میدان حامامی ، تورک حامامی
این تنها حمام دوگانه در منطقه است که توسط عثمانی ها در قرن هفدهم ساخته شده است. این دو حمام مستقل است که در زمینی به مساحت 900 مترمربع ساخته شده و معماری معمولی عثمانی بر آن حاکم است. کیسه کشی حمام در آن هنوز انجام می گیرد بعد از حمام چای آماده است
ملا سیاه جامی ، مسجدی بدون منار
مسجد ملاسیاه محل سابق ساختمان کلیسای آندره است که بر اساس منابع مکتوب، این بنا در قرن یازدهم میلادی به عنوان کلیسا ساخته شده بود و قبل از سال ۱۶۱۰ میلادی به مسجد تبدیل شده است. برای احداث ساختمان از سنگ تراش خورده استفاده شده است.
گانشا
گانشا یکپارچه از یک تخته سنگ در آوانچا، تلانگانا هند حک شده است. ارتفاعی حدود 30 فوت دارد که بلندترین در این کشور است. این کاپیلوای لینگا مورتی گانشا است که در قرن دوازدهم در زمان حکومت پادشاه تیلاپودو از سلسله چالوکیا غربی، که پایتخت آن آوانچا بود، ساخته شد. این بزرگترین مجسمه گاناپاتی یکپارچه در هند است.
مسجد صخره و مسجد الاقصی در شهر مقدس+ ویدئو
مسجد صَخْره یا صَخرهٔ مقدس، از مساجد شهر بیت‌المقدس که بر تپه موریا ساخته شده است. این مسجد و گنبد آن که به قبة الصخره مشهور شده، بر روی صخره‌ای بزرگ ساخته شده که در دین یهود، اسلام و مسیحیت محترم است. به باور مسلمانان حضرت محمد(ص) در شب معراج از روی این صخره به آسمان عروج کرد. یهودیان بر این باورند که زمین از این صخره گسترش یافته، بدن آدم از خاک آن آفریده شده و ابراهیم مأمور شد در همین مکان فرزندش را قربانی کند...........
قلعه «باشتابیا» دوره ی اتابکان در موصل
قلعه «باشتابیا» یکی از قلعه های تاریخی در عراق است که در مرکز شهر موصل در ساحل رود دجله قرار گرفته است. این قلعه تاریخی، هویت موصل را تشکیل می دهد و قدمت آن به دوره اتابکان در قرن 6 هجری و 12 میلادی باز می گردد.
بوریگانگا ، گردشی بر روی رودخانه
برای هزاران سال، رودخانه بوریگانگاراه نجات شهر داکا در بنگلادش بوده است. این رودخانه قبل از اتصال به خلیج بنگال یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان داکا را تغذیه می کند.
اوزون گول طرابزون
اوزون گول دریاچه ای است که در جنوب شهر طرابزون در منطقه چایکارا در استان ترابزون ترکیه واقع شده است. اوزونگول همچنین نام روستایی در ساحل دریاچه است. در طول سال ها، دریاچه زیبا، روستای آن و دره اطراف آن به جاذبه های گردشگری محبوب تبدیل شده اند. این دریاچه در فاصله 99 کیلومتری از مرکز شهر ترابزون و 19 کیلومتری از مرکز ناحیه چایکارا قرار دارد. در اثر لغزش زمین که بستر رودخانه را به یک سد طبیعی تبدیل کرد، شکل گرفت.
موزه مسجد ایا صوفیا ی ترابزون + ویدئو
ایاصوفیا در زبان یونانی ، به معنی "حکمت مقدس" یک کلیسای ارتدکس یونانی سابق است که در سال 1584 به مسجد تبدیل شد و در ترابزون، در شمال شرقی ترکیه واقع شده است. در سال 1964 به موزه تبدیل شد و در سال 2013 دوباره به مسجد تبدیل شد. قدمت آن به قرن سیزدهم می رسد، زمانی که ترابزون پایتخت امپراتوری ترابوزون بود. این شهر در نزدیکی ساحل دریا و در دو مایلی غرب محدوده شهر قرون وسطایی واقع شده است. این یکی از چند ده مکان بیزانسی موجود در این منطقه است. این بنا به عنوان یکی از زیباترین نمونه های معماری بیزانسی شناخته می شود. اکنون ایا صوفیا به شکل "موزه مسجد " استفاده می شود ، نمازگزاران در آن برای نماز حاضر می شوند و در محوطه ی آن سنگ های مرمرین قبرها که با لسان عثمانی نوشته شده اند ، قرار گرفته است.
اوبی نون نان تندیر ازبک ها
اوبی نون یا لپیوشکا ، نوعی نان مسطح در غذاهای افغانی، تاجیکی و ازبکی است. شکل آن مانند یک بشقاب و ضخیم تر از نان است. اوبی نون را در تنورهای سفالی به نام تندیر می پزند.
قلعه اکراد + ویدئو
قلعه اکراد یا قلعه شوالیه ها یا به زبان عربی قلعة الحسن یک قلعه قرون وسطایی در سوریه و یکی از مهم ترین قلعه های قرون وسطایی حفاظت شده در جهان است. این مکان برای اولین بار در قرن یازدهم توسط نیروهای کردی که توسط میرداسیان در آنجا مستقر شده بودند، سکونت داشتند.
پشت آب و تالاب های کرالا
تالاب‌های کرالا مجموعه‌ای منحصربه‌فرد از رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و کانال‌های به هم پیوسته (طبیعی و مصنوعی) با طول کل هزار مایل هستند. آنها جاذبه اصلی توریستی در ایالت کرالا هستند و معمولاً با قایق های خانگی یا قایق های تور کاوش می شوند. در این ویدئو - یک سفر دریایی کامل روز/شب با قایق خانگی از کولام به دریاچه آشتامودی و یک سفر یک روزه با قایق از کولام به آلپپی (آلاپوزا) انجام می شود.
گوای قدیم ، پایتخت استعماری هند + ,ویدئو,
این شهر توسط سلطان نشین بیجاپور در قرن پانزدهم پس از میلاد تأسیس شد. پس از فتح گوا توسط پرتغالی ها، از قرن شانزدهم میلادی تا زمانی که در قرن هجدهم پس از میلاد به دلیل طاعون متروک شد، به عنوان پایتخت سرزمین های هند پرتغالی مانند بوم بایم و کوچین عمل کرد. گفته می‌شود قبل از طاعون، تحت حاکمیت پرتغالی‌ها، جمعیت این شهر تقریباً 200000 نفر بوده است که از آنجا تجارت ادویه در سراسر هند شرقی پرتغال انجام می‌شده است. بقایای این شهر توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی معرفی شده است. گوا قدیم تقریباً در 10 کیلومتری (6.2 مایل) شرق پایتخت ایالت، پانجیم «گوا جدید» است.
زندگی در روستای کوهستانی
در زیر برف در دوردست های ساکت و در ارتفاع کوه ها گویی هیچ خبری از آلام سرزمین ندارند ، زندگی روستایی با مشقات بی پایان خود زی و یک روستای دورافتاده این دیار است.بایی ساده خود را همراه دارد ............. ایجا کوه های بلند افغانستان
گردشی در خیوه یا خوارزم + ویدئو
در اوایل تاریخ، ساکنان این منطقه از ایرانیان بودند و به زبان ایرانی شرقی به نام خوارزمی صحبت می کردند. ترکها در قرن دهم پس از میلاد جایگزین طبقه حاکم شدند و این منطقه به تدریج به منطقه ای با اکثریت ترک زبانان تبدیل شد. روسیه در قرن نوزدهم به خانات خیوه پیوست. آخرین خان یک قرن بعد در سال 1919 از سلسله حاکم جدا شد. بدین ترتیب جمهوری خلق شوروی در خوارزم حاکمیت یافت واحه خوارزم در سال 1924 به بخش مدرن ازبکستان و ترکمنستان تبدیل شد. قدیمی‌ترین سوابق شهر خیوه در گزارش‌های سفر مسلمانان مربوط به قرن دهم آمده است، اگرچه شواهد باستان‌شناسی حاکی از سکونت در قرن ششم است. در اوایل قرن هفدهم، خیوا به پایتخت خانات خیوا تبدیل شد که توسط شاخه ای از آستراخان ها، یک سلسله چنگیزی، اداره می شد.
پاتیر سنجار ، 8 تنور و پنج هزار نان در یک روز
در دره فرغانه ، تندور نان سنجر یکی از معروف ترین نانوایی ها است ؛ آنها 8 تنور دارند که شبانه روز نان تولید می کند. روزانه حدود 5000 قرص نان در اینجا پخته می شود و روزانه حدود 100 آتش در 8 تنور روشن می شود.
هامپی، شهر دیرین معابد و زندگی در هند+ ویدئو
الهه پارواتی در الهیات هندو گرفته شده است. طبق اساطیر، دوشیزه پارواتی (که تناسخ همسر قبلی شیوا، ساتی است) تصمیم می گیرد با شیوا زاهد تنها ازدواج کند. پدر و مادرش از خواسته او مطلع می شوند و او را دلسرد می کنند، اما او به دنبال خواسته خود می رود. شیوا در مدیتیشن یوگا گم شده است و از دنیا غافل است. پارواتی برای بیدار کردن او و جلب توجه او از خدایان درخواست کمک می کند.............الهه پارواتی در الهیات هندو گرفته شده است. طبق اساطیر، دوشیزه پارواتی (که تناسخ همسر قبلی شیوا، ساتی است) تصمیم می گیرد با شیوا زاهد تنها ازدواج کند. پدر و مادرش از خواسته او مطلع می شوند و او را دلسرد می کنند، اما او به دنبال خواسته خود می رود. شیوا در مدیتیشن یوگا گم شده است و از دنیا غافل است. پارواتی برای بیدار کردن او و جلب توجه او از خدایان درخواست کمک می کند.
سفری به سمرقند
سمرقند یکی از ایستگاه های اصلی جاده ابریشم بود. در قرن چهاردهم این شهر به پایتخت امپراتوری تیموری که توسط تیمور/تیمور تأسیس شد و یکی از مهم ترین و زیباترین شهرهای آسیای مرکزی شد. سمرقند در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد: "شهر تاریخی سمرقند محل تلاقی فرهنگ‌های جهان است
بخارا سفری به قرون گذشته در آسیای میانه+ ویدئو
مرکز تاریخی بخارا به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است: "بخارا که در مسیر جاده ابریشم قرار دارد، بیش از 2000 سال قدمت دارد. این کامل ترین نمونه از یک شهر قرون وسطایی در آسیای مرکزی است، با بافت شهری
موزه افراسیاب، سمرقند+ ویدئو
موزه افراسیاب موزه ای در سمرقند است که به تاریخ این شهر اختصاص دارد. این موزه در بخش شمالی سمرقند، گرد بازار مرکزی، در نزدیکی تپه‌های سکونتگاه باستانی افراسیاب قرار دارد. افراسیاب که زمانی در قلب سمرقند باستان قرار داشت، در اوایل قرن سیزدهم توسط مغول ها ویران شد. نمایشگاه‌های موزه تاریخ توسعه سمرقند را از زمان فتح اسکندر مقدونی نشان می‌دهد.
گوبی !صحرای بزرگ آسیای شرقی + ویدئو
صحرای گوبی یک منطقه بیابانی بزرگ در شرق آسیا است. بخش هایی از شمال و شمال شرقی چین و جنوب مغولستان را پوشش می دهد. حوضه های بیابانی گبی از شمال به کوه های آلتای و مراتع و استپ های مغولستان، از غرب به صحرای تاکلاماکان، از جنوب غربی به کریدور هکسی و فلات تبت و از جنوب شرقی به دشت چین شمالی محدود می شود. . گوبی در تاریخ به عنوان محل چندین شهر مهم در امتداد جاده ابریشم قابل توجه است. گوبی یک بیابان سایه باران است که توسط فلات تبت مانع بارش از اقیانوس هند به قلمرو گوبی می شود. این بیابان ششمین بیابان بزرگ جهان و دومین بیابان بزرگ در آسیا پس از صحرای عربستان است. در گسترده‌ترین تعریف، گ
استان سین کیانگ اویغور + ویدئو
قسمت اول مجموعه مستندهای پیشگامانه دوربین ، "چین چشم پرنده" ، اولین برنامه چینی است که با استفاده از فناوری پهپاد تولید شده است. هر قسمت از این مجموعه تاریخ ، فرهنگ و زیبایی طبیعی مناطق مختلف چین را مورد توجه قرار می دهد ...اولین مرحله منطقه خودمختار سین کیانگ اویغور را به تصویر کشانیده است
کامیکوچی دره کوهستانی
کامیکوچی یک دره کوهستانی دورافتاده در محدوده کوههای هایدا در منطقه غربی استان ناگانو ژاپن است. پارک طبیعی Chūbu-Sangaku در حالت طبیعی خود حفظ شده است. این منطقه به عنوان یکی از دارایی های فرهنگی ملی ژاپن در فهرست آثار طبیعی خاص و اماکن ویژه زیبایی منظره قرار گرفته است.
اور ، سرزمین گنجینه های دوران دیرین + ویدئو
اور یک دولت مهم سومری در بین النهرین باستان بود که در محل تل المقیار (عربی: تل المقير) در استان ذی قار در جنوب عراق واقع شده است. اگرچه اور زمانی شهری ساحلی در مجاورت دهانه فرات در خلیج فارس بود ، اما خط ساحلی تغییر مکان داده و این شهر اکنون در کرانه جنوبی در ساحل جنوبی فرات ، 16 کیلومتری (9.9 مایل) ناصریه در عصر مدرن عراق واقع شده است ، قدمت این شهر از دوره اوبید حدود 3800 سال قبل از میلاد مسیح است و از قرن 26 قبل از میلاد به عنوان یک دولت-شهر در تاریخ مکتوب ثبت شده است ، اولین پادشاه شناخته شده ی آن "مه سان نپادا" است. خدای حامی شهر نانا ، خدای ماه سومری و اکدی (آشوری-بابلی) بود و نام این شهر از نام خدا گرفته شده است. UNUGKI ، به معنای واقعی کلمه "محل زندگی نانا اونوگ ".
جشنواره شکوفه های گیلاس کاوازو ژاپن + ویدئو
جشنواره شکوفه های گیلاس کاوازو 河津 桜 祭 り هر ساله از اوایل فوریه تا اوایل مارس در شهر کاوازو واقع در شبه جزیره ایزو برگزار می شود. این رویداد پرطرفدار شکوفایی درختان گیلاس کاوازو (کاوازوزاکورا) را جشن می گیرد و .................