردم را به هم نزدیک می کند ، این نقطه شروع من بود. بخشی که برای سکانس مغولی ایجاد کردم شاید بهترین خلاصه از فضایی باشد که می خواستم فیلم داشته باشد.

 

یان نقش خاصی به عنوان آهنگساز فیلم به من داده است که بسیار متفاوت از نقشی است که کارگردانان دیگر به من می دهند. دوستی محکم بین ما برقرار است ، یک رابطه صمیمی. او سخاوتمند است شما به دلیل غریزه خارق العاده اش او را دنبال می کنید ، من می توانم در مورد روند هنری توصیه کنم که به نوعی مخاطب اول باشد. "

آرماند آمارد ، آهنگساز موسیقی HUMAN.

 

4:38 – Flamingos (Magadi lake - Kenya)

6:15 – Tenues (Portraits - Human)

7:55 – Dam in China (Dam Xiaolangdi - China)

10:41 – Forgivness (Portraits - Human)

12:48 – Castelles (human tower - Spain)

15:08 – Nepal (Mustang, Nepal)

17:40 – paddy fields (floating gardens - Burma, Lahore market – Pakistan, Attabad lake – Pakistan)

21:30 – Mongolia (Steppes, Mongolia)

25:06 – Storm from human (lençios maranhenses – Brazil, Saint-Guénolé – France)

28:54 – Shakuhachi (Mustang – Nepal, Well – Ethiopia, Fields – Madagascar, Paddy Fields – China)

32:59 – Ploughing – (Fields – Madagascar, Ethiopia, Mexico)

36:00 – Toil (Mines – Madagascar, Uyini Salar Flats – Bolivia, Fabric – Pakistan)

    39:32 – Immigration (panorama – Kenya, Ethiopia)

 43:45 - Human I (Portraits – Human, Kids – Haiti)

45:28 - Haiti (Market – Haiti)

48:08 - Pepe Mujica (Manhattan, New York)

51:35 – The Hidden Church (Cliff – Ethiopia, Temples – Burma)

53:15 – Castelles (Portraits - Human)

55:12 – Childhood (Kids – Pakistan, Daadab School – Kenya, Clothes – Dominican Republic)

59:47 – Swimming in China (Wave pool – China, Weddings – south Korea)

1:02:27 – Crowds (Stadium – Germany, Military Parade – India)

1:04:49 - Human I (Portraits – Human)

1:11:54 – Jerusalem (Tree of Life – Bolivia)

1:14:41 - Human II (Portraits – Human)

1:20:13 – Ghada’s Dream (End credits, Human)

 


نظرات کاربران


@