یادمان جنگ و کشته شدگان دریانوردان تجاری
من دانسته ام كه مَردم حرف‌هاى شما را فراموش خواهند کرد كارهاى شما را از یاد خواهند برد ، اما آنان، احساسى را كه ايجاد كرده‌ايد هرگز فراموش نمى‌كنند...
اتفاق - تقابل ! دست ها
گذر سیاوش از آتش - مجسمه ای از شاهنامه در مشهد
سیاوش برای اثبات پاکی خود از آتش می گذرد این اثر نصب شده در جلوخان آرامگاه فردوسی «گذر سیاوش از آتش» است که هادی ضیاءالدینی هنرمند کرد اهل سنندج آن را طراحی کرده و ساخته است.
کتاب و کتابخوانی
24 آبان آغاز هفته کتاب و کتابخوانی است ، ماتیاس سیررا مجسمه سازی است که خود این فن را آموخته است و حال ایده ها و نظرات خود را با خاک رس و گل به نمایش می گذارد ...............
موزه سفال و هنرمندی سفالگران در خانه قدیمی علوی یا صرافلار تبریز
در یک خانه قدیمی ، در محله دوه چی هنرمندان سفال و سفال کاری خاک سفید در حال آموزش و کار هستند ، موزه ی زنده ای که غنای آن در برون داد آن دیده می شود ! هنرمندان بسیار سفالگری را یاد گرفته اند و سپس تبدیل به هنرصنعت بومی نموده اند .............. موسیقی نوکترون شماره یک ؛ اپ 9 از شوپن است
مجسمه های خوردنی کاری از لیلا گوهر
در یک مهمانی شام معمولی، انتظار می‌رود که میز تزئین شده با شمعدان‌های برنجی، روپوش‌های قلاب‌بافی، و یک ظرف گلدار که غذای معمولی است - داشته باشید. اما اگر میز شام بتواند پس‌زمینه‌ای برای هنر، لذت و سبک هنری باشد، چه؟ مولی فیشر می نویسد: در عصر اینستاگرام، لیلا گوهر، طراح، "با ارتقاء یک چیز کاربردی - در مورد غذا - قله های زیبایی شناختی کمیاب، حرفه ای را ایجاد کرده است." از ساخته‌های اخیر گوهر: «مورتادلا »، «تارت تمشک پهن هولاهوپ» و «طناب موزارلای بافته شده به طول میز ضیافت» است.
اژدها با حجاری روی چوب
یک نقش برجسته اژدها با چسباندن قطعه چوب دیگری به یک صفحه نازک ایجاد می شود. حتی کسانی که برای سرگرمی حکاکی می‌کنند و نمی‌توانند برای مخارج مواد هزینه کنند، می‌توانند با اتخاذ این روش مجسمه‌های ضخیم بسازند!
یک قوری آنتیک مربوط به 500 سال پیش
در حراج کریستز یک قوری مربوط به دوره جیاجینگ یعنی پانصد سال پیش به نمایش در می آید که متعلق به یک خانواده ژاپنی بوده است
مجسمه سازی از صفحات کتاب
اما تیلور 24 ساله زندگی جدیدی را به کتاب های قدیمی می بخشد. این دختر با استفاده از قیچی و چسب مجسمه های باورنکردنی را از صفحات می سازد. ساخت هر اثر حدود یک ماه زمان می برد.
24/7 - باز هم نمایش مجسمه های انسان مسخ شده آیساک کوردال
آخرین روزهای هفته ی برگزاری نمایشگاه مجسمه های ایساک کوردال با عنوان 24/7 - در گالری اس سی، بیلبائو به پایان می رسد . پنجشنبه 27 ژانویه بعدازظهر ایساک کوردال در گالری حاضر می گردد تا پایان نمایشگاه را جشن بگیرد. او فیلم نمایشگاه را برای کسانی که امکان حضور را نداشته اند ارائه کرده است . کوردال باردیگر به انسان مسخ شده ای می پردازد که بی اطمینان از آینده و مانند ماشین کوکی حیات خود را ادامه می دهد . او می گوید: 24/7 به ظرفیت انسان برای کار و در دسترس بودن کامل برای ادامه فرو رفتن در درون شکافی به نام توسعه اشاره دارد. به نظر می رسد ظرفیت انسان برای ایجاد شکاف ها هیچ محدودیتی ندارد.زمانی که اتاق نشیمن ما انسان ها به امتداد کارخانه تبدیل شده است،ما می توانیم بدون وقفه به تولید ادامه دهیم.
مجسمه ای فاخر از شاعر مردم ، محمد حسین شهریار
در شهر شهریار ، سال ها مجسمه هایی از شاعر شهیر ندیده بودم که بتوانند روح عظیم شاعر را هم به تصویر بکشند ، گاه سردیس های کم بهره از زیبایی و گاه مجسمه هایی از چوب و بتن در ائل گلی و عینالی که کمتر شباهتی به استاد شعر و ادب داشتند ؛ در متظر عموم قرار داده بودند، یا آنکه مجسمه ای نحیف که هرگز نمی توانست روح بلند و تفکر و آرمان های والای انسانی شاعر را نشان دهد . اما شبیه این مجسمه که استواری در روح شاعر و بیان پر قدرت شعرش همچون استقامت حیدربابا را به نمایش درآورد ،کمتر دیده شده است ! شاعر با قدرت بیان شعرش ایستاده است ، اما لطافت و ظرافت و احساس های پاک بشری شعرهایش نیز در این هیکل تنومند دیده می شوند.
مجسمه های آیساک کوردال در پرتغال + ویدئو
خانه های چوبی کوچک با پنل های خورشیدی که هنگام شب روشن می شوند را در فستیوال پرتغال به نمایش گذاشتیم ! در ماه اگوست بسیار خوش شانس بودم که در جشنواره پرتغال شرکت کردم که توسط افراد خوب سازماندهی شد. من این فرصت را داشتم که برخی از مجسمه های خود را در فضاهای مختلف روستا نصب کنم. تأمل در گذر زمان ، مهاجرت ، ترک روستاها و بحران آب و هوا از جمله مسائل دیگر مورد طرح بود.
آتش زدن مجسمه ماهاتما گاندی در ایروان
آتش زدن مجسمه ماهاتما گاندی در ایروان ارمنستان پلیس ایروان در حال بررسی خرابکاریی است که مجسمه ماهاتما گاندی را در پایتخت ارمنستان هدف قرار داد. پلیس گفت : در این حادثه مجسمه آسیب دیده است. "اکنون موارد در حوزه پلیس در حال ثبت و بررسی است." مجسمه رهبر جنبش استقلال هند در پارکی در چهارراه هالابیان - مارگاریان ایستاده بود. عکس های منتشر شده سوختن مجسمه را در شب نشان می دهند
ساخت مجسمه سوارکار بر اسب
این ویدئو نحوه مجسمه سازی یک اسب ، یک شکل انسانی و یک شکل پرتره را نشان می دهد. مراحل ساخت مجسمه در گل رس از ابتدا تا انتها در ویدئو آورده شده است .
"پی -کاو- سو" مجسمه رنگین گاو
مهمانی با مجسمه گاو "پی- کاو- سو" یکی از رنگی ترین مجسمه های "موزه رژه گاو " است. گاو نقاشی آلیسون گرگوری عمدتا در چندین سایه صورتی و قرمز با پیچ و تاب سایر رنگ های پر جنب و جوش دارد. بدیهی است که اثر نقاشی پابلو پیکاسو و تأثیر کوبیسم باعث خلاقیت هنرمند برای دستیابی به چنین مجسمه ای غیرمعمول گاو شد، آلیسون گریگوری تنها نقاشی بود که چهار رأس گاو برای رژه گاو آستین طراحی کرد. از آن پس ، گاو آلیسون گریگوری "مهمانی با پی - کاو- سو" بخشی از مجموعه های نسخه رسمی موزه شده است.
آنا و آتا ! مجسمه های " ما کوه هایمان هستیم" + ویدئو
مجسمه های "ما کوه هایمان هستیم" آنا و آتا را مجسم می کنند ، پدر و مادر سرزمین ! آنها در خانکندی مرکز قره باغ جمهوری آذربایجان قرار دارد .این مجسمه توسط سرگیس باغداساریان در سال 1967 ساخته شده است و به عنوان نمادی از سرزمین و خاک شناخته می شود. این اثر از توفا آتشفشانی ساخته شده است و مرد و زنی از سنگ تراشیده شده را نشان می دهد که نماینده مردم کوهستان های قره باغ آذربایجان هستند.
سردیس شاعر ! مهدی اخوان ثالث
رقص گرد کودکان بدور چشمه ی شهر
عکس امانوئل اوزیریخین صحنه ای تاریک از یک چشمه در استالینگراد است. موضوع این تصویر کلاسیک از کودکان در حال رقص خوروود ، رقص دایره ای رایج در روسیه ، ممکن است یک بار معصومیت و زندگی عادی را در مرکز استالینگراد پیش بینی کند. چشمه کودکان در میدانی درست روبروی ایستگاه اصلی قطار استالینگراد ایستاده بود و با پیام خود برای آینده ای سرشار از استقبال بازدید کنندگان مطرح می شود. عکس اوزریخین آن تصویر معصومیت را زیر و رو کرد و فواره را به تفسیری درباره جنگ تبدیل کرد. در پس زمینه شهری است که اکنون در شعله های آتش و پر از آوار است ، ویران شده توسط ماه ها بمباران . میدان شهر که همواره با عابرین پیاده شلوغ است ، خالی دیده می شود .
نمایشگاه " ویروس کرونا " در دستان شیطانک زمین
مجسمه "ویروس کرونا در دستان شیطانک زمین" اثر فام تای بینح" در محل نمایشگاه " وینکوم سنتر" موزه هنرهای معاصر هانوی ویتنام برگزار گردید؛ این نمایشگاه در دوران شیوع " کرونا ویروس " از استقبال زیادی برخوردار گردید.
مجسمه های آنتونی گورملی؛ تلاشی برای پیوند بود و نبود
تلاشی برای تحقق بخشیدن به مکانی در آن طرف ظاهر ؛ جایی که همه ما زندگی می کنیم ؛ تلاش مجسمه سازی است که در دنیای درون خود سیر می کند ....گورملی در سال 1994 با فیلد برای جزایر انگلیس برنده جایزه ترنر شد. از او نقل شد که وی گفت: "شرمنده و مقصر بود که برنده شد ... در لحظه برنده شدن معنایی وجود دارد که دیگران کمرنگ شده اند. من هنرمندانی را می شناسم که به دلیل ناامیدی به طور جدی از بین رفته اند."
مجسمه ی " رنج ابدی " برای دلجویی از انسان در کره جنوبی
"این مرد می تواند آبه باشد و همچنین نمی تواند آبه باشد." "مرد نماینده هر کسی در موقعیتی است که دارای مسئولیت است که می تواند صمیمانه از قربانیان برده گی جنسی عذرخواهی کند ، اکنون یا در آینده. حتی می تواند پدر این دختر باشد."
اوریگامی 折り紙 ا, هنر و فن تا کردن کاغذ +ویدئو
این هنر طرح‌هایی متفاوت از کاغذ را با کمک تاهای هندسی ایجاد می کند . معنای لغوی این واژه در زبان ژاپنی «تا کردن کاغذ» است و تمام مدل‌های کاغذ و تا را دربردارد، حتی آنهایی که ژاپنی نیستند. اریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند. به‌طور کلی، این طرحها با یک برگ کاغذ مربع شکل آغاز می‌شود، که هر روی آن ممکن است به رنگ متفاوتی باشد و بدون بریدن کاغذ ادامه می‌یابد. اریگامی هنر و اندیشهٔ تا دادن کاغذ یا صفحاتی از جنس های مختلف می‌باشد. این شکل‌ها تعداد زیادی ازحیوانات، پرندگان، ماهی‌ها، وسایل بازی، وسایل دکوری، شکل‌های هندسی و اشکالی در ارتباط با گرافیک، معماری، صنعت و ... را شامل می‌شوند. اریگامی طیف بسیار گسترده‌ای را در بر می‌گیرد، از کودکان پیش دبستانی تا استادان دانشگاه. تمام مردم می‌توانند از آن لذت برده و با خلق طرح‌های جدید به تاریخ اریگامی بپیوندند.
مجسمه های متحرک آنتونی هوو
آنتونی هوو مجسمه ساز متولد 1954 در سالت لیک سیتی ایالت یوتای آمریکاست که با مجسمه های دارای حرکت خود مشهور است ؛ مجسمه های باد محور را شبیه به پالس ها ، موجودات بیگانه و گرداب ها می سازد. قوه محرکه این مجسمه ها برای چرخیدن و حرکت انرژی باد است ، او از طراحی به کمک کامپیوتر استفاده می کند ، قطعات فلزی را با برش پلاسما شکل می دهد و کار خود را با استفاده از تکنیک های سنتی ساخت فلز انجام می دهد.
نمایشگاه مجسمه سازان معاصر
نمایشگاه آثار مجسمه سازی معاصر تبریز، امروز در محل نمایشگاه در ساختمان اداره کل ارشاد اسلامی افتتاح گردید ؛ نمایشگاه ترکیبی از آثار رئال و مفهمومی است و 25 جوان مجسمه ساز توانمندی های خود را در این عرصه از هنر به نمایش در آورده اند.