عکس ازکوک نگوین لین وین عکاس ویتنامی

چشمان امیدواردختری که زندگی اش را با زباله ها می سازد!

تاریخ انتشار : ۱۶:۱۵ ۰۸-۰۸-۱۳۹۶

عکس دختری که زندگی اش را بر روی زباله ها می سازد در مسابقات جهانی عکس آب و مدیریت محیطی2017 برنده گردید ، به غیر از تکنیک، مفاهیم انسانی عکس نیز ازعوامل برنده شدن آن اعلان شده است.

تبریز امروز:

 عکس "   چشمان امیدواردختری که زندگی اش را با زباله ها می سازد!" در میان زباله های شهر  Kon Tum  ویتنام گرفته شده است، تصویر تند و خشن کودک و مادرش را در حال جمع آوری زباله ها نشان می دهد.

کوک نگوین با توصیف تجربه خود در حال گرفتن تصویر، گفت: "کودک خوشحال بود، به دنبال ابرهای تاریک و گفتگو با مادرش. این خیلی قابل لمس و درک است ، او باید از دوران کودکی خود لذت برده و با دوستان خود بازی کند تا اینکه آنجا باشد. "

این مسابقه که در سال 2007 راه اندازی شد، در نمایشگاه این مسابقه عکاسان آماتور و حرفه ای بهترین عکاسی محیطی را از سراسر جهان به نمایش می گذارند.

داور مسابقه اشلی کوپر گفت که قضات آن توسط عکس برنده و پیام هایی که ارائه می دهد، شگفت زده شدند.

"روح بشریت از این تصویر با صدای بلند به چالش کشیده می شود، یک دختر جوان که باید با خیال راحت بازی کند، در عوض از کثافت، خطر و آلودگی احاطه شده است، اما امیدوار است در چشم او امیدوار می باشد، امیدوار است که آینده ای بهتر را صاحب شود. یک روز او از زندگی سخت و سختی فرار خواهد کرد. این یک عکس بسیار قدرتمند و یک برنده شایسته را معرفی کرده است " .

سن 20 سالگی، وین یک عکاس حرفه ای 20 ساله است که اغلب از حومه و حاشیه های شهر ها بازدید می کند تا زندگی روزمره مردم، مناطق و محرومیت ها را ضبط کند.

هنگامی که او از برنده شدنش مطلع شد، گفت: "من همیشه رویای برد را داشتم تا نگرانی خودم را در مورد تاثیر آلودگی جهانی ابراز کنم . ما نمی توانیم مسائل را نادیده بگیریم و باید دریابیم چگونه می توانیم سیاره زمین را با راه حل های عملی حفظ کنیم. "

مدیر مسابقه گفت که این رقابت را ایجاد کرده ایم تا افراد را در سراسر جهان نحت تاثیر قرار دهیم ، تا در مورد مسائل اجتماعی و زیست محیطی معاصر، از جمله توسعه پایدار، آلودگی و حقوق بشر، متفاوت فکر کنند.

 

گزارش کاوه وحیدی آذر

 


نظرات کاربران


@