آیا لیبرالیسم بدون گرگ پشت در می تواند رشد کند؟
براساس نظرات ستون نویس نیویورک تایمز، فرانسیس فوکویاما، نویسنده‌ای که در روزهای اول جنگ، بیش از حد به سناریوی احیای لیبرالیسم امیدوار بود، اکنون مقاله‌ای برای فارین افرز نوشته است که چرا «لیبرالیسم به ملت نیاز دارد» و استدلال می‌کند که مقاومت قهرمانانه اوکراینی ها باید در مورد فضایل هویت ملی به لیبرال ها درس بدهند. او می‌نویسد: «اوکراینی‌ها با شجاعت خود تصریح کرده‌اند که شهروندان حاضرند برای آرمان‌های لیبرال جان خود را از دست بدهند، اما تنها زمانی که این آرمان‌ها در کشوری گنجانده شوند که بتوانند آن را کشور خود بنامند». از این رو، جنگ یک هشدار و نقد برای خیال پردازی جهان وطنی ناب، لیبرالیسمی است که از مرزها، زبان ها و تاریخ های خاص فراتر می رود و یک مطالعه موردی در مورد اینکه چگونه دولت-ملت، عشق‌ها و وفاداری‌هایش، می‌تواند جمعیتی متفاوت را حول یک هدف مشترک متحد کند، به گونه‌ای که هیچ نهاد فراملی نتوانسته است به آن دست یابد، ارائه شده است. با این حال، چالش این است که «احساس هدف ملی» فوکویاما که او در اوکراین تمجید می‌کند، به‌طور آشکار به یک دشمن خارجی بستگی دارد، "گرگ پشت در" و شما نمی‌توانید به سادگی چنین دشمنی را به وجود بیاورید. (نه نباید بخواهید!) در حالی که بیشتر منابع همبستگی ملی در زمان صلح، از غذا و ورزش گرفته تا سنت های ادبی، تا حدی چیزهای باریک و ظریفی هستند. فوکویاما یکی از نیروهای بالقوه قوی تر ، یعنی احساس وحدت مذهبی در نظم لیبرال را رد می‌کند: در یک جامعه کثرت‌گرا، «ایده احیای یک سنت اخلاقی مشترک که با اعتقاد دینی تعریف شده است، یک ایده اولیه است» و خشونت در صورت اعمال تنها به فرقه‌گرایی منجر می‌شود. اما ممکن است خیلی ساده باشد. مطمئناً نمی‌توانید یکسانی شدید مذهبی را بر یک دموکراسی کثرت‌گرا تحمیل کنید. اما نظم لیبرال در آمریکا، حداقل، برای مدت طولانی برای همبستگی و هدف بر یک اجماع مذهبی نرم‌تر، یک مرکز مذهبی انعطاف‌پذیر، مبتنی بر مسیحیت پروتستان تکیه داشت و سپس به دیدگاهی جهانی‌تر، اما هنوز ریشه‌دار از کتاب مقدس، گسترش یافت. از قرن نوزدهم تا دوران حقوق مدنی، این جهان بینی مشترک نه تنها یک وحدت عمومی، بلکه یک سنگ محک اخلاقی ثابت برای اصلاح‌طلبان بالقوه، یک افق متافیزیکی برای کل پروژه آمریکایی فراهم کرد.
کوهستان عظیم اسموکی+ویدئو
کوهستان عظیم اسموکی از نظر بازدید محبوب ترین پارک ملی آمریکا است . بخشی از دلیل این محبوبیت مجاورت پارک با مراکز عمده جمعیت در امتداد ساحل شرقی و در آپالاچیا است ، اما این تنها قسمت بسیار کمی از داستان است. اسموکی چراغی برای دوستداران طبیعت در سراسر جهان و پناهگاهی است که بازدیدکنندگان می توانند در دنیایی از تاریخ ، تنوع زیستی ، زیبایی های طبیعی ، بیابان های بکر و طبیعت گردی خارق العاده غرق شوند...
ترامپ به آب و‌ آتش می‌زند!
اگر پیروزی در انتخابات به اجرای شو و نمایش بود، قطعاً دونالد ترامپ سرنوشت انتخابات را با فاصله بسیار زیاد به سود خود رقم زده بود. او برای پیروزی در این انتخابات برنامه فشرده‌ای برای واپسین روزهای پیش از رای‌گیری دنبال می‌کند.
کوهستان رنگی صخره ای ثبت شده ورمیلیون کلیف + ویدئو
کوهستان حغاظت شده و ملی صخره ای ورمیلیون در شمال سرزمین کوکونینو ، آریزونا ، ایالات متحده آمریکا ، بعد از ایالت یوتا واقع شده است. این اثر طبیعی ثبت ملی ، 293،689 هکتار ، از فلات پاریا ، صخره های کایوت، ورمیلیون ، دره پاریا محافظت می کند. ارتفاعات در این 944 تا 1981 متر بالاتر از سطح دریا واقع است . این کوهستان در نهم نوامبر 2000 با اعلامیه رییس جمهور ایالات متحده ثبت ملی شده است . صخره های ورمیلون صخره های فرسوده تند و متشکل از سنگ ماسه ، سیلیتستون ، سنگ آهک و شیل هستند که به اندازه910 متر بالاتر از پایه های آنها بلند می شوند. این صخره های رسوبی برای میلیون ها سال است که عمیقاً فرسوده شده اند و صدها لایه از اقشار سنگی با رنگ غنی را در معرض دید قرار می دهند. سطوح بزرگ سنگی با دره های شیب دار تلاقی می شوند ، جایی که برخی از جریان های کوچک آب برای حیات حیوانات وحشی شرایط را فراهم می کنند.