دیدگاه کوبیست از هندسه پویا در ورزش مدرن
آندره لوته در سال 1885 در بوردو به دنیا آمد. پس از شاگردی به عنوان کابینت ساز، توجه خود را به نقاشی معطوف کرد - و اولین نمایش انفرادی خود را چهار سال پس از نقل مکان به پایتخت فرانسه در گالری دروت در پاریس در سال 1910 برگزار کرد، . کارهای اولیه او تأثیر فاوها را نشان داد. با این حال، این کوبیسم است که لوته به شدت با آن مرتبط است. او بخشی از گروه کوبیست‌هایی بود که به بخش طلا معروف بودند - از جمله رابرت دلونی، آلبرت گلیز و فرانسیس پیکابیا - که در آستانه جنگ جهانی اول گرد هم آمدند. .....................در مد کوبیسم، هیچ توهم فضای واقعی از منظری منحصر به فرد وجود ندارد. در عوض، لوته ااین ترکیب را به مجموعه‌ای از فضاها تقسیم کرده است که در مقابل یکدیگر تکان می‌خورند: مثلاً یک زوج آبی رنگ برای نمایش آسمان و چهار یا پنج رنگ سبز برای نشان دادن زمین.
کهینده وایلی: دیرینه شناسی سکوت +ویدئو
مجموعه جدید نقاشی‌ها و مجسمه‌های هنرمند آمریکایی کهینده وایلی، با سکوتی که خشونت سیستماتیک علیه سیاه‌پوستان را در بر می‌گیرد، از طریق زبان بصری این چهره مرد افتاده بیان می‌شود. وایلی به بررسی شمایل نگاری مرگ و قربانی در هنر غربی می پردازد و آن را در موضوعات مذهبی، اساطیری و تاریخی دنبال می کند. در باستان‌شناسی سکوت، مرگ‌های بی‌معنای مردان و زنان در سراسر جهان به مرثیه‌ای قدرتمند از مقاومت تبدیل می‌شود. نقاشی های حاصل از چهره های ضربه خورده، زخمی یا مرده، که به نقاشی های نمادین قهرمانان اسطوره ای، شهدا و قدیسان ارجاع می دهد، مراقبه ای غم انگیز در مورد میراث استعمار و نژادپرستی سیستمی است.
چهارشنبه سوری
عظیم عظیم زاده نقاش و منتقد اجتماعی توانسته بخشی از زندگی انسان ها و سنت های آنان را تصویر درآورد، پریدن از روی آتش یکی از آثار اوست
نفتی ! یک نقاشی!
معلم هنر گفت ؛ می خواهم شما را برای دیدن نقاشی های یک استاد به نگارخانه مانی ببرم ، باید از پدر و مادرتان اجازه بگیرد تا با هم به نمایشگاه برویم! نگارخانه ی مانی در چهارراه منصور قرار داشت ، طبقه پایین و زیرزمین یک ساختمان با نمایی آلومینیمی ! هنوز انقلاب در ایران به وقوع نپیوسته بود . اولین بار بود که به نمایشگاه هنری می رفتیم ، نمایشگاه نقاشی از آنچه ما تصور داشتیم بسیار متفاوت بود ، نقاشی مزرعه و روستا و طبیعت و آبشار در آن نبود ، بلکه تصاویری از زندگی مردمان مانند، نقاشی با عنوان سازندگان ، کارگران ساختمانی را در زیر نور فانوس نشان می دادکه کنار برج عظیم در چادر نشسته بودند ! مرد متشخص علامت بی ام دابلیو را روی پیکان خودش چسبانیده بود و مرد نفتی با تن تکیده حلب های نفت را در چرخ دستی خود به در آهنی که نمادی از خانه یک فرد دارا بود حمل می کرد ................... نقاش این نقاشی ها استاد پرویز حبیب پور بود. چندی پیش یاد آن نقاشی " نفتی" افتاده بودم . در جستجوی اینترنتی با استاد تماس گرفتم و درخواست تصویری از نقاشی " نفتی" را خواستم و ایشان با خوش رویی نقاشی را برایم فرستادند
نقاشی های شاد و هنرمندانه برای سال نو در چین
نیان هوآ، یا تصاویر سال نو، عمدتاً چاپ‌های چوبی کروماتیک هستند که سابقه طولانی دارند که به دوره سلسله هان (202 قبل از میلاد تا 220 پس از میلاد مسیح) برمی‌گردد. آنها تزئینات نمادین جشن بهار یا سال نو چینی هستند و همچنین شکلی منحصر به فرد از هنر عامیانه در چین هستند. نام "تصاویر سال نو" برگرفته از تمرین خانواده ها برای جایگزینی تصاویر تزئینی خود در طول جشنواره به منظور "وداع با گذشته و استقبال از آینده" است.
کالوین لی هنرمندی که بحران انسانی پناهجویان را به تصویر می کشد
او برای به تصویر کشیدن مهاجرین در جزایر لیسبوس یونان و در اردوگاه موریا اقامت گزید او 90 درصد از هر فروش را به شبکه حمایت از مهاجران کوه راکی که خدمات حقوقی رایگان به مهاجران در ایالات متحده ارائه داد، اهدا کرد.
معراج پیغمبر اکرم
چون محمد ز جبرئیل به راز گوش کرد این پیام گوش نواز زان سخن هوش را تمامی داد گوش را حلقه غلامی داد
بازماندگان زمین لرزه
ماهیا
ایلناز حقوقی فوق لیسانس مهندسی عمران، متولد رشت،شاعر، نویسنده، مترجم، مدرس هنر نقاشی و فعال در عرصه ی تئاتر می باشد. او چندین کتاب شعر دارد و آثاری از نویسندگان ترک را به فارسی ترجمه کرده است ؛ وی اکنون ساکن تبریز است ...................
بعد از زمین لرزه
سوفی جنجمبر اندرسون هنرمند بریتانیایی متولد فرانسه بود که در ژانر نقاشی کودکان و زنان، معمولاً در محیط‌های روستایی کار می کرد ، او کار خود را به عنوان یک لیتوگراف و نقاش پرتره آغاز کرد و با والتر اندرسون در پرتره های اسقف های آمریکا همکاری کرد. کار او، الین، اولین خرید مجموعه عمومی یک زن هنرمند بود. تابلوی او به قیمت بیش از یک میلیون پوند خریداری شد.
برنجکاران
برنجکاران نقاشی نمادین از تلاش برنج کاران زن و نقش آنان در اقتصاد خانواده و جامعه اثر نقاش بیوک آقا میرزازاده است .........
گل های وحشی
آثار نقاشی عبدالخالق در گرجستان، مولداوی، لیتوانی، لتونی، چکسلواکی، مصر، سوریه، لبنان و دیگر کشورها به نمایش گذاشته شده بود. اکنون نقاشی های او در در مجموعه ها و موزه های خصوصی باکو، مسکو و استانبول نگهداری می شود.
کهلیک اوتی عینالی
خیانلیق روستای دوردست در قفقاز
خینالیق روستایی تاریخی در شمال شرقی جمهوری آذربایجان است که پیشینه آن به دوران پادشاهی آلبانیای قفقاز بازمی‌گردد. این روستا روی کوه‌های شهرستان قوبا قرار دارد. این روستا همچنین یکی از دورترین و سخت دسترس‌ترین نقاط در قفقاز است. این روستا ۲۰۰۰ نفر جمعیت دارد. تعداد اندکی از بومیان منطقه به زبان خینالیقی که از خانواده زبان‌های قفقاز شمال شرقی می‌باشد سخن می‌گویند؛ همچنین دیگر ساکنان به زبان ترکی آذربایجانی تکلم می‌کنند. این منطقه قدمت بسیار زیادی دارد و مملو از آثار هندوها و بوداییان است و همچنین آثار بسیاری از دین زرتشت در این منطقه وجود دارد.
سماور و قهوه چی
راسیم بابایف متولد 31 دسامبر 1927 در باکوی ، آذربایجان است وی در سال 1949 از کالج هنر دولتی عظیم زاده در باکو فارغ التحصیل شد. برای ادامه تحصیل در سال های 1949-1956 موسسه هنر آکادمیک دولتی سوریکوف در مسکو اقامت گزید ..........آثار راسیم بابایف در گالری ترتیاکوف مسکو. موزه فرهنگ شرقی، مسکو؛ موزه روسیه، سنت پترزبورگ ؛ موزه هنر ملی آذربایجان، باکو؛ موزه هنر مدرن، باکو؛ موزه هنر، موزه هنر ترنوپل، اوکراین؛ موزه هنر بیشکک، قرقیزستان؛ گالری «دفرانس»، پاریس؛ گالری “گالری کایفورسبلوم ” فنلاند; موزه «زیمرلی»، دانشگاه نیوبرانزویک، نیوجرسی، ایالات متحده؛ موزه هنر مدرن، مسکو نگهداری می شود. راسیم بابایف در 24 آوریل 2007 درگذشت.
به یاد ستارخان ، از چکیده های انقلاب
25 آبان سالگرد درگذشت قهرمانی بزرگ در تاریخ ملت هاست ، او را گاریبالدی شرق گفته اند............ اما با هر عنوان، ستار یک بزرگمرد قهرمان است که سال هاست ، مردمان به ویژه در تبریز همواره به نام او احترام می گذارند .
در مرگ تمدن
«نقاشی را شروع کردم زیرا این تمایل شدید برای بیان احساساتم به صورت رنگی داشتم. و اشکال برای من نقاشی حس هاست و همیشه راهی برای تجدید روح و جسم ایجاد می کند. الهام من از طبیعت، تجربیات روزمره و موسیقی گرفته شده است، جایی که موسیقی نیروی محرکه ای است که همه چیز را گرد هم می آورد. هر نقاشی وضعیت عاطفی من را به تصویر می کشد و طیف وسیعی از حالات، از شاد و غنایی گرفته تا غمگین و تاریک را نشان می دهد. رنگ ها غنای هارمونی، ضربه های قلم مو ملودی و اشکال نشان دهنده ریتم و متر است. وقتی نقاشی جدیدی را شروع می‌کنم، هرگز نمی‌دانم نقاشی قرار است به چه سمتی برود تا زمانی که تمام شود، همیشه با گوش دادن به نقاشی به من می‌گوید که چه جهتی می‌خواهد برود، و بنابراین عمل نقاشی کاملاً خودانگیخته است. انگیزه اصلی من خلق اثری هنری است که تخیل بیننده را درگیر کند... ایجاد شرایط برای یک وضعیت مستمر کشف.»
نقاشی هنر دیرین چینی
نقاشی چینی 中国画 یکی از قدیمی ترین سنت های هنری پیوسته در جهان است. نقاشی به سبک سنتی امروزه در چین به عنوان guó huà 国画؛ به معنای "نقاشی ملی" یا "نقاشی بومی" شناخته می شود، برخلاف سبک های هنری غربی که در چین در قرن 20 رایج شد و به آن دانکینگ 丹青 نیز گفته می شود. نقاشی سنتی اساساً شامل همان تکنیک های خوشنویسی است و با قلم مو آغشته به جوهر سیاه یا رنگدانه های رنگی مانند خوشنویسی،انجام می شود. متداول ترین موادی که روی آنها نقاشی می شود کاغذ و ابریشم است. کار تمام شده را می توان بر روی طومارها نصب کرد، مانند طومارهای آویزان یا دستی. نقاشی سنتی را می توان روی صفحات آلبوم، دیوارها، ظروف لاکی، صفحه نمایش تاشو و سایر ابزارها نیز انجام داد.
سپیده دم ،سنت ماکسیم -نقاشی دیوید هاکنی
تابلو «سپیده دم ، سنت-ماکسیم» دیوید هاکنی در حراجی کریستیز لندن به بهای ۲۳ میلیون دلار به فروش رسید........تابلو «صبح زود، سنت-ماکسیم» توسط هاکنی از روی تصویری کشیده شده که خودش به عنوان یک هنرمند عکاس و نقاش از چشم‌انداز برآمدن آفتاب روی دریای مدیترانه گرفته بود. هاکنی آن زمان در خانه دوست فیلمسازش تونی ریچاردسن اقامت داشت و این منظره رویایی را هر روز از پنجره‌های آن خانه می‌دید.
ملخ ها
والاس تینگ یک هنرمند آمریکایی-چینی بود که به خاطر نقاشی های رنگی فلورسنت از گربه ها، عشق هیجانی و گل ها شهرت داشت. او زمانی گفت : «نقاشی‌ها عسل من هستند، رنگ‌ها گل‌های من هستند، سرعت چیزی است که از یک دزد لازم است –هنرمند باید به همان سرعتی که یکی تفنگ می‌کشد، نقاشی کند».
یک برگ از نسخه خطی شاهنامه چهار تا شش میلیون پوند به فروش می‌رسد
شاهنامه شاه‌طهماسب نشان می‌دهد که رستم پهلوان، رخش، اسب محبوبش را که در فارسی به معنای آذرخش نام‌گذاری شده است، پیدا می‌کند. این برگه توسط میرزاعلی فرزند سلطان‌محمد، یکی از بهترین هنرمندان نسل خودش نقاشی شده است. سلطان‌محمد که خود نیز یکی از بزرگ‌ترین نقاشان دوره خودش بود، روی این نسخه خطی کار کرده است.
فضای هنر ژاپن: ناکامورا جین
ناکامورا جین / ナカムラ ジン که در شهر تفریحی کوهستانی محبوب کارویزاوا زندگی می کند ، یک هنرمند همه کاره معاصر است که سبک ها و نقوش هنری سنتی را با تأثیرات مدرن و ارجاعات فرهنگ پاپ در دنیایی فریبنده از تصاویر ترکیب می کند. با انجام این کار، آثار هنری او دو جهان مدرن و سنت را در بر می گیرد و مخاطبان زیادی را جذب می کند. بینندگان ژاپنی بلافاصله با اجرای ماهرانه ناکامورا از روش‌های سنتی از جمله «نیهونگا» (نقاشی سنتی ژاپنی)، «هانگا» (چاپ بر روی چوب)، و «بیوبو ای» (پرده‌های تا شده نقاشی شده)، همراه با سرامیک و مجسمه‌سازی آشنا می شوند .
یک کارت پستال ژاپنی
کارت پستال با نقاشی لاک ژاپنی در نمایشگاه شارلوا در سال 1911 فروخته شد
نقاشی های جیکوب لارنس + ,ویدئو
جیکوب لارنس نقاش آمریکایی به خاطر به تصویر کشیدن موضوعات تاریخی آفریقایی-آمریکایی و زندگی معاصر سیاهان شهرت داشت. لارنس از سبک خود به عنوان "کوبیسم پویا" یاد می کند، اگرچه بنا به نظر خود او تأثیر اولیه آن چنان از هنر فرانسوی نبود که اشکال و رنگ های هارلم بود. او با استفاده از رنگ‌های سیاه و قهوه‌ای که با رنگ‌های زنده کنار هم قرار گرفته‌اند، تجربه آفریقایی-آمریکایی را زنده کرد.