امید روسیه به پیروزی اوکراین در نبرد باخموت آشکار شد
در حالی که بیشتر درگیری‌ها در ماه گذشته در منطقه خرسون در جنوب اوکراین رخ داده است، نبرد در اطراف باخموت داغ‌تر شده است، تمایل ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای دستاوردهای قابل مشاهده پس از هفته‌ها شکست آشکار در اوکراین را نشان می‌دهد. گرفتن باخموت خطوط تدارکات اوکراین را پاره می کند و مسیری را برای نیروهای روسی باز می کند تا به سمت کراماتورسک و اسلوویانسک، پایگاه های اصلی اوکراین در استان دونتسک فشار بیاورند. جدایی طلبان طرفدار مسکو از سال 2014 بخشی از دونتسک و استان لوهانسک را در کنترل خود دارند. پوتین قبل از حمله به اوکراین، استقلال جمهوری‌های خودخوانده جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه را به رسمیت شناخت. ماه گذشته، او به طور غیرقانونی دونتسک، لوهانسک و دو استان دیگر را که نیروهای روسیه اشغال کرده بودند یا عمدتاً آنها را اشغال کرده بودند، ضمیمه روسیه اعلام کرد.
ماهیگیر ویتنامی
درخت، دیوار ، اندکی آب
تکیه گاهی کوچک برای ریشه زدن و سپس استادن و رشد و بزرگ شدن !
نگاهی به عکس سیاه و سفید
گوشی های تلفن همراه با دوربین های مناسب خود برای عکاسی ، سوژه عکس هنری را تحت تاثیر قرار داده اند و گاه سلیقه مشتری را نیز با تنزل مواجه ساخته اند. با این وجود عکس سیاه و سفید همچنان پرمعنی و زیبا و باشکوه مانده است.
پیشی دانشگاه هنر اسلامی
در حیاط دانشگاه هنر اسلامی تبریز قدم می زدم ، تا مرا دید به دنبالم آمد، شیطنت می کرد ، من را درخت فرض می کرد و با پرش می خواست از ساق پای من بالا بیاد. چنگال هایش را در پیراهنم فرو کرد و .............. وای !!!!
کودک، دوچرخه و بازار
بچه ها در موزه
عصر جدید می تواند عصر غربت از از عصر گذشته و تمام متعلقات فرهنگ و هنرش باشد، ما در کدام بخش از عصر جدید قرار داریم
بیدمشک در رشدیه
همراه با بهار سنبل های زیبایش را باز می کند و زنبورها دورش را می گیرند، درخت زیبایی که کمتر در تبریز کاشت می شود
ماکرون در کاخ سفید
عکس عکاس خبرگزاری فرانسه در کاخ سفید جایزه سوم عکس خبری جهان در رده اخبار عمومی را از آن خود کرد. در این عکس دونالد ترامپ در حال کشیدن ماکرون به دنبال خودش است.
کودکی که با یک جوجه مرغ تصادف کرد
این کودک هندی در منطقه Mizoram در حال دوچرخه سواری بود که ناگهان با دوچرخه، جوجه مرغ همسایه را زیر می گیرد، اوجوجه مرغ را در دست گرفته و با پولی که داشت به بیمارستان نزدیک خانه رفت و از دکتر خواست تا جوجه مرغ را درمان کند.
اسب ها در کوهستان
عکس اسب ها در کوهستان بیاندیتز ناواره اسپانیا گرفته شده است و بارها ویرایش و بازافرینی بر روی آن انجام گردیده ، کوهستان آیاکو در پشت سر دیده می شود.
موش خندان
دورماوس، موش زمستان خوابی است که عکس خنده او در میان گل ها ،عکاس آندرا زامپاتی را برنده عکاسی " روی زمین " کرد
نوری در تاریکی!
کودک بنگلادشی در کنار جاده مشغول فروختن اسباب بازی و بادکنک های نورانی به ماشین های در حال عبور است. درآمد روزانه او کمتر از 2 دلار است. زندگانی خانواده به درامد او وابسته است. بیش از یک میلیون و دویست هزار کودک بنگلادشی برای تامین معاش خانواده در حال کار هستند!
قالی بافان
بیم وامید بر چهره شان دیده می شود اما معصومیت کودکانه شان بر جلوه تصویر افزوده است